הבנת שוק הנדל”ן של וושינגטון

שוק הנדל”ן בסיאטל, או באמת בכל מקום במערב וושינגטון, הוא הרבה דברים. אבל במחיר סביר? לא בדיוק.
על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי לשכת המפקד, ההכנסה הממוצעת בסיאטל היא 110,000 דולר. לפי Northwest Multiple Listing Services, המחיר הממוצע של בית במחוז קינג הוא 726,000 דולר נכון לפברואר 2023.
מתיו גרדנר, הכלכלן הראשי של וינדרמיר נדל”ן, אומר ל-KIRO 7 כי משקי בית עם הכנסה שנתית של 150,000 דולר (בהנחה שאין חובות ואשראי טוב) עשויים להיות זכאים להלוואה בין 550,000-570,000 דולר. במילים שלו, “זה לא מביא אותך רחוק בסיאטל.”
אז למה השוק כל כך חם כאן?
ובכן, דברים רבים שולטים בשוק בוושינגטון, אבל האשם הגדול ביותר? במילים פשוטות, יש יותר אנשים ופחות אדמה. גרדנר מוסיף, “כשאתה מגביל את כמות הקרקע, זה רק מעלה את ערכי הבית”.
גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא כסף מחוץ למדינה. אנשים שעוברים מערים גדולות ויקרות יותר כמו ניו יורק או סן פרנסיסקו מוצאים שסיאטל “זולה” יותר. הכסף החיצוני “קונה” הכנסה מקומית.
אבל באמת, לא משנה היכן אתה יושב בסולם השכר, גרדנר אומר שהתחלה טובה למסע רכישת הדירות היא פשוטה: חסוך את הכסף שלך.
הדבר החשוב ביותר לחסוך עבורו הוא מקדמה, וחדשות טובות: 20% ירידה היא “ממש אולד סקול” לפי גרדנר, שאומר, “באופן כללי אנחנו נוטים לראות 5-10%”.
עם חובות ששולמו, מקדמה שנחסכה ונכס שנראה לך הגיוני, זכור שאמנם זה הרבה להקדים, אבל בסופו של דבר זה הרבה להחזיר.
“אם אתה שוכר כל שנה, 18 חודשים, מה שזה לא יהיה, אז אתה מחכה שבעל הבית יגיד כמה הם הולכים להעלות את שכר הדירה שלך”, אמר גרנדר. “עכשיו עם משכנתא, אתה יודע מה התשלום… התשלום לא משתנה אבל הערך של הדולרים האלה יורד בתקווה שאתה מרוויח יותר כסף.”

Related Articles

XXX NW North Macedo Blvd, Port St. Lucie, FL 34983

Property Details Property Type: Single Family Residence Bedrooms: 4 Bathrooms: 2 Total Size: 1,650 SQ FT Lot Size: 10,000 SQ FT Parking:2 car garage Heating features: Forced Air Cooling: Central Built-In: 2005 How to Contact Us about this property and keep being informed of our future deals? For additional information about this property, fill up […]

Responses