ציפיות ריאליסטיות של שוק הנדל”ן הנוכחי לשנת 2023

האביב הגיע וכך גם שוק הנדל”ן! אם אתה תוהה אם זה זמן טוב לקנות או למכור, התשובה היא כן. עם זאת, שימו לב לשינויים בשוק הנוכחי. זה יעזור לך להתקדם.

למה מוכר יכול לצפות?

מחירי מכירה קבועים אך נשארים גמישים. מוכרים מקומיים במחוז הופקינס (ובמחוזות הסובבים אותם) לא חוו את ירידות המחירים המשמעותיות כמו מדינות או אזורים אחרים. בתים רבים ממשיכים למכור קרוב למחיר המבוקש במיוחד אם סוכן הנדל”ן של המוכר ערך מחקר מחירים יסודי באמצעות ניתוח שוק השוואתי וסוקר אותו עם המוכר לפני שהוציא אותו לשוק. אבל היה מוכן להישאר גמיש ומוכן למשא ומתן לגבי תמחור ותיקונים.

טיילור פרייטס בבנקרייט כותב, על שוק הנדל”ן של טקסס, “הביקוש נותר גבוה, והמחירים עדיין עולים משנה לשנה, למרות הירידה בחודשים האחרונים. עם זאת, מכיוון שהריבית עדיין גבוהה, קונים רבים לא יוכלו להוציא כל כך הרבה על בית – היו מודעים לכמה הבית שלכם שווה, והיו מודעים בבחירת מחיר רישום”.

שמור על ציפיות תזמון מציאותיות. בניגוד לטירוף ההצעות המרובות של 2021 ו-2022, הדברים התייצבו והצעות מרובות אינן שכיחות. אז הנכס שלך עשוי לעמוד בשוק קצת יותר מאשר שנים קודמות. MetroTex, פלטפורמה מקצועית מבוססת דאלאס לסוכנים העובדים עם קונים ומוכרים, הצהירה לאחרונה כי בתים בפברואר 2023 נשארו בשוק כ-18 ימים יותר מאשר בשנה שעברה.

לעשות את המאמץ הנוסף. בית מוכן לתצוגה נותן לך יתרון בשוק תחרותי יותר. הסרת העומס, תמונות נוספות על הקיר ושמירה על חצר מסודרת עושה הבדל גדול. פריטים פשוטים שאתה יכול לעשות כוללים שיפוץ ערוגות הפרחים שלך, סיום פרויקטים קטנים שדחית, ואי דילוג על ניקיון אביב. ניתן גם להתקשר לסוכן נדל”ן ולשאול מה צריך לעשות לפני הוצאתו לשוק.

למה הקונה יכול לצפות?

מאגר הרבה יותר גדול של בתים זמינים היום לעומת 2022. ללא קשר להעלאות הריבית הנוכחיות, עדיין יש סיבות טובות למה זה זמן טוב לקנות. נכון לעכשיו, המלאי נמצא בשיא של כל הזמנים. בשנה שעברה ובשנת 2021, מחסור בבתים בשוק יצר אפקט דומינו של בעלי בתים שלא היו מוכנים למכור כי הם לא מצאו לאן ללכת, מה שיצר עודף של קונים ולא מספיק בתים. מכאן שחלק מהסיבה (אם כי לא כל הסיבה) לכך שראינו הצעות מרובות הופכות למקום נפוץ במהלך אותה תקופה. השווה את זה לשנה הנוכחית, עם יותר בתים זמינים, יש לך יותר מה לבחור, וזה בתורו אומר שבעלי בתים מוכנים למכור.

שיעורי הריבית עדיין נמוכים מאשר בעשורים האחרונים. כן, הריבית גבוהה ממה שראינו בשנה שעברה. אבל שאל את ההורים או הסבים שלך מה הייתה שיעור הריבית שלהם כאשר הם רכשו את ביתם הראשון. הם היו שוברים את דלת הבנק כדי לקבל את התעריף שאתה יכול לקבל היום. לדוגמה, המתווך שלי, ג’נט מרטין, זוכרת שקיבלה ריבית של 18% עבור ביתה הראשון. כן, קראת נכון, 18%. אבל חדשות טובות – אתה יכול לקנות בית עם ריבית סביב 7% או 8% ואז למחזר אם הריבית תרד. כך תוכלו לבנות את ההון העצמי שלכם בבית לעומת תשלום שכר דירה.

כוח המשא ומתן חזר וגדל. עם נהירה ועודף של נכסים שנכנסו לשוק בשנת 2023, מלחמות ההצעות איבדו קיטור. בחלק הראשון של השנה שעברה, המזומן היה המלך והקונים שהציעו מחיר גבוה מהמחיר המבוקש (לפעמים, הרבה יותר גבוה), יצאו בראש. זה נוצר בגלל מצוקת דיור. אבל עכשיו, לפי MetroTex, רישומים פעילים עלו בכמעט 200%. זה אומר כפול מהבתים לבחירה מאשר בשנה שעברה. זה מאפשר לקונים לקבל יותר כוח משא ומתן מהעובדה הפשוטה שהם יכולים למצוא בית אחר. שלא לדבר על, חלק מהמוכרים עדיין צריכים לעבור דירה עקב שינויים בעבודה, פרישה וכו’. בנוסף, רוב המוכרים מבינים את הצורך שלהם להיות גמישים במחיר המבוקש, מוכנים להשלים כמה תיקונים, ושהבית שלהם יהיה יותר ייצוגי/ במצב מוכן להצגה. וכל התנאים הללו משפרים את הבית וגם עוזרים לך, כרוכשים.

בסופו של יום, מה זה אומר לקונים ולמוכרים? ובכן, שוק הנדל”ן המקומי של טקסס מתאזן, למרות שהוא עדיין עשוי להיות קצת יותר נוח למוכרים. עם זאת, השוק הרבה יותר שווה. זה יוצר שדה משחק שווה יותר שיכול להועיל הן למוכרים והן לקונים.

Related Articles

Responses