שוק הנדל”ן נמצא בהקפאה, אבל המיליארדר גרנט קרדון אומר שהמשקיעים “יצילו את היום”

כלכלנים קוראים להתרסקות דיור כבר כמה חודשים. חלקם אף חזו שמחירי הדירות יירדו ב-30% ב-2023. אמנם הטענות הללו מובנות בהתחשב בכך שעליית ריבית המשכנתא הוציאה קונים עתידיים רבים מחוץ לשוק, נראה שתרחיש אחר מתחיל להתרחש .
סופר רבי המכר ומנהל קרן הנדל”ן גרנט קרדון מסכים ששוק הדיור בבעיה, אבל מציין שהמשקיעים ייצרו מספיק ביקוש כדי למנוע מהשוק לקרוס.
“בנקים לא סומכים על לווים, ואלה שהם כן סומכים עליהם יצטרכו לשלם. זה יעביר את בעלי הבתים לשוליים ולאט לאט יוריד את מחירי הדירות”, אמר קרדון. “המשקיעים ייכנסו לאסוף בתים צמודי קרקע במחירים נמוכים יותר עם פחות תחרות. עם זאת, לא תהיה קריסת דיור! משקיעים, כמוני, יצילו את המצב ויתערבו בקניית הבתים, יעמידו שוכרים במקום ויהנו מהם לתזרים המזומנים, לא מהמטבחים והארונות”.
חברת ההשקעות בנדל”ן של Cardone Cardone Capital גייסה למעלה ממיליארד דולר ממשקיעים מוסמכים ולא מוסמכים ב-22 קרנות מאז הקמתה ב-2016. תיק הנדל”ן של החברה מוערך בכ-4 מיליארד דולר ומורכב מכמעט 12,000 יחידות דירות ב-36 נכסים ולמעלה מ-500,000 מטרים רבועים של שטחי משרדים מסחריים.
קרדון הוא לא המשקיע הגדול היחיד שרואה הזדמנות בשוק הדיור הנוכחי. ג’יי פי מורגן הודיעו בנובמבר כי הם מתכנים לרכוש השכרות חד-משפחתיות בשווי מיליארד דולר. משקיעים מוסדיים אחרים כמו BlackRock Inc. ו-Norges Bank הגדילו את עמדותיהם בקרן השקעות נדל”ן לדיור חד-משפחתי (REITs) Invitation Homes ו-American Homes 4 Rent במהלך הרבעון האחרון.
מייסד אמזון, ג’ף בזוס, אפילו הגיש תביעה בשוק השכירות החד-משפחתית על ידי השקעה בסבבי ה-Seed והסדרה A של פלטפורמת ההשקעות Arrived Homes, המאפשרת למשקיעים קמעונאיים לקנות מניות של נכסים להשכרה בודדים בסכום נמוך של 100 דולר. הפלטפורמה מימנה כבר למעלה מ-200 נכסים בשווי של יותר מ-75 מיליון דולר.
יש גם ביקוש גובר של משקיעים זרים לנדל”ן בארה”ב. צ’אד גלאגר, מייסד שותף של חברת ניהול הנכסים Home 365, אמר ל-Benzinga בחודש שעבר כי החברה שלו ראתה עלייה משמעותית במשקיעים זרים ממדינות כלכליות תנודתיות המחפשות שירותי ניהול נכסים לרכישת נכסים רב-משפחתיים.
“לנדל”ן בארצות הברית יש למעשה שיעור גג טוב יותר מרוב המדינות. למשל, בית משפחה ממוצע בישראל עולה פי חמישה ממה שיעלה בית דומה כאן”, אמר. “אז להשקיע בנכס להשכרה במדינות כאלה ולהפוך אותם לחיוביים בתזרים המזומנים לא עובד שם”.

Related Articles

470 Units, Astoria Park, Indianapolis

  תמצית ההשקעה: Nadlan Invest גאים להציג את הזדמנות ההשקעה בפרויקט Astoria Park, מתחם מסוג מולטי-פמלי המונה 470 דירות בסגנון גן הממוקם ברחוב  Beluga Lane3640  באינדיאנפוליס, אינדיאנה. הנכס, המורכב מ-39 בניינים, ממוקם בצד המערבי של אינדיאנפוליס בסמוך לכביש I-65, כביש I-465 ופארק Eagle Creek הלאומי בו שטח של 15,756 דונם המושך אלפי מבקרים בכל שנה. […]

Responses