הטייטל מדבר בעד עצמו

#יזםהשבוע יורי ברקן #פוסט5

הטייטל מדבר בעד עצמו

לאחרונה יצא לי להתקל ביותר מפעם אחת  במשקיעים בעלי מוטיבציה גבוהה שרוצים להסתער על רכישת נכס רק בגלל שהמחיר “מציאה” ולדעתם אף בריצפה ואחת הדרכים שלהם לחסוך בהוצאות זה לא לשלם עבור ביטוח טייטל, לחסוך כמה גרושים ומניסיון כבר יצא לי לראות ולשמוע על משקיעים שהחיסכון הזה עלה להם ביוקר,  או איך אומרים באנגלית רהוטה..It Came to bite them in the ass.

אני משוכנע שאין כאן צורך להסביר מה זה חברת טייטל וכולם פה יודעים אבל על קצה המזלג בקצרה בשביל הספק הסביר למי שלא: 

להבדיל מבארץ שחייב עו”ד שיכין טיוטת חוזה ואחראי לביצוע העברת בעלות הנכס באופן חוקי וכל הפרוצדורה, בארה”ב (לפחות ברוב הסטייטים) לא חייב רק עו”ד וניתן להשתמש בחברה שהיא אחראית ומתמחה בהעברת בעלות של נכסים, החברה נקראת חברת טייטל. 

ואם נעשו כל הבדיקות והכל פיקס, החברה מעניקה ביטוח טייטל, שמבטיח לקונה שהנכס נקי ללא שעבודים. 

למה זה מאד חשוב לעבוד מול חברת טייטל ובעיקר למשקיעים שרוצים למכור את הנכס די זריז וללא בעיות? 

כי הם מוודאים שהמוכר רשאי למכור את הנכס ואין עיקולים או שעבודים, ששום דבר לא מונע את מכירת הנכס וגם כן הם יבצעו את רישום הנכס בקאונטי. בהחלט שווה להשקיע כמה מאות או אלפי דולרים ולישון בראש שקט מאשר לרכוש נכס בחיפזון ולגלות די מהר שיש על הנכס עיקול, עבירות בניה, הפרת קודים, מסים שלא שולמו ועוד.. כי בעל הבית החדש (המשקיע הנלהב) זוכה לשלם את ההוצאות  האלה עכשיו, מזל טוב.

כהולסיילרים במיוחד המתחילים, חשוב מאד לבחור חברת טייטל מתאימה שהיא ידידותית למשקיעים בכלל ולהולסיילרים בפרט. 

חברה שהיא לא כזאת, ליטרלי יכולה להרוס עסקה אם הם לא באמת יודעים איך זה עובד, ויש חברות שפשוט לא לוקחים עסקאות כאלה מלחתחילה והם לא נכנסים לזה. 

אפילו נתקלתי פעם בחברה שאמרה לי העברת חוזה זה לא חוקי, אמרתי יפה תודה, איחלתי יום מקסים וניתקתי.

איך בוחרים חברת טייטל או Closing company שהיא ידידותית ומנוסה עם הולסיילרים? 

1. מחפשים באינטרנט חברת טייטל שתהיה לא רחוקה ממני או פשוט מתייעצים בקבוצה בפייסבוק מאנשים מנוסים שעובדים עם חברה כזאת או אחרת ויכולים להמליץ.

2. מתקשרים לחברה ומבקשים לדבר עם Closing agent מנוסה וראות אם הוא מבין מה אני מדבר או מתכוון לעשות. 

3. אומרים לו שאני רוצה לפתוח חשבון Escrow ושואלים אותו מה הניסיון שלו בסגירת עסקאות והאם הוא ביצע עסקאות של העברת חוזים. 

אם הוא/היא מתחילים לשאול שאלות כמו “זה חוקי? איך זה מתבצע?” או שאלות בסגנון, זה כנראה לא רעיון טוב להשתמש בהם. 

טיפ קטן, ברגע שכן מצאנו חברה שהיא wholesale friendly, אומרים להם שאני מתכוון לסגור הרבה עסקאות השנה ואני צריך סוכן קבוע שיטפל לי בסגירות. סיכוי סביר מאד שגם נקבל הנחה בעמלות הסגירה

Responses