שוק הנדל”ן בפלורידה נשאר חם למרות יציאת סוכנים: “זו לא תאונה”

איגוד המתווכים הלאומי מדווח כי מספר החברות ירד משיא 2022 של 1.6 מיליון ל-1.5 מיליון בינואר האחרון
עם נתונים חדשים על מספר המתווכים בארה”ב המצביעים על ירידה בגידול החברים השנה, כאשר סוכנים עומדים לפני הדלת בשווקים שפעם היו חמים, מומחי נדל”ן צופים כי פלורידה תישאר חמה למרות היציאה.
“זו לא תאונה”, אמר מנכ”ל האגודה הלאומית של בוני בתים, ג’רי הווארד, “שיש צמיחה של 1.9% [אוכלוסיה] בפלורידה. פלורידה מעודדת צמיחה בכל המגזרים, גם כן הקרולינות. ולשם אנשים זזים. שם אתה עדיין יכול לבנות”.
ב-“Varney & Co.”, הפרשנות של הווארד זוגתה עם שני מובילי נדל”ן בפלורידה שהבהירו שהם לא עוזבים את מדינת השמש בזמן הקרוב – למרות שמכירות הבתים ירדו מאז השנה שעברה.
“פשוט יש פחות עסקאות”, אמר הבעלים של Echo Fine Properties, ג’ף ליכטנשטיין, ל-FOX Business מדיסון אלוורת’ ממיאמי ביץ’. “אנחנו יורדים בכ-40% מדצמבר בשנה שעברה לעומת דצמבר השנה. וכך כל הכסף הזה מכספי התמריצים, הריביות ירד מ-3% ל-7%, כל מה שפשוט עשה פחות עסקאות בחוץ”.
אי יצירת רוח נגדית בגלל ירידה בהזדמנויות מכירה לא הפריע לסוכנת Echo Fine Properties אביבה ויטנברג להתחיל את הקריירה שלה בפלורידה לפני ארבעה חודשים.
“משהו שבאמת עבד בשבילי הוא בחירת ברוקר שמציע הרבה תמיכה, חונכות ויצירת לידים. זה באמת היה חיוני להצלחתי בהתחלה”, אמרה ויטנברג גם לאלוורת’.
ההערות שלהם סותרות את הדו”ח האחרון של איגוד המתווכים הלאומי שבו קבוצת הסחר מצפה שהחברות תרד השנה לאחר שמספרי ינואר הראו ירידה משמעותית מהשיא שלה באוקטובר 2022.
מומחי שוק אחרים הדהדו את הסנטימנטים לפיהם פלורידה תתנגד לתיקון עלויות ב-2023, והשוק שלה ימשיך לצמוח.
“כל עוד קליפורניה ומדינות כמו מסצ’וסטס יעבירו צעדים כמו מס האחוזה או מס המיליונרים וימשיכו לגרש אנשים בעלי הון גבוה במיוחד ממדינותיהם, אני מאמין שהשנה הזו תציג צמיחה בריאה למיאמי ודרום פלורידה “, אמרה מומחית הנדל”ן דינה גולדנטייר ב”Mornings with Maria” בחודש שעבר.
הווארד, המפקח על הרשת הגדולה ביותר של בעלי מלאכה ומחדשי בתים, הוסיף כי מדינות בראשות דמוקרטים מקשות על קידום סבירות והיצע דיור.
“קליפורניה, ניו יורק, ניו ג’רזי, מסצ’וסטס, אילינוי, כולן מאוד מאוד קשות לבונים לבנות כל דיור, שלא לדבר על דיור לשוק רוכשי בתים בפעם הראשונה. אז, כן, עדיין יש כמה בעיות אמיתיות”.
גם המארחות של FOX Business, קתרינה קמפינס ושריל קאסון, טענו ב”Mornings with Maria” בחודש שעבר שפלורידה יכולה לראות צמיחה נוספת ככל שייצא יותר היצע למגורים לשוק.
“מחיר סביר הוא הנושא המרכזי כאן”, אמר קמפינס. “ריבית המשכנתא הממוצעת מתוכננת להיות 2,430 דולר ב-2023, וזו עלייה של 28% ממה שראינו בשנה שעברה וכמעט כפול ממה שראינו ב-2021. אני חושב שהצד החיובי הוא שיש יותר מלאי בשוק, 33.5% ליתר דיוק, מה שסיפק לקונים כוח משא ומתן ועוד הקלות מצד המוכרים”.
מארח “Mansion Global” חזה עוד יותר את הצמיחה בשוק ההשכרות, ולפלורידה “שתמשיך לעלות מול כל האומה”.
“מה שאני רואה בפלורידה הוא שכן, יש פחות מכירות, אבל יש יותר צמיחה מאשר בכל מקום אחר במדינה”, הוסיף קמפינס. “יש לך גם מדינות כמו טקסס וטנסי. אנחנו ממשיכים לראות את ההגירה הזו, ובמיוחד בפלורידה”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses