רוצים לגור בכלוב של זהב? יש לכם 90 יום להגיש הצעות! מתקן מעצר לא…
ירון שיפוני - נכס בכותרות

רוצים לגור בכלוב של זהב? יש לכם 90 יום להגיש הצעות!
מתקן מעצר לא נשמע בדרך כלל כמו נכס נדל”ן נחשק. אבל כשיש לו נוף אז דווקא כן. “מתקן התיקון לינקולן” שבהארלם אמור להיסגר – והכלא הפך לנכס הלוהט ביותר בשוק הנדל”ן של מנהטן. הבניין, ברחוב 110, שהוסב לבית מעצר ב-1976, ייסגר ויימכר תוך 90 הימים הקרובים. מתווכי הנדל”ן כבר מריירים על המחיר שעשוי להניב הנכס, המתהדר בנוף עירוני חסר מתחרים.

“הנוף הזה לא קיים בשום מקום”, אומרת מיי בגאי, יועצת נדל”ן גלובלית בזרוע הנדל”ן הבינלאומית של סות’בי’ס. “רק במט (המוזיאון המטרופוליטני בשדרה החמישית ורחוב 82) יש משהו בר-השוואה. עד כדי כך זה מיקום נחשק. זה נדל”ן עילית, יהלום בכתר, וזה בדיוק מה שכולם רוצים”.

הבניין בן שמונה הקומות, 72 אלף רגל רבועות נפחו, משמש כמתקן מעצר באבטחה מינימלית, ותופס את הכניסות 31-33 ברחוב 110 מערב. שוהים בו 133 עצירים, חלקם עברייני סמים המרצים עבודות שירות וחלקם עברייני צווארון לבן. מנהלי המתקן לא הרשו לצלמי הדיילי ניוז גישה לגג, אולם הנוף מבניין המגורים הצמוד לכלא מהמם לא פחות, כמוצג לעיל.
מן הגג אפשר לראות את אגם הארלם השליט ומרכז הגילוי על שם צ’ארלס דיינה בפינה הצפון-מזרחית של הפארק, כל הדרך עד קו הרקיע של גורדי השחקים במידטאון. בין בנייני הענק האיקוניים שאפשר לראות מן הגג נמנים הבניין הדקיק ב-432 פארק אווניו, סנטרל פארק טאואר החדש של אקסטל (הבניין היקר ביותר בניו יורק, נכון להיום) וצמרתו המחודדת של בניין האמפייר סטייט בילדינג – כל זאת מעבר לפארק המוריק והשופע.

“זה סידור נפלא לקונדו או לדירת פאר”, אומרת בגאי. “בין אם אתה קונה מניו יורק, מסין, מהודו או מהמזרח התיכון – אנשים רוצים דירה שפונה לדרום בעיר, כי ככה אתה מקבל שמש כל היום. קבלנים אפילו מתכננים את הבניינים כך שהסלון יפנה לדרום, כדי שיוכלו לקבל שמש מדרום, ממזרח וממערב”.

גופי מנון, בעליו של בניין מגורים הצמיד לכלא מימינו, מצפה שהמכירה תזניק גם את ערך הנכס שלו. “זה בהחלט דבר טוב מאד בשבילי”, אמר מנון בן ה-75, שקנה את הבניין ב-35 סנטרל פארק בשנת 1984. “זה ללא ספק יעלה את ערך הבניין שלי”.

אבל אם בעלי הנכסים בסביבה מרוצים מן ההתפחות, הדיירים בשכונה חשים ברובם להיפך. “פאק דאט”, אמרה אריקה דיקשטיין. “אני לא רוצה את זה בכלל. נמאס לי מהמגדלים שנכנסים ומשנים את השכונה. אני אוהבת את השכונה שלי, וזה יהרוס אותה”.
גם שכנים אחרים הדהדו את המסר הזה. אחדים אף דיברו על כך שנוכחותו של בית מעצר על שומריו החמושים מוסיף ביטחון לתושבי הרחוב – שבהמשכו נמצא מחסה מוזנח-משהו לחסרי בית בו נדקר אדם לאחרונה. הדיירים ברחוב שיבחו גם את העצירים. “הם תמיד נחמדים, אומרים לי שלום בבוקר. ברצינות. הם שכנים מצוינים”. אבל שלא במפתיע, החשש העיקרי של הדיירים הוא מזינוק בשכר הדירה שלהם. במגדל פאר מעבר לפינה, שתוכנן בידי האדריכל הנודע רוברט א.מ. סטרן, וכולל בריכה על הגג, אולם סעודות רשמי ושוער 24-7, מחיר הדירה הממוצעת הוא 2.2 מיליון דולר.

לפני שהוסב למתקן כליאה, הבניין שימש כבית ספר ניסיוני לגילאי K-12 בין 1948-1971. לפני כן היה הבניין מתקן לשיקום חיילים פצועים במהלך מלחמת העולם השנייה, ומ-1914-1942 היה בבניין סניף של התאחדות הנשים העבריות הצעירות. בין העצירים המפורסמים שהוחזקו במקום: תומאס הייגן, רוצחו של מלקולם אקס, ודניס קוזלובסקי, מנכ”ל טייקו שהורשע בקבלת מיליונים בבונוסים אסורים.
פורסם ב- hebrewnews

קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

Tags:
0 0 vote
Article Rating
הרשמו
הודעה על
1 תגובה
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
admin
1 שנה לפני

מדליק! יאללה מי שמדבר לא יפה בפורום עובר לשם לשבוע במצוותו של נדלנאל. ביבר יביא לכם קרקר יבש בבוקר עם זיתים. לפחות יהיה לכם נוף:)

The Real Estate Investor Forum, LLC is an educational company and is not acting as a real estate broker. Always seek the services of licensed third party appraisers and inspectors to verify the value and condition of any property you intend to purchase. Never send funds directly to a seller but instead, use the services of professional title and escrow companies.

 

 

Check in with The Real Estate Investor Forum before purchasing property to verify that affiliates and markets have not changed in quality or performance. The Real Estate Investor Forum does not provide legal, tax, accounting, or other professional advice. Nothing on this website email is intended to form a contract or binding legal commitment.

©2020 ForumNadlanUSA.com - All rights reserved

צור קשר

אנחנו לא בסביבה כרגע. אבל אתה יכול לשלוח לנו דוא"ל ואנו נחזור אליך, בהקדם האפשרי.

Sending

כניסה לאתר עם שם משתמש או מדיה חברתית

או    

Forgot your details?

יצירת חשבון

X
X
X