ניו יורק נותרה שוק הנדל”ן היקר בעולם: דיווח

התפוח הגדול שמר על הכתר שלו כשוק הדיור היקר בעולם.
נתונים חדשים קבעו שבשנת 2022, נערכו בעיר ניו יורק יותר עסקאות נכס אולטרה-פריים מאשר בכל מקום אחר על פני כדור הארץ.
ביום רביעי, מתווך הנדל”ן דאגלס אלימן וסוכנות היועץ נייט פרנק פרסמו את המהדורה ה-17 של דו”ח העושר השנתי שלהם, ניתוח של מגמות נוכחיות בדרג הגבוה ביותר של שוק הנדל”ן למגורים. בין יתר הממצאים, הדו”ח דירג את 10 המקומות המובילים בעולם למכירות בתים מעל 10 מיליון דולר (הידועים גם כמכירות “סופר-פריים”) ו-25 מיליון דולר (“מכירות אולטרה-פריים”).
ניו יורק קיבלה את הזהב, עם 244 מכירות סופר-פריים ו-43 מכירות אולטרה-פריים בשנת 2022. לונדון תפסה את הכסף צמוד, התייצבה למכירות אולטרה-פריים אך התגאתה ב-21 עסקאות סופר-פריים פחות. לוס אנג’לס זכתה במקום השלישי – אחריה הונג קונג, מיאמי, סינגפור, פאלם ביץ’ ובראוורד, ז’נבה, סידני ופריז. (בסך הכל, עסקאות הסופר-פריים והאולטרה-פריים בעשרת הערים המובילות הסתכמו ב-36.1 מיליארד דולר.)
למרות שתפסה שוב את המשבצת הגבוהה ביותר, צמיחת הנדל”ן של ניו יורק בשנת 2022 הייתה קטנה משמעותית מערים אחרות בעלות אחוז אחד: בעוד שבלוס אנג’לס ראתה את מחירי השוק שלה עולים ב-8%, ומיאמי ראתה את גידול הנדל”ן שלה ב-22%, ראה רק צמיחה של 3% בשנה שעברה.
בסך הכל, מגמות הנדל”ן של 2022 של 1 אחוז הראו חזרה הדרגתית לדפוסים שהופרעו על ידי מגיפת הקורונה, שמומחים מאמינים כי תימשך גם בשנה הבאה.
“אחרי האנומליה של 2021, 2022 הייתה משהו כמו שנת מעבר”, אמרה שותפת המחקר של נייט פרנק, פלורה הארלי. “כמה מגמות מגיפה המשיכו להופיע, בעוד שהרוח הנגדית הגוברת קידמה חלק להרהר בנכסים ובאסטרטגיות ההשקעה שלהם. בשנת 2023, סביר להניח שנראה את תהליך הנורמליזציה הזה ממשיך כאשר רמות העסקאות יחזרו לרמות שלפני המגפה, ירידה לעומת השנתיים האחרונות אך עדיין פעילות מאוד”.
ממצאי דו”ח אחרים כוללים את העובדה שצמיחת מחירי שוק הפריים מואטת, אם כי לא באופן אחיד, כאשר ערים מושפעות יותר מאתרי נופש. אולם המצב, בעודו נמצא במגמת ירידה משנת 2021, אינו סיבה לדאגה עצומה.
“זה לא 2008”, נכתב בדו”ח.
אכן, 2021 הציבה רף גבוה, אבל אתרי נופש, לפחות, בהחלט עדיין זוהרים מתופעות לוואי מסוימות של מגיפה, כולל “המעבר לעבודה היברידית, והרצון לאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים”.
גם אתרי השמש וגם מיקומי הסקי “מדובאי ועד מיאמי ורוב השווקים ביניהם” הובילו בשנה שעברה, עם ממוצע של יותר מ-8% גידול מחירים שנתי.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

470 Units, Astoria Park, Indianapolis

  תמצית ההשקעה: Nadlan Invest גאים להציג את הזדמנות ההשקעה בפרויקט Astoria Park, מתחם מסוג מולטי-פמלי המונה 470 דירות בסגנון גן הממוקם ברחוב  Beluga Lane3640  באינדיאנפוליס, אינדיאנה. הנכס, המורכב מ-39 בניינים, ממוקם בצד המערבי של אינדיאנפוליס בסמוך לכביש I-65, כביש I-465 ופארק Eagle Creek הלאומי בו שטח של 15,756 דונם המושך אלפי מבקרים בכל שנה. […]

Responses