בין הסערה הבנקאית, שוק הדיור בדיוק עשה משהו יוצא דופן

בעוד שרוב האמריקנים כמעט ולא דואגים לבנק שלהם, האמונה הזו התערערה השבוע כאשר כמה (כולל עמק הסיליקון, סילברגייט) עברו. ריצות הנסיגה ותוהו ובוהו בשוק המניות נוצרו, ושלחו אפקטים של אדווה לרחבה.
עם זאת, על ידי נס כלשהו, פן אחד של המשק שנשאר ללא הפסקה להפליא היה שוק הדיור – מה שאף הראה נצנוץ של חדשות טובות.
כלומר, שיעורי המשכנתא ירדו השבוע ל -6.6% למשכנתא בדרגה קבועה של 30 שנה, על פי פרדי מק. זה מסמן את הירידה הראשונה לאחר חמישה שבועות של דחיפה כלפי מעלה, והסתובב בשבוע שעבר על 6.73%.
בנוסף, רוכשי בתים הנתמכים לעליית תעריף נוספת שנפגעה בשבוע הבא כאשר הפדרל רזרב נפגש שוב עשוי למצוא הקלה מסוימת. ככל הנראה הפד עשוי להתעניין יותר בטווח הקצר בייצוב כלכלה שנדנדה על ידי מכתשי בנקים אחרונים ולא לאילוף אינפלציה.
המשמעות היא ששיעורי המשכנתא עשויים למעשה לרדת עוד יותר.
ומחירים בצד, “מדדי שוק הדיור האחרים היו יציבים להפליא השבוע”, מציינת הכלכלנית הראשית של Realtor.com®, דניאלה הייל, בניתוח האחרון שלה.

מדוע כישלונות בנקאיים לא יכולים לנער את שוק הדיור

בפברואר, מחיר החציון של בתים של בתים ריחף על 415,000 $ – זה 7.8% גבוה מהשנה קודם לכן. ולשבוע שהסתיים ב -11 במרץ, מחירי הבתים המשיכו לצמוח, אך בקצב איטי יותר של 6.3% בלבד בהשוואה לאותו השבוע בשנה שעברה.
“צמיחה במחיר המבוקש האופייני של בתים למכירה שנמצאה במקום, תואמת את הקצב בשבוע שעבר, שהיה הנמוך ביותר מאז יוני 2020,” אומרת הייל.
נקודת נתונים נוספת המדגישה את היציבות הנוכחית של שוק הדיור היא ימים היא ימים בשוק. בפברואר, הרישומים התמהמהו 67 יום לפני המכירה, שאורכה 23 יום מאשר זה חודש זה שנה קודם לכן. ולשבוע שהסתיים ב -11 במרץ, ימי השוק עלו ב -18 יום בלבד בהשוואה לשנה שעברה.
“בתים יושבים בשוק יותר מאשר בשנה שעברה, אבל הפער לא צומח”, מסבירה הייל. זה מצביע על כך שהרישומים עשויים בסופו של דבר להתחיל להתפוצץ מהר יותר באביב, כאשר הייל אומרת, “האיסוף העונתי הרגיל בקצב שוק הדיור מתרחש.”

החוליה החלשה בשוק הדיור של ימינו

בעוד שאופטימיסטים לדיור יש סיבה להיות מלאי תקווה, לפסימיסטים יש סיבה לדאוג להצביע על המחסור הבולט של מוכרי בתים טריים שנכנסים לשוק של היום.
רשימות חדשות ירדו ב -18% בשבוע שהסתיים ב -11 במרץ לעומת לפני שנה, וסימן רצף של 36 שבועות של ירידות. כדברי הייל, “היעדר מוכרים חדשים הוא עדיין גרירה למכירות ביתיות.”
עם זאת, המלאי הביתי הכולל (של רשימות חדשות ואדליז שישבו בשוק) ממשיך לעלות, עלייה של 61% מאותו השבוע הזה בשנה שעברה.
“במקום שמוכרים חדשים יניעו את העליות הללו, זמן רב יותר בשוק דוחף את מספר הבתים למכירה גבוה יותר”, מציינת הייל.
בעלי בתים בגדר לגבי מכירה עשויים לרצות לשים לב שהזמן הטוב ביותר למכירת בית עולה במהירות: נתוני Realtor.com מראים שהשבוע האופטימלי לרשימה הוא 16-22 באפריל, כאשר בתים מקבלים 16.4% יותר צפיות מ קונים, ומוכרים תמורת 48,000 $ יותר בממוצע ממה שהם עשו בתחילת השנה.

כל העיניים על שיעורי המשכנתא

שם השוק פונה כשעונת האביב העמוסה בדרך כלל בועטת ככל הנראה בשאלה האם שיעורי ההליכים של הפד בשבוע הבא או לא.
“ריביות נמוכות במקצת, כולל למשכנתאות, בדרך כלל יגבירו את מכירות הבית”, אומרת הייל.
עם זאת, הייל מציינת גם כי גם אם התעריפים יורדים, חלק מהמוכרים שאולי שקלו לקפוץ לעונת קניית הבית באביב עשויים למשוך לאחור מכיוון שכלכלה בשטף עלולה להחליש את אמון הצרכנים הכללי.
אז לעת עתה, השוק נשאר בדפוס ההחזקה היציב שלו.
“שיעורי המשכנתא הם קובעים חשובים לאן ילכו מחירי הדירות”, אומר הייל. “והתחזית לשיעורי המשכנתא נעשתה מעוננת משמעותית.”

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses