מחקר דיור חדש מראה שלרוב תושבי פלורידה טוב יותר לבנות מאשר לקנות בית

האם באמת זול יותר לבנות בית או לקנות אחד בימינו?

ובכן, זה תלוי איפה אתה מסתכל.

מחקר שנערך לאחרונה מ- StorageCafe, אתר אינטרנט ארצי לחיפוש אחסון עצמי, הראה שעבור תושבי פלורידה, בניית בית עשויה בהחלט להיות הדרך המשתלמת ביותר לבעלות, בעוד שקנייה דורשת הרבה יותר השקעה.

אבל, המחקר, על העלויות הכרוכות בבנייה וקניית בית ברחבי המדינות, הראה מחוז מיאמי-דייד ומחוז ברוורד הם שני אזורים, בין כמה מחוזות במדינת השמש, שבהם היה זול יותר לקנות מאשר לבנות מהקרקע. לעלות בגלל העלות היקרה הרבה יותר של הקרקע.

המיקום המדויק (במיוחד לאורך מפרץ ביסקיין, למשל) יכתיב כמובן עלות גבוהה בהרבה, והזמינות של קרקעות אפילו כדי להתחיל פרויקט כזה תעורר דאגה.

ברחבי פלורידה, הדו”ח של StorageCafe הראה שבפלורידה, בעלי בתים פוטנציאליים שבונים בית במחוזות רבים יכולים לחסוך כ-76,000 דולר בהשוואה לרכישת בית רשום במחיר חציוני של 451,000 דולר. לפי חציון $108,000 לדונם, מחושב לגודל חציוני של 0.20 דונם עבור בית, הדו”ח מראה שזה יעלה $375,000 לבנות בית באזורים רבים בפלורידה.

מי שרוצה בית ב-Magic City או בסביבתה צריך לדעת שמחירי הקרקע הגבוהים ביותר של פלורידה, 2.5 מיליון דולר לדונם בברוורד ו-1.7 מיליון דולר במיאמי-דייד, הופכים את הקנייה להרבה יותר חסכונית מאשר בנייה על מגרש בגודל חציוני שם.

במיאמי-דייד, למשל, הדוח מחשב את עלות הבנייה הכוללת (על נכס בגודל חציוני) ב-$721,130, בעוד שמחיר המכירה החציוני של רשימת הבתים נע על 680,000$. זה הבדל של 41,130 דולר בין קנייה לבנייה.

במחוז מונרו, הכולל קהילות בלעדיות של פלורידה קיז, שבהן נמצאים רבים מהבתים במחיר הגבוה ביותר במדינה, המחיר החציוני הוא מעט יותר מ-1.5 מיליון דולר. ולמרות שגם שם הקרקעות יקרות (ב-1.3 מיליון דולר לדונם, עם גודל המגרש החציוני הוא 0.14 דונם), בניית בית תניב חיסכון עצום של כמיליון דולר בהשוואה לקנייה.

מקומות אחרים שבהם בניית בית מציעה יתרון פיננסי גדול כוללים את מחוזות החוף Panhandle של וולטון ומפרץ. ההטבה במחוז וולטון תהיה לא פחות מ-657,000 דולר בשל מחיר רישום ממוצע של 1.1 מיליון דולר.

באופן דומה, גם מחוזות גן העדן של חוף המפרץ, קולייר וסרסוטה, מעדיפות בנייה, עם עלויות קרקע נמוכות של 81,000 דולר (ב-108,000 דולר לדונם). בניית בית במחוז קולייר תעלה כ-576,000 דולר פחות ממחיר רישום חציוני שם של כמעט מיליון דולר.

מחוזות אחרים שמתגמלים בונים הם הכתובות הרצויות של פאלם ביץ’, מרטין ואורנג’, הכוללת את אורלנדו.

מעניין לציין כי המחוזות היבשתיים הם לרוב אלה שהכי מעדיפים לקנות בית מגורים מוכן, כאשר וושינגטון וג’קסון בפאננדל הרכישה זולה יותר ב- 145,000$ ו-128,000$, ופוטנם ובראדפורד (ליד ג’קסונוויל) משאירים לקונים ממוצעים של כ-100,000 דולר בכיסם. כאשר מחירי הרישום החציוניים הם פחות מ-300,000 דולר.

 

בין הנקודות החשובות ביותר מדוח StorageCafe:

–מתוך 53 מחוזות פלורידה שנבדקו (בהתבסס על רישומים זמינים), בנייה זולה יותר מאשר קנייה ב-53% מהם.

–החיסכון הגדול ביותר מגיע במחוז מונרו, שם עלות רכישת בית קיים נע בסביבות 1.6 מיליון דולר או יותר לעומת עלות בנייה של 550,000 דולר.

–מחוז וולטון מגיע למקום השני בדירוג העלות-תועלת. בעוד שמחיר הרישום הממוצע של בית שם הוא בסביבות 1.1 מיליון דולר, בניית בית מגיעה עם תג מחיר של כ-444,000$.

–מחוז קולייר, ביתם של מקומות מסתור לסלבריטאים, מגיע גם הוא במקום גבוה ברשימת החיסכון. הבנייה שם זולה בכ-577,000$. עלות הקרקע נוטה להיות גבוהה, בסביבות 82,000$ לדונם, אך גודל המגרש החציוני גדול יותר מגודל המגרש החציוני ברחבי המדינה.

–ברחבי המדינה כולה, בניית בית היא מעט יותר יקרה מרכישת בית (421,000$ לעומת 415,000$).

הנתונים נאספו על ידי התחשבות במחירי השטחים המרובעים של קרקע זמינה למכירה, חציון גדלי מגרשים בתים, העלויות האזוריות (מתואמות אינפלציה) של כריתת חוזה עם בוני בתים ומחירי בתים חציוניים.

כדי להגיע לעלות הכוללת של בניית בית, הוסיפו אנליסטים 10% עבור הוצאות הנהלה לגורמים המשולבים הללו שעשויים לכסות היתרי בנייה, סקרים ושכר טרחה לעורכי דין וכו’.

בדוח אחר, המדינה הטובה ביותר לקנות קרקע ולבנות בית? הוואי, קליפורניה, קולורדו, יוטה, וירג’יניה, מרילנד!, אנליסטים גילו שמדינות מערב ודרום-אטלנטי מתגלות כמקומות הטובים ביותר לבנות במקום לקנות. בקליפורניה ניתן לחסוך לא פחות מ-200,000 דולר בממוצע, בעוד כמחצית מהסכום ניתן לממש במדינות כמו קולורדו, יוטה ואלו הקרובות לוושינגטון הבירה. הרחק מארה”ב הרציפה, הוואי יכולה להציע לבוני בתים חיסכון גדול.

במערב התיכון, בדרום ובצפון מזרח, בינתיים, מחירי דירות נמוכים יותר נוטים להפוך את רכישת הבית לאטרקטיבית יותר, אם כי פלורידה ומסצ’וסטס מעדיפות בנייה.

StorageCafe הוא אתר אינטרנט ארצי לחיפוש אחסון עצמי וחלק מ-Yardi. האתר כולל כיום יותר מ-25,000 רישומים של מתקני אחסון, כולם מאומתים ומעודכנים.

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses