מה לשקול לפני השקעה בנדל”ן עכשיו

האם עכשיו זה זמן טוב להשקיע בנדל”ן? ככל שהתחזית הכלכלית הופכת מעט עכורה יותר, השאלה הזו היא בראשם של משקיעים רבים. אנשים רבים מודאגים מאינפלציה, פיטורים ותנאים מאקרו-כלכליים רחבים יותר, שנראה שהופכים את הזמן הזה לא מתאים להיכנס לתחום הנדל”ן. עם זאת, למרות החדשות הכלכליות, ייתכן שחלק מהמשקיעים עדיין חושבים לבצע רכישה.
כמייסד שותף של חברת השקעות נדל”ן רב-משפחתית, הנה מה שאני ממליץ לזכור אם אתה חושב להשקיע עכשיו:

מדוע משקיעים מסוימים עשויים לשקול רכישת נכס

• דינמיקה של ביקוש והיצע: בדומה לענפים אחרים, שוק הנדל”ן הרב-משפחתי מושפע מאוד מהאינטראקציה בין ביקוש להיצע. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שהצורך הבסיסי במקלט הופך את הנדל”ן לעמיד יחסית למיתון, ועם מצוקת דיור בארה”ב, הביקוש חזק. גם כאשר התנאים הכלכליים מאתגרים, אנשים תמיד יצטרכו מקום מגורים, מכיוון שהם לא יכולים להתאים את צורכי הדיור שלהם באותו אופן שבו הם יכולים להתאים את הצריכה שלהם של סחורות ושירותים אחרים.
• זמן בשוק: בהתבסס על התצפיות שלי, הרבה מההיסוס לקנות נדל”ן נובע מהרצון לתזמן את השוק. אני רואה מספר משקיעים שמחפשים לפני שנה או שנתיים כשהריביות היו נמוכות במיוחד, וככאלה, הריבית הנוכחית נראית עכשיו מפחידה. עם זאת, אני מאמין שיש הטיית עדכניות בפרספקטיבה זו. הפעם האחרונה שבה שיעור קרנות הפדרל ריזרב היה מעל 4% (היכן שהוא נמצא בזמן כתיבת שורות אלה) הייתה ב-2007, לפי פורבס. עם זאת, זה לא היה כאשר הוא חצה 4%. הפד נאלץ להפחית אותו ל-4% (ובסופו של דבר ירד הרבה יותר) בגלל המיתון הגדול. אם נחזור רחוק יותר, בחלק גדול משנות ה-90 היו שיעורים עולים על 5%. עסקאות עדיין התרחשו, ומספר משקיעים מצאו מאז הצלחה. אני מאמין שהזמן בשוק מנצח את תזמון השוק.

סיכונים בהשקעה בנדל”ן עכשיו

כמובן שישנם סיכונים בהשקעה בנדל”ן וחשוב להיות מודעים אליהם בכלכלה של היום. הסיכונים העיקריים כוללים:
• חוסר יציבות כלכלית: לכך יכולה להיות השפעה משמעותית על השקעות נדל”ן ולהוביל לעלייה בשיעורי הנכסים הפנויים ולירידה ברווחים מהכנסות משכירות. אם אתה שוקל להשקיע בנדל”ן, חיוני לוודא שיש לך או לחברת ההשקעות שלך רזרבות נאותות כדי לעזור לעמוד בכל צניחה בשוק.
• עליית ריביות: לשיעורים גבוהים יכולה להיות השפעה גדולה על השקעות נדל”ן, שכן הן מגדילות את עלויות ההלוואות ומקשות על שמירת תשואות חיוביות.

זיהוי הזדמנויות השקעה בשנת 2023

וורן באפט ידוע באומרו: “תפחד כשאחרים חמדנים ותאב בצע כשאחרים מפחדים”. כרגע, אני מגלה שמשקיעי נדל”ן רבים, מתווכים ומלווים חוששים. יש דאגות ריבית ובעיות אינפלציה, וכל זה אומר שאנשים רבים נשארים במקום.
במעבר לפרספקטיבה ארוכת הטווח, השקעה בנדל”ן היא מרתון, לא ספרינט. אף אחד לא יכול לחזות בוודאות איך ייראה עתיד שוק הנדל”ן בעוד חמש, 10 או 30 שנים מהיום. זו הסיבה שמשקיעים ששוקלים לרכוש נכס השנה חייבים לוודא שהם נוקטים בגישה הנכונה ומבצעים את בדיקת הנאותות שלהם. בכך הם יכולים לזהות את הזדמנויות הנדל”ן המתאימות להם.
אם אתה משקיע נדל”ן המעוניין להשקיע בשוק של היום, הייתי נוקט באמצעי הזהירות הבאים:
• חיתום שמרני: אני ממליץ לנקוט בגישה שמרנית בעת ביצוע תחזיות גידול חיתום ושכר דירה לאור האקלים הכלכלי הנוכחי. בעוד שגידול שכר הדירה היה גבוה בשנים האחרונות, הקצב מואט, וחשוב להיות מציאותיים כאשר קובעים הנחות לצמיחה עתידית.
• רזרבות בשפע: כדי לעזור להגביר את אבטחת ההשקעות שלך, ודא שיש לך רזרבות בשפע בעת ביצוע עסקת נדל”ן. זה עשוי לעזור למתן את ההשפעה של תנודות השוק ומאקרו-כלכליות.
• הבטחת החוב הנכון: השקעה בנדל”ן כרוכה בסיכון של עליית ריבית, לכן חשוב לשקול באילו אמצעים עליך לנקוט כדי להגן על ההשקעות שלך. בצע את המחקר שלך לגבי אפשרויות המימון המתאימות ביותר לצרכים שלך, כגון חוב בריבית קבועה או מכסי ריבית, למשל.
אף אחד לא יודע מה יקרה בשנה-שנתיים הקרובות. עם זאת, אני מאמין שהתחזית העתידית לנדל”ן היא בהירה. בראייה ארוכת טווח, לנדל”ן יש פוטנציאל לספק זרם קבוע של הכנסה פסיבית, אם כי עדיין ראוי לציין שיכולות להיות תנודות לטווח קצר בשוק. על ידי התמקדות ביסודות ונקיטת גישה ארוכת טווח, משקיעים יכולים להבטיח שהם מנצלים את ההזדמנויות הנכונות עבורם בשוק הנדל”ן.
המידע המסופק כאן אינו ייעוץ השקעות, מס או ייעוץ פיננסי. עליך להתייעץ עם איש מקצוע מורשה לקבלת ייעוץ בנוגע למצב הספציפי שלך.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses