קונים זרים חוזרים לשוק הדיור בארה”ב

המגיפה קיצצה את מספר הקונים הזרים הנוסעים לארה”ב, אך הגל הראשון חוזר ומופיע. דירה במיאמי ראתה עלייה של 30% במספר הקונים הברזילאים.
ניו יורק – מקורבים לנדל”ן אומרים שהם ראו התעוררות מחודשת של קונים זרים לשוק האמריקני לאחר שהמגיפה הפכה אותם כמעט ללא קיימים.
רמות העניין הבינלאומיות חזרו לרמות כמעט טרום-מגפה רק בשלושת החודשים האחרונים, הודות להסרת מגבלות ה-COVID ברחבי העולם בתוספת שינויים פוליטיים-כלכליים גלובליים, בעיקר מלחמת רוסיה-אוקראינה והבחירות הסוערות לנשיאות בברזיל.
“זה היה הקונה המקומי שהוביל את ההתאוששות מהקורונה”, אמר ג’ון גומס מדאגלס אלימן. “הקונה הזר הוא זה שמוביל את ההתאוששות הפעם. זה מאוד מאוד ברור”.
חלק מהמפתחים בדרום פלורידה רואים זינוק בהתעניינות זרה: לדוגמה, מפתחי הדירה Nexo Residences בצפון מיאמי ביץ’ אומרים שהם ראו עלייה של 30% בהתעניינות מצד קונים ברזילאים מאז אוקטובר 2022 על רקע סערת הבחירות.
ה-National Association of Realtors® מעריך שהיקף הרכישות של קונים בינלאומיים ברחבי ארה”ב היה רק 54.4 מיליארד דולר בין אפריל 2020 למרץ 2021, הנמוך ביותר מאז 2009. אבל זה עלה ל-59 מיליארד דולר בין אפריל 2021 למרץ 2022.
סיבה אחת לעלייה האחרונה: חלק מהקונים הזרים רואים את הרוחות הנגדיות הנוכחיות של שוק הנדל”ן בארה”ב כפתח לרכישת נכס בעלות נגישה יותר.

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses