הטעויות המובילות שיש להימנע מהן בעת השקעה בנדל”ן

השינוי הוא בלתי נמנע, וענף הנדל”ן מתרחב ומתפתח, ורבים מתחילים להתעניין בתחום. אפשר להשקיע בנדל”ן, אבל האם יש לך את הידע והכישורים הדרושים? האם אתה יכול לזהות עסקה טובה, לנהל משא ומתן ולסגור עסקה? ובאיזה אזור נדל”ן אתה מתעניין ואיך השוק? אתה לא יכול להתעורר בוקר אחד ולהחליט להצטרף לנדל”ן עד כמה שזה רווחי. יש הרבה מה ללמוד שכן יש כמה טעויות שחלק מהמשקיעים עושים שעולות להם את הונם. להלן הטעויות המובילות שתוכלו להימנע מהם בעת צלילה לענף הנדל”ן.

חוסר אסטרטגיה ברורה

איך אתה מצפה להגיש ארוחה בלי להכין ולבשל אותה? השקעה בנדל”ן היא לא כמו הימורים, שבהם אתה מנסה את מזלך. צלילה לתוך העסק הזה ללא הכנה ודרך ברורה תגרום לך הון תועפות. לפיכך, לפני שתשקיעו בתחום הנדל”ן, כדאי שתהיה לכם תוכנית מוצקה שתעזור לכם להישאר במסלול ולדעת מתי אתם מתקדמים בצורה חיובית. זה צריך לכלול יעדי השקעה, בין אם אתה מעוניין ברווחים לטווח קצר או בתוצאות ארוכות טווח, ואסטרטגיה לניהול נכסים.
דעו באיזה נכס אתם רוצים להשקיע, בין אם למגורים או למסחר, ואולי תמנעו את התרחישים המאתגרים שצצים ללא תוכנית מחושבת היטב. כמו כן, למדו את הביקוש וההיצע של הנכסים של מיקומים שונים כדי לדעת לפנות למוכרים או לסוכני נדל”ן. לדוגמה, אתם יכולים לבקר באתר זה אם אתם מחפשים בית למכירה בקיטנגלה, ניירובי, קניה, ולצפות בבתים שונים בגדלים, תכונות ושירותים שונים. המידע יכול לעזור לך להבין את הקהילה ואת קוני היעד שלה.

אי ביצוע מחקר מתאים

כאשר משקיעים בענף הנדל”ן, יש צורך במחקר יסודי. בדיקת נאותות במגזר יכולה לעזור לכם לתמרן ולבצע בחירות חכמות. המשמעות היא לחקור את השוק ואת המגמות שלו, המיקום והנכס שלו כדי להצטייד במידע הנכון. אתם צריכים גם הבנה מדויקת של הכספים, כמו עלויות השגת הנכס, ההכנסות החזויות מהשכרה, וכל עלויות שיפוץ או תחזוקה/תיקון פוטנציאליות.

תשלום יתר עבור נכס

איכות גבוהה זה יקר, אבל זה לא תקף בנדל”ן. עקב חוסר מידע, תשלום יתר הוא טעות נפוצה שסביר להניח שתעשה. זה יכול לקרות כאשר אתה נקלע למלחמת הצעות מחיר או לא עורך מחקר מעמיק ולא מצליח להבין את הערך המדויק של נכס. כדי להימנע מתשלום יתר, ודא שאתה מבין את שווי השוק של הנכסים שבהם אתה מעוניין ואת הכישורים לנהל משא ומתן על המחיר.

לא שמים לב לתזרים המזומנים

בכל עסק, תזרים מזומנים חיוני, מכיוון שהוא מפרש את התקדמות ההשקעה שלך, ונדל”ן אינו נכלל. בדקו את ההכנסה שהנכס שלכם מייצר והשוו אותה להוצאות. הוצאות הנכס כוללות תשלומי משכנתא, מיסים ועלויות תחזוקה ותיקון. אם תזרים המזומנים שלילי, אתה עושה הפסדים על ההשקעה.

מחסור פיננסי

האם ילד יכול ללכת לבית הספר בלי ספר, עט ומחק? השקעות נדל”ן דורשות לרוב הון משמעותי, ולכן חיוני שיהיה מימון מתאים במקום. אתה צריך ציון אשראי טוב, תוכנית פיננסית מדויקת וגישה להון באמצעות הלוואות או מקורות אחרים. ואם אתה חושב שמה שיש בכיס מספיק ויתרבה בלי זמן, אתה טועה.
נדל”ן עשוי להיות השקעה משתלמת, אך ללא מימון מתאים ומספיק, אינכם יכולים לרכוש נכס ועלולים להיות במצב כלכלי גרוע. אז, אסוף את הכספים שלך וקבע היכן ללוות כמה כספים נוספים כדי להקל על הקנייה.

לזלזל בעלויות

בורות היא תחילתו של כישלון בעסקים. לכל עסק יש את ההוצאות שלו, ואיתן מגיעות השקעות נדל”ן. אתה צריך לדעת שאתה חייב לשלם הוצאות משפט ולהבטיח שהנכס שלך יתוקן ומתוחזק באופן קבוע. העלויות הן שם כדי להישאר אלא אם אתה מוכר את הנכס. חוץ מזה, כמה הוצאות כמו תיקון ותחזוקה יכולות לעזור להוסיף ערך לנכס שלך ולהישאר מבוקשים. הקצאת מזומנים עבור עלויות אלו יכולה לעזור לך למנוע כאבי ראש ולהיתפס לא מוכנים.

התעלמות מניהול נכסים

משהו הופך לזהב בגלל האופן שבו הוא נשמר ושומר. אפילו נכס צריך ניהול כדי להישאר אטרקטיבי עבור קונים או שוכרים. כאשר אתה משקיע בנכס, התיקונים והתחזוקה שלו הם באחריותך. אתה נדרש לתזמן באופן קבוע בדיקות עבור כל תקלה שאולי התרחשה כדי להישאר במעקב אחר תיקונים ותחזוקה. כמו כן, אם יש לך עסק עם שוכרים, סינון שוכרים חיוני כדי להבטיח שאתה משכיר את הנכס שלך לאנשים אחראיים. אי ניהול נכון של נכס יגרום לקשיים בהנחת קונה או שוכר מתאים, שכן הנכס לא יהיה ראוי למגורים.
לעשות טעויות זה טבע האדם, אבל אתה לא יכול לחשוב כך לגבי החיסכון שלך בחיים. אם אתה מוכן להשקיע בנדל”ן, קח זמן וללמוד את כל מה שצריך ללמוד ולהצטייד בידע ובכישורים המתאימים שאתה צריך כדי להצליח. קרא את הטעויות לעיל כדי להבטיח שלא תעשה אותן כדי לסייע לך בגישה אסטרטגית ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלך והשגת יעדי ההשקעה שלך.

Related Articles

Responses