אלו הם חמשת שוקי הנדל”ן החמים ביותר בארה”ב.

עיירה בינונית בג’ורג’יה, במרחק של כ-75 דקות נסיעה ישירה ברכב מאטלנטה, היא שוק הנדל”ן החם ביותר במדינה, שכן גל של שוכרים בורחים מערים יקרות בחיפוש אחר בתים במקומות סבירים יותר.

זה התוצאה מניתוח Bankrate חדש של כמעט 200 שווקי דיור ברחבי הארץ. אתר המימון האישי דירג את שווקי הדיור האטרקטיביים והפעילים ביותר ומצא שגיינסוויל, ג’ורג’יה, במקום הראשון. Bankrate ביסס את הדירוג שלו על גורמים כגון אילו ערים היו בעלי הגידול החזק ביותר בעבודה, גידול האוכלוסייה המהיר ביותר, העלייה הגדולה ביותר בשווי הבית, שיעור האבטלה הנמוך ביותר והשיעור הגבוה ביותר של בתים למכירה.

את חמשת שוקי הנדל”ן המובילים היו נוקסוויל, טנסי; פורט מאיירס, פלורידה; סרסוטה, פלורידה; ושארלוט, צפון קרוליינה. הערים הללו הפכו לאטרקטיביות במיוחד עבור ציידי בתים שתומחרו ממטרו יקרים, אמר אנליסט הבנקרט ג’ף אוסטרובסקי.

“המומנטום בשוק הדיור עבר לחגורת השמש, ובמיוחד לג’ורג’יה, קרולינה ופלורידה”, אמר אוסטרובסקי בניתוח. “בעוד שחלקים רבים של ארה”ב חווים ירידות מחירים, ערכי הבתים נשארו יציבים בדרום מזרח”.

Bankrate אמרו שגיינסוויל מדורגת במקום הראשון מכיוון שהבתים באזור עלו ב-40% בשנה אחת, גבוה יותר מכל מקום אחר בניתוח. משרות ואוכלוסיה בעיר גדלו ב-15%, אמר באנקרייט, בציטוט נתונים ממפקד האוכלוסין של ארה”ב ומשרד העבודה האמריקאי. 

מחירי הדירות בגיינסוויל נשארים נוחים יחסית. מחיר הבית החציוני של העיר הוא 375,000 דולר, בהשוואה לחציון הארצי של 430,000 דולר, לפי Realtor.com.

מחסור בבתים למכירה, מחירים גבוהים ועלייה בריבית על המשכנתאות השנה פגעו במכירות באביב הזה. מחירים גבוהים יותר יצרו “שוק דיור מעוות מאוד” שאינו עוזר לקונים או למוכרים, אמר הכלכלן פיטר בוקוואר.

“בשורה התחתונה – המכירות של בתים קיימים קרובים לשפל של 12 שנים הן בגלל היעדר מלאי, אבל בתורו זה עוזר לשמור על העלייה של 40% במחירי הדירות במהלך השנים האחרונות”, אמר Boockvar בהערת מחקר.. “מול הכפלה של שיעורי המשכנתא, אז זה יוצר את בעיית הנגישות לרוכשים הראשונים”.

Related Articles

Responses