#יזםהשבוע שושי וחנוך דומבק #פוסט6 פוסט אחרון לשבוע הזה – תודה שהמשכתם לקרוא, להגיב,…

# יזםהשבוע שושי וחנוך דומבק

# פוסט 6

פוסט אחרון לשבוע הזה – תודה שהמשכתם לקרוא, להגיב, לפרגן ולהיות נוכחים. תודה על החוויה. בטח עוד נשתמע בפוסטים נוספים שנשלח מפעם לפעם. ועכשיו –
# ** למה הנכס שלי לא נמכר? **

בואו נדבר על זה … עם יד על הלב, קרה לכם ששיפצתם נכס, הוא נראה לכם הדבר הכי יפה שעשיתם, קונים פוטנציאליים באים והולכים ושום הצעה לרכישה לא מגיעה. נו … קרה לכם?

לא משנה אם השוק עולה או יורד, תמיד שלושה גורמים שקובעים אם הבית יימכר

מחיר, מצב הבית וחשיפה

מחיר – שונים שני סוגים נכסים: 1. אלה שמתומחרים נכון 2. כל השאר. את מחיר הבית קובע השוק ולא המוכר כמו שרבים טועים לחשוב. המחיר חייב להיות מסונכרן גם עם מצב הבית וגם עם תנאי השוק הנכונים לאותו זמן. השילוב הנכון בין מחיר הבית והמצב שלו דרך הנכסים המתחרים, יקבע אם הוא יימכר מהר או יישאר מאחור. כמוכרים, אל תפעילו אסטרטגיה שם חישוב התשואה שלך מבוסס על דרישה למחיר מופרז. מידע על מכירות נכסים הוא גלוי וזמין לא רק לכם, גם הקונה משתמש בו. אם הוא עובד עם סוכן, יש מצב שהסוכן בכלל לא יראה לו את הבית לפני שהמחיר יגיע לרמה המתאימה. אם אתם לא עובדים עם סוכן (חבל …) תאלצו לעשות את התהליך השוואת המחירים בעצמכם, לנתח את המצב השוק ולא סוף סוף מקורות מידע באופן קבוע. תמחור נכון הוא הגורם הראשון למשיכת קונים ועכשיו!
# *** לא כל הבתים נמכרים במחיר המבוקש. ***
# *** החדשות הטובות הן שכל הבתים ימכרו במחיר הנכון. ***

מצב הבית – הנכס חייב להיראות במצב האפשרי הכי טוב ביותר שהם היו מבוצים יותר מבפנים. הפעם הראשון שהקונה רואה את הבית, היא ההזדמנות הכי טובה שיש לכם להרשים אותו. מחקרים הראו, שלקונה לוקח כ -15 שניות להחליף אם הוא מעוניין בבית או שהוא ממשיך לבית הבא. לא תמיד יש לנו הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני טוב. בדרך כלל, לאנשים המעורבים בשיפוץ קשה להיות המבקרים של עצמם אותם, לפני פרסום הנכס, תבקשו ממישהו אובייקטיבי שייתן משוב על נראות הבית ויציע דרכים לשיפור. כדאי שתשמעו את זה ממישהו מהצוות שלך ולא כביקורת מהצד של הקונה. יש שנוטים לרגישות יתר ונעלבים כשהם מקבלים ביקורת מקונה שלא אהב את העבודה שהם עשו. תשננו כל הזמן, זה עסק, זה לא אישי – קבלו כל ביקורת כשיעור ותשפרו כל מה שאפשר. אף פעם על תעשו עבודה בינונית ותחשבו שהפראייר יגיע וישלם לכם מחיר גבוה. עבודה בינונית = מחיר בינוני ואילו פחות פחות. תתאימו את המחיר לשוק ולמצב הבית – והקונים יגיעו.

חשיפה

בלתי אפשרי למכור בית שאף אחד לא יודע עליו גם אם הוא הכי מדהים בעולם. אפשרויות החשיפה הן רבות וכדאי שתשתמשו בכמה שיותר ערוצי פרסום.

תמונות, תמונות, תמונות וכמה שיותר. כשאתם מעלים את הנכס באתרים המיועדים האלה, אל תחסכו על צלם מקצועי שמתמחה בצילום נכסים. תמונה שווה אלף מילים ואת המראה הראשון שהקונה שלך רואה. ה -15 שניות שלו מתחילות עכשיו, ואתם רוצים שהוא יכנס לאוטו ויגיע מהר. את ההבדל בין תמונה חשוכה, קטנה ולא אטרקטיבית ובין תמונה מקצועית, מוארת ומחמיאה אתם תרגישו בחשבון הבנק.

שלט למכירה בחזית הנכס, גדול ובולט עם מספר טלפון ליצירת קשר מידי. שלטים קטנים יותר בעמדות אסטרטגיות בשכונה. תסיירו בשכונה כדי להכיר מהיכן מגיעה רוב התנועה ובאיזו נקודה יהיה לשלט את מירב החשיפה. תזכרו שארה”ב היא מדינת הגלגלים והשלטה שלך צריך להיות קליט, ברור ומתומצת.

ישנן עוד שיטות כמו לשלוח גלויות לשכנים (אף פעם אי אפשר לדעת מאיפה הקונה שלך יגיע) להעלות סרטון ליוטיוב, לפרסם בפייסבוק … וכמובן לפנות לסוכן שיעשה את זה זה בכלל. בין אם אתם מוכרים את הנכס בעצמכם ובין אם משתמשים בסוכן, תהיו על זה כל הזמן.

ורגע לפני פרידה, היה לנו כבוד גדול להתארח בפורום הזה, להכיר את חלקכם, לקרוא את התגובות המדהימות ולחלוק איתכם חלק מהניסיון שלנו. תיישמו, תפעלו ואל תוותרו גם כשלפעמים הכל נראה תקוע. להצלחה שלך. ????

הפוסטים הם טעימה קטנה מחומר הקורס והליווי שאנו נותנים למשקיעי נדל”ן בארה”ב, במקביל לפעילות שלנו בתחום הבניה וההשקעות. בימים אלו אנו פועלים להקמת קרן השקעות בנדל”ן מסחרי (מקבצי דיור) בארה”ב.

למצוא לייצור איתנו קשר דרך הפורום,

אימייל:

hanoch.d@gmail.com

shosh.dbk@gmail.com

או באתר שלנו www.newoak-investments.com

שם תמצאו עוד הרבה מידע שימושי.

קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט לא יכול לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן אתה מוזמנים להצטרף לדיון

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses