חייב לשתף בסיפור חריג שקרה לי לאחרונה. תבטיחו לקרוא עד הסוף כי יהיה על…

חייב לשתף בסיפור חריג שקרה לי לאחרונה. תבטיחו לקרוא עד הסוף כי יהיה על…

חייב לשתף בסיפור חריג שקרה לי לאחרונה. תבטיחו לקרוא עד הסוף כי יהיה על זה מבחן..
מי שחושב ומספר שלהשקיע בארה”ב זה קל – טועה ומטעה. אני תמיד אומר למשקיעים שאין כזה דבר שהכל ורוד ואין בעיות – אגב כך זה גם בהשקעות נדלן בישראל ובכלל בכל העולם.
המקרה שקרה כך היה – משקיע שלנו (שמוליק), שהוא במקרה גם חבר טוב שרכש מאיתנו מספר נכסים בשנים האחרונות, רכש את הנכס האחרון עם הליווי שלנו לפני כחצי שנה. לנכס עצמו עשינו ביטוח ומכיוון שהייתה בעייה לחברת הביטוח עם הסיידינג של הבית (זה הבחוץ של הבית) חברת הביטוח אמרה לנו שהביטוח יפוג לאחר כחודשיים מהרכישה ו/או שנסדר את הבעיה.
התחלנו לשפץ את הנכס ולעדכן המשקיע בקצב ההתקדמות במשך כחודש וחצי. בדיוק לפני כארבעה חודשים באחד הבקרים לא מעט מתווכים/הולסלרים וחברים מקליבלנד (כן כן תתפלאו יש לי פה איזה חבר או שניים..) שאלו אותי אם ראיתי אתמול חדשות על הנכס שעלה בלהבות באמצע הלילה. אמרתי להם שלא כי אני לא רואה הרבה טלוויזיה מקומית, חייב להודות שאני עדיין חוטא לארץ נהדרת ולאהוב את אנה וכאלו – מה לעשות אי אפשר להוציא ממני הישראליות שבי כנראה.
תוך כדי ששואלים אותי חשבתי לעצמי שאם נכס של משקיע שלי יעלה ככה בלהבות אני לא אדע איפה לקבור את עצמי. והנה הפלא ופלא – התקשרו אליי מהכבאות והודיעו לי שהנכס של המשקיע שלי, הנכס של שמוליק זה זה שהיה בחדשות וכיכב שם, כשהוא שרוף לגמרי.
בהתחלה חשבתי שצוחקים עליי – כי למה שאישוני הכבאי (בדיחה לנולדי שנות ה 70 ואחורה) יתקשר אליי, הרי הנכס לא רשום על שמי בכלל??. מסתבר שהנורא מכל קרה – זה אכן נכס שלו.
לא ידעתי מה לעשות – אפילו עשיתי וידאו לנכס יום לפני כדי להשוויץ בו ועכשיו יום אחרי הוא נראה כמו מדורה יום למחרת לג בעומר.
זכרתי שהביטוח עומד לפוג רק לא זכרתי אם אנחנו בתוך פרק הזמן או לא. ראיתי כבר איך אני מוציא מהכיס 60 אלף דולר (זה מה שעלה הנכס למשקיע כולל שיפוץ) ונותן לו. כמובן התלבטתי עם עצמי אם זו אשמתי או לא, ומה יכולתי לעשות אחרת ואם אני צריך לשלם או לא, ואלף שאלות מוסריות אחרות, שאני מקווה שמעסיקות כל מלווה משקיעים בארה”ב שדברים משתבשים ונשאלת השאלה אם הוא צריך לקחת אחריות.
מסתבר שבדיוק בעוד 15 יום מהשריפה פג הביטוח – בחיים לא הרגשתי כל כך בר מזל, אבל לא הרשיתי לעצמי לפתוח את בקבוק השמפנייה כי לא ידעתי אם הביטוח יתנער או לא.
הביטוח שלח חוקר שריפות שחקר אותי, חקר את אישוני הכבאי וחבריו שהגיעו למקום, את העירייה, את השכנים ליד וכמובן אותי – והאמינו לי זה קשה להיות נחקר באנגלית על ידי חוקר.
בדיוק באותו שלב לא ידעתי מה יילד ואם נקבל או לא נקבל משהו מהביטוח, אבל הייתי חייב להתקשר לשמוליק ולעדכן אותו. מכיוון שמערכת היחסים שלי עם אותו משקיע מצוינת ומבוססת על הרבה הומור עצמי, שבמיוחד הבדיחות הם על עצמי..הוא חשב שאני צוחק איתו. “שמוליק, נשרף לך הבית” אמרתי לו. אבל הוא לא האמין, ביקש שהשתפר קצת בבדיחות שלי.
“לא שמוליק, הלוואי שזו בדיחה, באמת נשרף לך הבית” אבל הוא בשלו.
רק אחרי ששלחתי לו התמונות של הבית השרוף הוא האמין ואז הוא נכנס למצב רצינות ואפילו שיתף את אישתו בשיחה.
הוא מאוד סמך עליי למרות שהודתי בפניו שאין לי ניסיון כל כך עם לג בעומר ומה יהיה עכשיו ואפילו הצעתי שניקח עו”ד טוב שאשלם עליו אני כדי שיגדיל הסיכוי שנקבל משהו מהביטוח.
מפה לשם אחרי רכבת הרים ריגשית אינסופית שנמשכה עד שבוע שעבר המשקיע קיבל 146 אלף דולר – חברת הביטוח העריכה הבית ב 170, (מזכיר לכם שהמשקיע קנה ב 85 אלף דולר), אך בהפחתת הההשתתפות העצמית זה הגיע לתשלום הזה – עוד הוכחה לזה שאנו מביאים בתים במחירים ממש טובים!!! וכן עבור איבוד שכירות 5000 דולר נוספים – אחלה פליפ תודו.
המשקיע כמובן שמח מאוד וביקש בית נוסף. כתבתי לו בוואטסאפ השבוע “הבית הבא יבוא עם מצית” לשמחתי הפעם הוא צחק, גם אני.
מאחל לי ולמשקיעים שלנו עוד הרבה פליפים אבל לא כאלו…?


קישור לפוסט המקורי בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses

  1. ה24 אלף כללו בתוכם גם את הפחת על הנכס וגם ההשתתפות העצמית . חברת הביטוח מציעה לבעל הנכס לבנות את הנכס מחדש ואז הם שומרים את מרכיב הפחת אצלם עד להשלמת הבנייה , או לקבל סכום מופחת במזומן בלי לבנות ואז הם מפחיתים גם את הפחת וגם את ההשתתפות העצמית. Shahar Fattal