זה הפוסט האחרון בסדרה

#יזםהשבוע חן גולדשטיין
#פוסט6 סיכום
זה הפוסט האחרון בסדרה,
ולפני שנפרד, אספר לכם מה אני עושה היום.
אז התחלתי לפני 10 שנים, עשיתי לא מעט פליפים ו-BNH בחוף המזרחי (בעיקר בג’קסונוויל, פלורידה), אבל הבנתי שבשביל עסקאות גדולות צריך כוח של קבוצה. צריך מספר משקיעים שמשתפים פעולה. מצד שני, אני לא יכול להיכנס לשותפות עם משקיעים שלא מבינים. לא מכירים את השוק, לא מבינים איך עובד הנדל”ן, שואלים שאלות טריויאליות, מציעים הצעות לא רלוונטיות כי הם שמעו משהו מאח של חבר של שכן…
אי אפשר להתקדם ככה.
אנחנו עושים שיתופי פעולה רק עם משקיעים שכבר למדו (לפחות את הבסיס).
אנחנו גם עושים סיורי משקיעים בארה”ב, למי שרוצה ללמוד את שוק הנדל”ן דרך הרגליים, ולראות בשטח את מה שבדרך כלל לומדים רק בתיאוריה. בסיורים אנחנו עוברים בנכסים שלי ושל תלמידים, ובוחנים נכסים לפני השיפוץ, בתהליך השיפוץ, ונכסים מוכנים למכירה. אנחנו פוגשים את הצוות המקומי (קבלנים, מתווכים, מנהלי נכסים, חברת title, ועוד), ומבקרים בבית המשפט המחוזי. כמובן שאם יש נכס שמישהו שוקל לרכוש, נבקר גם בו.
אז מה אני עושה בימים אלו?
בשנה האחרונה הרחבנו את הפעילות, ואנחנו עושים עסקאות של השבחת קרקע בלוס אנג’לס.
איך זה עובד?
בגלל פקקי תנועה שמשתקים את לוס אנג’לס, העירייה יצאה בתוכנית לעודד יזמים לבנות באזורים שיש בהם הרבה תחבורה ציבורית. העירייה למעשה משנה את יעוד הקרקע (zoning) ומאפשרת לבנות 30 דירות במקום 4 דירות שיש היום (לדוגמא).
אנחנו רוכשים נכסים כאלו (4-6 דירות), פועלים מול העירייה לקבל אישורים של הגדלת הזכויות (ל-30 דירות ולפעמים ל-50 דירות), אנחנו מפיקים תוכניות אדריכליות ואישורי בניה מהעירייה (RTI) ולמעשה משביחים את הקרקע.
אבל…
אנחנו לא מתעסקים בבנייה עצמה. אנחנו מוכרים את הקרקע עם הזכויות המוגדלות לקבלן מקומי.
בעסקה קודמת שלנו ברח’ קטלינה בלוס אנג’לס, קנינו מבנה עם 4 יחידות דיור בעלות של $2,100,000, ומכרנו אחרי ההשבחה לחברת בנייה בשווי $2,800,000. היום הבניין שווה $17,000,000 – אז גם הקבלן הרוויח.
יש עוד עסקאות כאלו בדרך, אם זה מעניין אתכם להשקיע איתנו אתם מוזמנים ליצור קשר:
אתר אינטרנטhttps://cpillc.co.il/
סיפורי הצלחה (קייס סטאדי) של פליפים: https://cpillc.co.il/case-studies/
תודה ל @ Avi Ben Mordechay ולמנהלי הקבוצה על ההזדמנות,
תודה לכם – חברי הפורום, לכל מי שקרא, ולכל מי שהגיב.
Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses