מדוע משפחות עשירות אוגדות את בנייני המשרדים הריקים של ניו יורק

אוסף בלתי צפוי של קונים מסתער על שוק מתפתל.

העיר ניו יורק עמוסה בקוני מציאה כרגע – וזה לא רק אנשים שמחפשים תיקי מעצבים ברחוב קאנאל. הם קונים גורדי שחקים.

משפחות עשירות ומשקיעים פחות מוכרים אוספים נדל”ן מסחרי במנהטן כשהם מסתערים על עסקאות שניתן למצוא בעקבות המגיפה, על פי דיווח חדש של בלומברג. הסיבה לכך היא שמספר שיא של משרדים פנויים בעיר – 94 מיליון רגל מרובע זמינים להשכרה – ושיעורי הריבית העולים הותירו בעלי בניינים חסרי מזומנים מחפשים למכור.

שטחי המשרדים במנהטן ירדו ב-26% בערכו מאז 2017, לפי MSCI Real Assets. לאנשים מבחוץ – במיוחד משרדי משפחה שמנהלים כסף לעשירים – זה נראה כמו עסקה אמיתית. “אתה מתחיל לקבל רכישה מאנשים שלא שקועים בגחמות השוק המקומי, ורק אומרים ‘וואו, ניו יורק זולה עכשיו, אני אקנה”, וויל סילברמן, המנהל המנהל ב- חברת התיווך Eastdil Secured אמרה לבלומברג. “הם לא צריכים לתרץ שום דבר לוועדת השקעות. הם רק צריכים להיות משוכנעים שזה הדבר החכם לעשות”.

מתוך 11 הבניינים שנמכרו בששת החודשים האחרונים של 2022, משקיעים מוסדיים גדולים היוו באופן לא אופייני פחות ממחצית העסקאות. לדוגמה, קבוצה של עסקים בניהול משפחתי בנובמבר התחברה לרכישת 1330 Sixth Avenue מ-Blackstone, Inc. וחברת הנדל”ן RXR תמורת 320 מיליון דולר, שהם 80 מיליון דולר פחות ממה שהוציאה החברה על זה ב-2010. איש עסקים עשיר מקוויבק, קרלו בליני, הקים קבוצה לרכישת מטה החברה לשעבר של AIG.

מפתחים שנשארו מנסים לפתות את עובדי המשרד חזרה לעיר, כשחלקם פונים לשפים מפורסמים כמו דניאל בולוד בתקווה שאוכל טוב יותר יפתה אנשים לעזוב את המשרד הביתי. וגם השיפוץ המאסיבי של רוקפלר סנטר מקווה באופן דומה להחזיר אנשים למרכז העיר, אבל עדיין מוקדם מדי לראות אם כל ההשקעה הזו תשתלם.

בעוד שחלקם מתפטרים מכך שהמיתון הזה בשוק הנדל”ן המסחרי בעיר מתמשך יותר מהפוגה בעבר בגלל החיבוק של עבודה מרחוק, אחרים מקווים שיש ניצחון ארוך טווח כמו משקיעים מקריים מהעבר. מייסד מטרו לופט, נתן ברמן, קפץ על ההזדמנות לרכוש נדל”ן בניו יורק בשנות ה-90, כשהעיר נקלעה לבעיית פנויות דומה. הוא קנה משרד של טרייבקה בקצת יותר מ-5 מיליון דולר ומכר אותו תמורת 85 מיליון דולר עשור לאחר מכן.

Related Articles

Responses