אנשים מציפים בתים פתוחים ומתמודדים בקדחתנות על בתים גם לאחר תחזיות של קריסת שוק ומחירי מציאה. הנה למה.

עונת רכישת הבתים האביבית מלאה בתחרות.

היצע הבתים הזמינים מצטמצם, מה שמפחית את ההשפעה של שיעורי משכנתא גבוהים יותר.

זה הוביל לאותן מלחמות הצעות מחיר שפקדו את רוכשי הבתים בזמנים יותר גבוהים.

אחרי חורף מפרך של תקוות נכזבות, קוני בתים בארה”ב עוברים עונת רכישת בתים אביבית אכזרית.

אם אתה בכלל בשוק, רוב הסיכויים שאתה משלם על בית במקום להשיג את העסקאות שכמה כותרות חזו בשנה שעברה. האשם: בעלי בתים עם תשלומי בתים נמוכים היסטורית אינם רואים סיבה לעבור, ולהרחיק את הנכסים שלהם מהשוק.

התרחיש הזה – תוצאה של העלאות הריבית החדות ביותר של הפדרל ריזרב מאז שנות ה-80 – הפך את מה שנותר בשוק לסחורות חמות. במרץ, למשל, יותר מ-300 אנשים עמדו בתור לסיור בבית בשטח של 1,168 רגל מרובע בדורהאם, קונטיקט, עיירה של קצת יותר מ-7,000 אנשים במרחק של כשעתיים מבוסטון וניו יורק.

“מעולם לא ראיתי דבר כזה בקונטיקט”, אמרה קלאודיה אוקונל, סוכנת הרישום של הבית ב-51 Birch Mill Road, שייחסה את הפופולריות של הבית לקרבתו למטרופולינים ולגודלו הצנוע.

במרחק של כמה שעות נסיעה משם בוויין, ניו ג’רזי, קסנדרה סמול ובעלה ראו כל כך הרבה תחרות לקטגוריות קטנות בפברואר, עד שהחליטו להציע 100,000 דולר מעל המחיר המבוקש על בית, דיווח הניו יורק טיימס. ההצעות שלהם היו אחת מתוך שלל של 35 הצעות, וגם לא הכי אטרקטיבית, לפי הדיווח. 

ואכן, ככל שפחות בעלי בתים רושמים את הנכסים שלהם למכירה, המלאי הולך ומתהדק, ויוצר שוק שנראה תחרותי כמו שהיה כאשר שיעורי הריבית היו מחצית מהמצב שבו הם נמצאים היום. לפי Redfin, היו רק 533,310 בתים חדשים למכירה במרץ, ירידה מ-650,105 במהלך אותה תקופה ב-2022.

בינתיים, מכירות הבתים הקיימים שקשה למצוא אותם ממשיכות להאט, כאשר אלו באפריל ירדו ב-23.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד על פי איגוד המתווכים הלאומי.

“שוק הדיור של האביב הזה חם אבל קר, עם רישומים מועטים שגורמים לו להיות פחות פעיל מהרגיל אבל מהיר ותחרותי בו זמנית”, אמר טיילור מאר, סגן הכלכלן הראשי של רדפין בדו”ח דיור.

בשווקים כמו זה של דורהאם, מבול הקונים הפוטנציאליים שומר על מחירי הדירות גבוהים, מה שמקפיץ את התחזיות בשנה שעברה לירידות. לפי Redfin, מחיר המכירה החציוני של בית בעיירה היה 420,000 דולר באפריל 2023, עלייה של 20% משנה לשנה. במהלך החודש נמכרו 33% מהבתים במחיר המבוקש.

בווסט הרטפורד, קונטיקט, בית נמכר בחודש מרץ בפעם השנייה מאז תחילת המגיפה ב-2020, כשהמחיר גבוה מהמכירה הקודמת בשתי ההזדמנויות, לפי CT Insider, אתר חדשות מקומי. הבית עם הבריכה נמכר בסופו של דבר ב-875,000 דולר, כ-75,000 דולר יותר מהמחיר המבוקש, כך הראה האתר.

בעוד ששיעורי המשכנתאות התייצבו השנה, הם נשארים ברמות גבוהות מעל 6%, רמה העולה בהרבה על אלה שמשלמים שישה מכל שבעה לווים למגורים בארה”ב, לפי נתוני Redfin. זה אומר שהקונים יצטרכו הרבה יותר מזומנים, ואפילו יותר סבלנות. 

 

“החדשות הטובות הן שקונים נמצאים שם בחוץ, מנסים למצוא מושב במשחק של כיסאות מוזיקליים”, אמר מאר. “החדשות הרעות הן שאין מספיק כיסאות”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses