פרופסור לנדל”ן שוקל פתרונות לאינפלציה הגואה של פלורידה

בחודש שעבר חשף המושל רון דסנטיס הצעה חדשה להקלת מס שלטענתו תיצור הפחתה של 2 מיליארד דולר במסים.
אבל דו”ח חדש מ-Apartment List הראה ששיעור האינפלציה של פלורידה היה מעל הממוצע הארצי ופגע ברוכשי דירות ובשוכרים.
אלי ברצ’ה הוא מנהל בית הספר לנדל”ן באוניברסיטת פלורידה הבינלאומית אמר שזה הגיוני מדוע בערים בפלורידה עשויה להיות אינפלציה גבוהה מהממוצע הארצי.
“יש הרבה כסף שעובר במשק”, אמר ברכה, “הרבה כסף הגיע לכאן ממקומות שונים, והסכום הזה של כסף שהגיע לכאן בכמויות גדולות בפרק זמן קצר יצר אינפלציה”.
על פי דו”ח Apartment List של חודש מרץ, צמיחת שכר הדירה בטמפה עלתה ב-2.1% בשנה האחרונה. בג’קסונוויל זה היה 1.4 אחוזים, ובאורלנדו זה היה 1.9 אחוזים. בערים כמו מיאמי עלתה שכר הדירה ב-6.4%, ובטלהאסי היא עלתה ב-6.6%.
ברצ’ה מאמין שמגמת עלייה זו לא תשתנה ככל שיותר אנשים יעברו למדינת השמש ונשארים בה.
שיעור האינפלציה הגבוה בפלורידה גורם לפוליטיקאים להסתכל על אפשרויות שונות.
הדמוקרטים הציעו תקרות שכר דירה פוטנציאליות. ברצ’ה סבור שהמדיניות שגויה.
“יכול להיות שזו סיסמה טובה לפוליטיקאי שאולי רוצה למשוך בוחרים מסוימים כי זה נשמע בשירות, הו, אנחנו הולכים להוריד את מחיר השכירות כי זה הולך להיות לנו יותר קל, וזה עשוי לספק הקלה לטווח קצר, אבל בטווח הארוך, זה אסון”, הסביר.
הרפובליקנים אמרו לא למכסה השכרה. במקום זאת, הם הציגו אקט חדש בשם Live Local. המבקש שהמגזר הפרטי ייצור אפשרויות דיור זולות יותר בפלורידה.
ברצ’ה אמר כי פלורידיאנים לוקחים על עצמם את משקלם של מחירים מרקיעי שחקים ונלחמים במחסור בדיור. לדברי הפרופסור, בשנת 2007, היה עודף של 3 מיליון בתים בארה”ב. כיום, המדינה נמצאת בגירעון דיור של 4 מיליון, שרבים מהם נמצאים בפלורידה.
זה גרם לתושבים לעבור לחללים קטנים יותר, להשיג שותפים לדירה, לצמצם את בתיהם, או אפילו לעזוב את המדינה.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses