החלום האמריקאי משתלם בגדול: בעלי בתים ראו את ערכי הנכס שלהם עולים כל כך

בעלי בתים צברו עושר רציני בעשור האחרון.

בעלי בתים ממעמד הביניים שרכשו נדל”ן במעמקי המיתון הגדול בנו עושר של למעלה מ-122,000 דולר הודות לעלייה במחירי הבתים, על פי דו”ח אחרון של האיגוד הלאומי של המתווכים®. ערכי הבתים שלהם זינקו ב-68% מאז 2012.

כשהמחירים זינקו בעשור האחרון, גם בעלי בתים בעלי הכנסה נמוכה ועשירה יותר נהנו משוק הדיור החם. בעלי בתים בעלי הכנסה נמוכה ראו הערכה של כ-99,000 דולר באותה תקופה. בעלי בתים עשירים יותר ראו רווחים של כמעט 151,000 דולר.

“כל אחד יכול לבנות עושר באמצעות בעלות על בתים. יש יתרונות משמעותיים לטווח ארוך ויתרונות כספיים”, אומרת נדיה אוונגלו, כלכלנית בכירה ב-NAR. “גם תשלום משכנתא נחשב פעמים רבות לחשבון חיסכון כפוי. וערכו של בית עולה עם הזמן, כך שבעלי בתים יכולים לבנות עושר מהעלייה במחיר.”

לבעלי בתים יש בדרך כלל שווי נקי פי 40 מזה של שוכרים, ולרוכשי בתים יש לעתים קרובות הכנסה וציוני אשראי גבוהים יותר מאשר שוכרים רבים.

אלה שגרים במטרו היקרים ביותר חוו את ההקפצות הגדולות ביותר בהערכה. בסן חוזה, קליפורניה, לב ליבו של עמק הסיליקון, בעלי בתים ממעמד הביניים בנו בעשור האחרון עושר של כ-643,000 דולר.

הגידול הזה בשווי הנקי עזר לבעלי בתים ברחבי הארץ להתמודד עם מצבי חירום יקרים, לממן פריטים בכרטיסים גדולים כמו לימודים במכללה, לשלם חובות ולקנות בתים חדשים או בתים משניים.

“בעלות בתים עוזרת ליצור עושר ארוך טווח ויציבות פיננסית עבור המשפחה שלך ולדורות הבאים”, אמר נשיא NAR קני פארסל בהצהרה.

בעלי בתים שחורים ראו את ההערכה הנמוכה ביותר

עם זאת, הערכת הבית לבעלי בתים שחורים הייתה הנמוכה ביותר מבין כל קבוצה גזעית. הנכסים שלהם עלו בערך ב-115,000 דולר בערך מאז 2012 – בהשוואה ל-239,000 דולר לבעלי בתים באסיה, 162,000 דולר לבעלי בתים היספנים ו-138,000 דולר לבעלי בתים לבנים.

לאמריקאים שחורים היו גם שיעורי בעלות הבתים הנמוכים ביותר במדינה, רק 44.9% בסוף 2022, לעומת 74.9% לאמריקנים לבנים. חלק גדול מהפער הזה נובע ממדיניות דיור מפלה כמו כיסוי אדום, שאסר על אנשים צבעוניים לקנות בתים בקהילות לבנות בעיקר. הממשל הפדרלי והמלווים גם הקשו עליהם – אם לא בלתי אפשריים – לקבל את המשכנתאות הזולות שהוצעו לאמריקאים לבנים.

“זה יותר מאתגר עבור אמריקאים שחורים לרכוש בית כי פחות מהם יכולים להרשות לעצמם לעשות זאת”, אומרת אוונגלו.

לבתים בבעלות אמריקאים שחורים יש ערך חציוני של $240,000, על פי ניתוח NAR. הערך החציוני הוא כ-308,000 דולר לבתים בבעלות היספנים ו-310,000 דולר לבתים בבעלות לבנים. לבתים בבעלות אסייתים יש את הערך החציוני הגבוה ביותר, בערך 575,000 דולר.

“למרות שבעלי בתים שחורים לא זכו בהון עצמי כמו קבוצות גזעיות ואתניות אחרות, הסכום שהם הרוויחו היה עדיין משמעותי”, אומרת אוונגלו.

Related Articles

Responses