האם מזג אויר ואסונות טבע הם שיקולים משפיעים בהשקעה? 50 מיליון איש בסכנת “מזג…
Spread the love

האם מזג אויר ואסונות טבע הם שיקולים משפיעים בהשקעה?

50 מיליון איש בסכנת “מזג אוויר קיצוני” בדרום ארה”ב.
בטקסס ובאוקלהומה חזויות היום סופות טורנדו “אלימות” שיסכנו את חייהם של שני מיליון איש. 48 מיליון נוספים נמצאים בסכנה מפני סופות רעמים, ברד, והצפות, ונקראים “למצוא מקום בטוח לשהות בו”.
לראשונה זה שנתיים, החזאים הוציאו את התרעת הטורנדו החמורה ביותר שקיימת – זו שאומרת “צפו להרס קטסטרופי”. המטרה של מערבולת האוויר הקטלנית: ה”ידית” של צפון טקסס ואוקלהומה השכנה, שמציינת בימים אלה שש שנים לטורנדו שגבה את חייהם של 24 איש בעיר מור.
למעלה משני מיליון איש נמצאים בנתיב הסכנה לאחר שמרכז חיזוי הסופות של שירות החזאות הלאומי הוציא התרעת 5 מתוך 5 לסופות טורנדו אלימות. “האירוע צפוי להביא לאיום משמעותי לחיי אדם ורכוש”, נאמר בהודעת מרכז החיזוי. עוד נאמר כי התנאים מתאימים ל”סופות טורנדו עזות בעלות מסלול ארוך, וייתכן שגם סופות טורנדו אלימות”.
אם לשים את הדברים בפרספקטיבה: סופות טורנדו “אלימות” מהוות רק חצי אחוז מכלל סופות הטורנדו (אחת מכל מאתיים) – אולם אחראיות לחמישים אחוז מכלל מקרי המוות כתוצאה מסופות טורנדו. אבל לא רק סופות טורנדו צפויות לחולל שמות ב-24 השעות הקרובות.
למעלה מ-50 מיליון בני אדם נמצאים בסכנת מזג אוויר קיצוני, כולל רוחות עזות, כדורי ברד גדולים ושטפונות פתע. בנוסף לזאת, “ישנו גם סיכון גבוה לשיטפונות פתע בחלקים מאוקלהומה וטקסס, שם ייפלו 3-6 אינץ’ גשם על קרקע שהיא כבר ספוגה ולא תוכל לקלוט את המים האלה. הסיכון כה גדול שבתי הספר נסגרו ללימודים היום בשתיים מהערים הקשוחות ולמודות-הסערות בארה”ב: אוקלהומה סיטי וטולסה.
סופות הטורנדו עלולות להתרחש עמוק לתוך שעות הלילה, מה שיכול להפוך את המצב למסוכן עוד יותר”, אמר דייויד הנן, מטאורולוג ראשי ברשת CNN. בבסיס חיל האוויר טינקר, כשמונה מייל מדרום-מערב, מפנים חלק מכלי הטיס לקראת הסופה.
כל זה קורה כשמדינות כמו לואיזיאנה, אוקלהומה וטקסס כבר ספגו מכה של טורנדו וסופות אחרות בסוף השבוע. בשלושת הימים האחרונים דווח על 52 סופות טורנדו בשבע מדינות. בלואיזיאנה תלשה סופת טורנדו גגות, אסמים ועצים וגרמה נזק ליותר מ-50 בתים ועסקים.
בסבב הסופות של היום עלולות ערים כמו אוקלהומה סיטי וגם לובוק, אמארילו ואבילין שמעבר לגבול בטקסס לספוג ברד בגודל של כדורי בייסבול ורוחות בעוצמת הוריקן. לאחר הפוגה קלה תתחדש סכנת סופות הרעמים. שירות החזאות הלאומי קורא לתושבים “להכין מקום בטוח” לשהות בו.
פורסם בתאריך 05.20.2019, hebrewnews

קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

  • Nir Sheinbein מה שלומכם בטקסס?
  • מי שרוצה להשקיע בארצות הברית חייב לקחת בחשבון את הנושא הזה וחייב לעניות דעתי לעשות 2 סוגים של ביטוח .
    1 ביטוח של הנכס כנגד כל כל הסיכונים של מזג האוויר וכל יתר הפרטים בנכס וביטוח על הדייר שאם קורה לו משהו בעל הבית מבוטח.
דרגו עכשיו

הגב

Please Login to comment
  הרשמו  
הודעה על

©2019 ForumNadlanUSA.com - All rights reserved

צור קשר

אנחנו לא בסביבה כרגע. אבל אתה יכול לשלוח לנו דוא"ל ואנו נחזור אליך, בהקדם האפשרי.

Sending

בשימוש באתר זה אנחנו מאשרים את תנאי השימוש והפרטיות של האתר

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account

X