חפש כתבות

קטגוריות

Recent Posts

דפדפו לכתבות הבאות

תגיות

Latest updates

Groups

Members

צור קשר

צרו קשר - ייעוץ חינם!

Join Our Articles Newsletter

Get a weekly update about Real Estate investments, straight to your email.

מחירי הבתים יירדו ב-2023, אבל המחיר הנגיש יהיה הגרוע ביותר מאז 1985, אומרת חברת המחקר

מחירי הבתים יירדו ב-8% בשנה הבאה, אך ריביות משכנתאות גבוהות ומיתון אפשרי ימשיכו לפגוע בהישג יד, אומר דו”ח חדש.
בדו”ח שפורסם החודש, הזהירה חברת המחקר העצמאית Capital Economics כי המכירות יצנחו ומחירי הדיור יירדו במהלך השנה הקרובה.
עם תקני ההלוואות עדיין הדוקים והמחיר סביר שעלול להחמיר, הצרכנים צריכים לצפות שכוח הקנייה שלהם יתדרדר גם כשמחירי הדיור ירדו, אמרו בקבוצה.
“בהתחשב בעובדה שספק אם נראה שיפור במחיר סביר בזמן הקרוב, קונים רבים יתמחרו מהשוק, בעוד שאחרים פשוט לא יהיו מוכנים לבצע רכישה”, נכתב בדו”ח. “ככל שהמציעים יהפכו נדירים יותר, כוח השוק יעבור ממוכרים לקונים”.
מוכרים, שלרבים מהם יש כעת משכנתאות עם ריבית נמוכה במיוחד, ייאלצו לקבל מחירים נמוכים יותר במהלך השנה הבאה, אמרה חברת המחקר. לאחר אמצע 2023, כאשר Capital Economics צופה כי מחירי הדירות ירדו ב-8% בהשוואה לשנה זו, הצרכנים יכולים לצפות שצמיחת המחירים תתאושש ל-2.5% עד סוף 2024.
“ככל שהמציעים יהפכו נדירים יותר, כוח השוק יעבור יותר ממוכרים לקונים.”
Capital Economics
הקבוצה גם צופה שריביות המשכנתא “יחזיקו קרוב ל-7% בשארית השנה הבאה”, מה שאומר שהמחיר הנגיש יהיה הגרוע ביותר מאז 1985.
עבור משק בית בעל הכנסה חציונית הרוכש דירה במחיר חציוני, תשלום המשכנתא כחלק מההכנסה עלה ל-28.5% באוקטובר 2022 מ-13.3% במאי 2020, אמרו בקבוצה.
מחיר הרישום החציוני של בית בארה”ב הוא כיום 425,000 דולר, עלייה של 13% במהלך 12 החודשים האחרונים, לפי Realtor.com. (Realtor.com מופעלת על ידי חברת הבת Move Inc. של News Corp, ו-MarketWatch היא יחידה של דאו ג’ונס, שהיא גם חברת בת של News Corp.)
שיעורי המשכנתא ירדו בחזרה ל-5.75% עד סוף 2023, כך חוקרי ה-Capital Economics צופים בדוח.
הקבוצה גם צופה כי כלכלת ארה”ב תיפול ל”מיתון מתון” בשנת 2023 וכי מכירות בתים צמודי קרקע יירדו לרמה הנמוכה ביותר מאז 2011. היא גם צופה שהתחלות בתים צמודי קרקע, או בנייה חדשה, יגיעו לרמה הנמוכה ביותר מאז 2011. לרדת לרמה הנמוכה ביותר מאז 2014. השוק יתאושש ב-2024, נכתב בדו”ח.
למרות שהמחירים צפויים לרדת, אנשים עדיין עלולים להתקשות להרשות לעצמם לקנות בית, כלומר סביר להניח שקונים פוטנציאליים נוספים יעברו לשוק השכירות, ציין הדו”ח.
כמה חדשות טובות: הרוכשים יכולים לצפות לעלייה בהיצע החדש בשנה הבאה כאשר בונים ישלימו את הבנייה של בתים, מה שיגרום לדמי השכירות לרדת ב-0.5% ב-2023, נכתב בדו”ח.

Responses

Responses

בחר או חפש כתבות נוספות

אולי יעניין אתכם גם...

X