ענקית הנדל”ן עושה חיזוי לגבי דחיית מחירי הדיור

מנכ”ל RE/MAX אומר שבניית בתים חדשים “לא יכולה לצאת מהקרקע מספיק מהר”

מכיוון שמחירי הבתים בארה”ב מראים סימני התקררות והפד ממשיך בקמפיין העלאת הריבית האגרסיבי שלו, אחת מקבוצות הנדל”ן הגדולות בארה”ב מאותתת כי סבירות השוק תמשיך להפעיל לחץ על רוכשי הדירות השנה.

“מחיר סביר בהחלט היה נושא חם”, אמר נשיא ומנכ”ל רי/מקס ניק ביילי בראיון בלעדי ב-“The Claman Countdown” ביום שלישי. “אם לאנשים תהיה סיכוי למחיר נוח יותר, אנחנו צריכים יותר מוצר בחוץ, ואנחנו לא הולכים לראות את זה בזמן הקרוב עם בנייה חדשה.”

למרות שמחירי הבתים בארה”ב ירדו זה החודש השביעי ברציפות ב-0.6% מדצמבר עד ינואר, הריבית על המשכנתאות הפחיתה את הביקוש של הצרכנים. הפדרל ריזרב נשאר ממוקד ביעדי הפחתת האינפלציה שלו, והעלה את שיעור הקרנות הפדרליות תשע פעמים ברציפות.

סביר להניח שריביות ומשכנתאות ימשיכו “לקפוץ מעלה ומטה”, כאשר הפד מנסה לאלף אינפלציה של עשרות שנים, ציין ביילי.

“אנחנו תמיד צריכים לזכור שריביות המשכנתא מבוססות על האוצר ל-10 שנים, וזה יכול לנוע בקצב שונה מזה של הטווח הקצר. אז מה שזה אומר עבור הקונים הוא שהריבית הולכת לזנק, אנחנו מאמינים הם היו במהלך הרבעונים האחרונים ואנו מאמינים שהם יימשכו ככל שהשנה תתקדם”, הסביר המנכ”ל.

ביילי פירט פתרונות סבירים אחרים עבור רוכשי דירות, כגון בחינת משכנתא קבועה ל-15 שנה או מקדמה נמוכה יותר והזדמנויות הלוואות.

“בעל הבית הממוצע בארה”ב גר בביתו שמונה שנים והחציון הוא 12.3”, הוא ציין. “אז במקרים רבים, אנשים בוחרים את המשכנתא הזו לטווח ארוך של שלושה עשורים, אבל אולי הם לא צריכים אותה. יכולה להיות להם אופציה בתעריף נמוך יותר”.

“ל-90% מבעלי הבתים בחוץ יש ריבית של פחות מ-5%. ומתוכם, 50% מהם מתחת ל-3.5% אחוז”, המשיך לציין. “וכך עד שלאירוע חיים כמו להתחתן, להביא ילד נוסף, באמת יש תפקיד כופה על נכס אחר, אלה יהיו רוכשי דירות בפעם הראשונה שיישארו בחזית המוצרים האלה בריבית נמוכה יותר, מהסוג הנגיש יותר. “

בעוד שגורמי שוק ממלאים תפקיד חשוב בסבירות הדיור, ביילי שוב הטיל את הנטל על בניית בתים חדשים. על פי הלשכה למפקד האוכלוסין, התחלות הדיור בפברואר 2023 ירדו ב-18.4% משנה לשנה.

מנכ”ל האיגוד הלאומי של בוני בתים, ג’רי הווארד, אישר מגמה זו, ואמר לניל קאווטו של FOX Business ביום חמישי שחברות הבנייה אינן רואות את “העלייה בביקוש” לה ציפתה התעשייה באביב הזה.

“מה שאנחנו באמת רואים עכשיו, אני חושב, הוא שוק דיור זהיר מאוד, כי אף אחד לא יודע מה קורה במגזר הבנקאות”, אמר הווארד. “ועד שזה יובהר, אני חושב שאתה תראה את הבנאים קצת חוששים לגבי המשך הדרך.”

“בנייה חדשה לא יכולה לצאת מהקרקע מספיק מהר. יש לנו פחות ממיליון בתים בשוק, ולכן זה באמת מסתכם בהיצע”, אמר מנכ”ל רי/מקס. “ובגלל העלייה למעלה, הקונים מרגישים בנוח עם התעריפים שלהם, המלאי ימשיך להיות צפוף והמחיר סביר ימשיך להיות בעיה השנה”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX Fox Hollow Dr, Port Richey, FL, 34668

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 2 Bathrooms: 2 Total Size: 1,126 SQFT Lot Size: 6,098 SQ FT Year Built: 1980 ARV: $260K STATUS: Owner Occupied Roof: 4 Years A/C: Window Units Parking: 1 Car Garage Electric: Good Condition Plumbing: Good condition HOA: No How to Contact Us about this property and keep being […]

Responses