מחירי הדיור יורדים משנה לשנה לראשונה מאז 2012

סוף סוף זה קרה. מחירי מכירת הבתים החציוניים נמוכים ממה שהיו לפני שנה לראשונה מאז 2012, על פי נתונים חדשים מ-Redfin שיצא ביום חמישי.
למה זה חשוב: שיעורי משכנתא גבוהים כבשו את שוק הנדל”ן, אבל המחירים לא זזו הרבה, מכיוון שבעלי בתים לא ששים למכור ומוותרים על הריבית הנמוכה שהם תפסו בעידן מוקדם יותר.
מניע את החדשות: הריבית על המשכנתא ל-30 שנה עלתה ל-6.65%, לפי הדוח השבועי של פרדי מאק ביום חמישי, בעוד שמדד יומי נוסף הגיע ל-7%.
שיעורים גבוהים דוחקים את הקונים. בקשות למשכנתאות נמצאות בשפל של 28 שנים, כך דיווח השבוע איגוד בנקאי המשכנתאות.
“שיעורי המשכנתא שעלו לטווח של 7% היו הקש ששבר את גב הגמל, הפחית את הביקוש לרכישת בתים והוביל למוכרים שביקשו פחות עבור ביתם”, אמר סגן הכלכלן הראשי של רדפין, טיילור מאר, בהצהרה.
פרטים: הבית הטיפוסי נמכר ב-350,246 דולר במהלך ארבעת השבועות שהסתיימו ב-26 בפברואר, או נמוך ב-0.6% מאשר בפברואר 2022.
ירידות המחירים הגדולות ביותר הן באוסטין (-11%), ואחריה סן חוזה, קליפורניה (-10.9%), אוקלנד (-10.4%), סקרמנטו (-7.7%) ופיניקס (-7.3%).
כן, אבל: למרות שהמחירים ירדו, הבתים לא נהיים יותר נוחים למי שצריך ללוות. קונים ראשונים מתמודדים עם “השוק הכי פחות משתלם ברשומות”, לפי נתוני איגוד המתווכים הלאומי, שצוטט על ידי בלומברג.
תשלום המשכנתא החודשי הטיפוסי נמצא כעת בשיא של 2,520 דולר, לפי Redfin.
השורה התחתונה: מחירי הדיור עלו בשנים האחרונות – מה שמרחיק את הבעלות על בתים מהישג ידם של אמריקאים רבים. ועם תעריפים כל כך גבוהים, יידרש כמה ירידות גדולות יותר במחירי הבתים כדי למשוך יותר קונים ראשונים לשוק.

Related Articles

Responses