במיאמי צפויה ירידה חדה בשוק הנדל”ן

מיאמי, פלורידה, ארה”ב, 12 באפריל 2023/EINPresswire.com/ – מגזר הנדל”ן בפלורידה עומד בפני תחזית עגומה לשנת 2023, במיוחד במחוז מיאמי דייד. לדברי מומחים, צפויה ירידה חדה במכירות הדירות בעקבות אינפלציה, עליית ריבית על המשכנתאות ומחסור בהיצע. המשבר ממשמש ובא.

איגוד המתווכים של פלורידה (פלורידה מתווכים) צופה כי שוק המגורים במדינה יחזור לקצב אופייני יותר, בדומה לזה של 2018-2019, כאשר ההיצע והביקוש היו מאוזנים יותר. עם זאת, התאמה זו תהיה כרוכה בהאטה בצמיחת המחירים וירידה בפעילות הקונים.

הכלכלן הראשי של פלורידה מתווכים, ד”ר בראד אוקונור, אמר כי הביקוש לבתים יישאר גבוה, אך קונים פוטנציאליים רבים יתייאשו מהתנאים הפיננסיים השליליים. “האינפלציה שוחקת את כוח הקנייה של הצרכנים וריביות המשכנתאות עולות בתגובה לצעדים המוניטריים של הבנק המרכזי”, הסביר.

מצד שני, היצע הבתים נותר לא מספיק כדי לעמוד בביקוש. אוקונור ציין כי ישנם מספר גורמים המגבילים בניית בתים חדשים ומכירת בתים קיימים. ביניהם הזכיר את המחסור בעבודה, בחומרים ובקרקעות; זהירות של בונים; וחוסר הרצון של בעלי בתים למכור את בתיהם ולקנות בתים יקרים יותר.

מחוז מיאמי דייד הוא אחד המושפעים ביותר מהמצב הזה, מכיוון שיש בו שיעור גבוה של קונים זרים שהושפעו מהמגפה ומהגבלות ההגירה. בנוסף, שוק היוקרה איבד כוח משיכה בשל אי ודאות כלכלית ופוליטית. מחיר המכירה החציוני של בתים במיאמי דייד ירד ב-2% בדצמבר 2022 בהשוואה לשנה הקודמת.

 

 

חלק מהאנליסטים טוענים כי נתון זה גבוה אף יותר בשוק היוקרה. מחושבת לשנה זו ירידה משמעותית של עד 25% מערך הנכסים, אפילו יותר בפאר.

מומחים ממליצים למוכרים להתאים את הציפיות והמחירים שלהם למציאות החדשה בשוק, ולרוכשים לפעול במהירות ובנחישות אם ימצאו בית המתאים לצרכיהם ולתקציבם.

Related Articles

Responses