Related Articles

Responses

 1. שיתפתי בפורום אחר קצת מידע על ענין ניהול משימות אז אשתף גם כאן בכייף ?
  חשוב לי להבהיר כי אין לי צד או רווח ואני לא ממליצה על כלי אחד יותר מאשר על אחר.
  אני נותנת לך מידע כמנהלת פרויקטים בענף ההייטק והנדל”ן (ומרצה בתחום ניהול פרויקטים) שמשתמשת בכלי ניהול לעסקים ולחיים האישיים 
  אני בהחלט חושבת ששווה לך להשקיע בסקר קצרצר – בכל זאת מדובר בעסק שאתה מעונים לעבוד בו ביעילות (יעיל = איכותי ורווחי מהמקום שלי ). ובסופו של יום תוכנות לניהול פרויקטים נועדו לסייע למנהלים ולעובדים בפרויקט לבצע את העבודה בצורה יעילה, מקצועית, חסכונית, תוך עמידה בזמנים, תקציב, בתיקונים, שיפורים יעדים ועוד. תוכנות אלו מצליחות לייצר שת”פ פורה ומועיל בין כל הגורמים בפרויקט כמו גם מזעור טעויות אנוש ומניעת בזבוז זמן ומשאבים.
  יש היום בשוק מגוון עצום של תוכנות לניהול פרויקטים, ואם אתה מחפש להשתמש בכזו חשוב שתעשה קצת בדק בית גם בעצמך (נפלתי עליך עם שיעורי בית ) בכדי להבין מהי התוכנה שהכי מתאימה לסוג הפרויקטים והמשימות שלך, כמו גם לעסק שאתה עובד בו ולשיטות ולמשימות הפרויקט הספציפי שלך.

  חשוב לציין כי תוכנה לניהול פרויקטים נולדה והתפתחה מתוך ראייה לייעול העבודה, לפשט תהליכים, לשמור על לוחות זמנים הנקבעים מראש, לעדכן בקלות לקוחות וספקים הסופי בנוגע לקצב התקדמות הפרויקט. בנוסף, היא מסייעת לחברי הצוות לפעול כיחידה מגובשת, תוך הקניית מתודות ושיטות עבודה ברורות, המשפרות את התפקוד, גם במצבי לחץ כאשר עובדים בכמה פרויקטים במקביל.
  אני מניחה שאצלך זה קצת שונה אבל עדיין מה שחשוב הוא שאם אתה קצת טכנולוג (והיום רוב המשתמשים בעלי ידע וניסיון באפליקציות / אתרים).
  מאחר וכאמור יש בשוק תוכנות רבות לניהול פרויקטים, אנו מביאה סקירה קצרה אודות תוכנות ואפליקציות שאני מכירה מעצמי או מקולגות.

  Wrike – יישום תוכנה קל וידידותי אך רב עוצמה. היישום פועל באופן מקוון ומאפשר לתכנן פרויקטים ולבצע אותם ביעילות ובנוחות מרבית. בעזרת היישום תוכל להיעזר בכלים עסקיים נוספים, כמו גיליונות אלקטרוניים של אקסל או יישומים שונים של גוגל / דרופבוקס ועוד.
  יישום Wrike חינמי למיטב זכרוני עד ל-5 משתתפים ראשונים, ובעלות נמוכה לניהול מקצועי של פרויקטים מורכבים.

  TRELLO היא תוכנה יעילה ופופולרית לשיתוף משימות ולניהול פרויקטים, השימוש ביישום Trello הוא חינמי לחלוטין, עם אפשרות לרכוש חבילת מלאה או לשלם עבור תוספים (Add On).
  סוג של לוח קנבן המאפשר לך להגדיר משימות ותזכורות ישירות למייל.
  היישום Trello שונה מתוכנות אחרות של ניהול פרויקטים. המידע מוצג בעיקר באופן חזותי ומאפשר לחברי הצוות השותפים לפרויקט, לפעול יחד להשגת המטרות והיעדים של הפרויקט, תוך מעקב ובקרה משותפים אחר השלבים בפרויקט, התקציב, המשימות העתידיות, לוח הזמנים ועוד.
  Trello מנהל תהליכים הוא למעשה לוח אינטראקטיבי המאפשר לנהל פרוייקטים בצורה מסודרת ויעילה ביותר.
  קל מאוד לייצר משימות , לגרור אותם ולציין את השלב בו הם נמצאים.
  תכלס – אתה יכול לבנות כמה לוחות עבודה ולארגן כל מה שבא לך אפילו חופשה או רשימת קניות.
  בעולם ההייטק לצוותי פיתוח ב – SCRUM לא זזים בלי כלי כזה 
  אני משתמשת בכלי הזה לא מעט אבל לניהול פרויקטים ומשימות ברמת המאקרו ולא ברמת המיקרו.
  החיסרון הגדול של הכלי הוא היכולת שלו לנהל פרויקט ברמת המאקרו והמשמעות היא שפרויקטים המכילים משימות גדולות לדוגמה פרויקט נדל”ן לפליפ נרצה לעקוב אחרי משימות האינסטלציה, חשמל ושטיחים במקביל כל אחת מהמשימות כוללת מספר אבני דרך ותלויות. בכלי הזה כל אחת מהמשימות הגדולות תנהל לוח קנבן בנפרד ולא נוכל לבצע אגרגציה לנתונים.
  מה כן חשוב להבין הכלי קל לשימוש ולתפעול, הכלי חינמי וכל אפשרות שחסרה לך ניתן להוסיף בתשלום (לרוב מזערי) של התקנת Add-on (תוסף).

  JIRA –
  במידה אתה טכנולוג + הייתי ממליצה לך על Jira. זהוא כלי יעיל לניהול פרויקטים ומשימות, באמצעות היישום ניתן לשלוט על שלבי הביצוע של הפרויקט לכל אורך הדרך, לעקוב ביעילות ובנוחות אחרי ביצוע משימות ותהליכי העבודה השונים, לשתף מידע חשוב ורלוונטי ולשפר את התקשורת בין חברי הצוות.
  היישום Jira תוכנן מראש לעבודה בסביבה ארגונית, תוך התאמת לוחות שונים בצורה גמישה ונוחה ובהתאם לצורת העבודה בחברות פיתוח תוכנה. היישום מאפשר לעקוב אחרי התקדמות הצוותים השונים, לנצל טוב יותר את המשאבים העומדים לרשות החברה ולייעל את העבודה והתקשורת בין הצוותים השונים ועוד.
  עלות השימוש ב-Jira מתחילה ב-10$ לחודש לחברות או לצוותים של 10 עובדים.

  ויש משהו יחסית חדש חינמי לחלוטין אני בימים אלו עובדת עליו אבל קולגה שלי שמרצה יחד אתי בעולם ניהול הפרויקטים וייעול תהליכים, זמנים ומשימות משתמש בו – והאמת “עף” על הכלי.
  לכלי קוראים Notion – לכלי קיימות האפשרויות של ניהול כל החיים יצירת דפים ורסטיליים, ניהול משימות ופרודוקטיביות
  ניהול משימות, לוח CRM, משימות יומיות, תזמונים, צוותים ועוד.
  ההמלצות על הכלי ממש ממש חמות למרות שעוד יש מעט חסרים.
  הכלי חינמי לחלוטין.

  אפרופו יש גם אפליקציות סלוללריות שמכרים שלי משתמשים בהם:
  Basecamp
  Smartsheet
  MPM
  אני משתמשת רק בתוכנות על מחשב נייד לא על סלולר אבל זו העדפה אישית