יותר מוכרי בתים נשארים מחוץ לשוק הדיור באביב

זה אולי נראה כמו זמן מצוין לרשום את הבית שלך למכירה. הקונים זורמים חזרה לשוק, שיעורי המשכנתאות ירדו מהשיאים האחרונים, ועדיין יש מעט מדי בתים למכירה כדי לעמוד בביקוש. אבל מוכרים פוטנציאליים לא זזים.

רישומים חדשים המשיכו לרדת במרץ, לפי Realtor.com, ירידה של 20% לעומת החודש המקביל אשתקד. הירידה ברישומים החדשים עלתה על הירידה של 16% שפורסמה בפברואר. רישומים חדשים במרץ היו כמעט 30% מתחת לרמות שלפני המגפה.

עם זאת, המלאי הפעיל של בתים למכירה גבוה ב-60% מתחילת האביב שעבר, אבל זה רק בגלל שלוקח יותר זמן למכור את הבתים. המלאי הוא גם מחצית ממה שהיה בתחילת האביב ב-2019, לפני שמגיפת קוביד גרמה לריצה חסרת תקדים בדיור.

בתים עומדים כעת בשוק בממוצע 54 ימים, לעומת ממוצע של 36 ימים בתחילת האביב שעבר. הזמן בשוק היה ארוך יותר בכל 50 השווקים המטרופולינים המובילים, אך העליות הגדולות ביותר היו בראלי, צפון קרוליינה (עלייה של 42 ימים), קנזס סיטי, מיזורי (עלייה של 37 ימים), ואוסטין, טקסס (עלייה של 37 ימים). 

“על רקע פחות אפשרויות חדשות בשוק ועדיין עליית מחירי הדירות, קונים בתים הראו שהם מאוד רגישים לתעריפים, ורק קופצים בחזרה לשוק כשהמחירים יורדים, ולכן מה שקורה עם התעריפים באביב הזה כנראה ישחק תפקיד חזק ב לקבוע אם שוק הדיור מתרוצץ או יתפוס תאוצה השנה”, אמרה דניאל הייל, כלכלנית ראשית ב-Realtor.com.

שיעורי המשכנתאות ירדו מעט בתחילת מרץ, בשל הלחץ על המערכת הבנקאית מכשלים בנקים. עם זאת, כעת הם נעים שוב למעלה, אם כי לא ממש גבוהים כפי שהיו בסתיו שעבר. הריבית הממוצעת של 30 שנה קבועה עומדת כעת על 6.61%, לפי Mortgage News Daily, רק בכ-2 נקודות אחוז גבוה יותר ממה שהיה לפני שנה.

בבית פתוח לאחרונה בפרברי קליבלנד, ציידי הבתים וינס וקייטי ברארדי אמרו שהם מודאגים מכך שהשוק עדיין במחיר מופקע. המוכרים של הבית בן שלושת חדרי השינה שהם סיירו, הורידו זה עתה את המחיר מ-450,000 דולר ל-350,000 דולר. כבר היו עליו כמה הצעות.

“אין תחרות כמו שהייתה”, אמרה קייטי ברארדי, בהריון עם הילד השני של בני הזוג. “אבל אם יש אחד טוב בשוק, כאילו הוא נעלם תוך שבוע.”

מחירי הדירות במדינה עדיין היו גבוהים בתחילת השנה מאשר בתחילת השנה שעברה, אך הם ירדו בשבעת החודשים האחרונים, לפי S&P Case-Shiller. בינואר, הקריאה האחרונה במדד זה, המחירים היו נמוכים יותר בחלק מהשווקים המקומיים שהיו בעבר בין החמים, כמו סיאטל וסן פרנסיסקו. המחירים קבועים כעת בהפניקס, שוק נוסף שבו המחירים עלו. שווקים אחרים, במיוחד בדרום, כמו אטלנטה ומיאמי, עדיין רואים עליות מחירים גדולות.

מחירי המחירון במרץ, לפי Realtor.com, ירדו באוסטין ולאס וגאס, שני שווקים שהיו פופולריים במיוחד עם השתלות בשנים הראשונות של המגיפה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses