כאשר חותמים על חוזה שכירות, היזהרו מסעיפים ערממומיים אלה

פסקאות מסוימות בחוזי שכירות מסחריים שיש להימנע מהן בזהירות

בדומה למושבים בקו של 50 יארד לסופרבול, מעט מאוד אנשים התנסו במכירת חברה וביצירת חוזה שכירות עם הקונה על בניין שבבעלותך.

הנושא של היום קצת יותר רחב. רבים מכם שכרו נדל”ן מסחרי או מכירים מישהו ששכר.

פסקאות מסוימות בחוזי שכירות מסחריים שיש להימנע מהן בזהירות, או לכל הפחות, לכלול הבנה מלאה של ההשפעה. לעתים קרובות כיניתי אותם סעיפים ערמומיים, כי הם יכולים להיות כמו בלם קו שפוגע מהצד העיוור. אתה לא רואה אותם באים עד שיהיה מאוחר מדי להימנע מהקטל.

אז, אנו נמשיך לנתח את הסעיפים הערמומיים הנפוצים הללו שמסתתרים לעתים קרובות באותיות הקטנות של הסכם ההשכרה המסחרי שלך. ובהמשך לנושא הכדורגל שלנו, בואו נצלול ישר פנימה.

ראשית, יש את הוראת ה”מעבר” הידועה לשמצה. זה כמו בעיטת הפתעה בצד. זה חוקי לחלוטין, אבל זה מחזה שאתה לא צופה בו עד שנשלחת לך חשבונית על חלק מהעלאת הארנונה, תיקון מבנה יקר או הוצאות תפעול אחרות שבעל הבית החליט להעביר לך בנוחות. תמיד תכין את הצוותים המיוחדים שלך לקראת זה.

שנית, יש לנו את סעיף “העברה” המתעתע. אתה נהנה מנסיעה איתנה במורד השדה, העסק שלך בונה מומנטום, ומשום מקום אתה נאלץ לעבור לרוחב לסוויטה אחרת בבניין. זה מאפשר לבעל הבית להעביר אותך לפי גחמתו, מה שמותיר אותך להתמודד עם הבלבול הנובע מכך, הוצאות ההעברה והאתגר של שמירה על העסק שלך.

שלישית, יש את סעיף ה”הסלמה” הערמומי. אתה חושב שסגרת את התקציב שלך עם שכר דירה קבוע, אבל אז אתה מוצא את שכר הדירה שלך עולה מהר יותר מאשר מקלט רחב במסלול עמוק. הסעיף מאפשר העלאות שכר דירה שנתיות, מה שמותיר אותך מתקשה להתאים את ספר המשחקים הפיננסי שלך.

עכשיו, הרשו לי להציג עוד שני שחקני קווים שאתם צריכים להיזהר מהם.

“החידוש האוטומטי” הוא מתמודד כזה. זה, שלעתים קרובות חבוי עמוק בחוזה השכירות, יחדש אוטומטית את חוזה השכירות שלך לתקופה מוגדרת מראש, אלא אם כן תודיע בתוך פרק זמן מסוים. החמצה של חלון ההתראות יכולה להיות בדיוק כמו פספוס שער בשריקת הסיום – החטאה קלה, אבל עם השלכות גדולות.

לבסוף, היזהרו מסעיף ה”שימוש”. סעיף זה מגביל את אופן השימוש בנכס המושכר, וכל הפרה עלולה להוביל לעונשים או אפילו פינוי. זה כמו לצאת מהתחום כשאתה דוהר לעבר אזור הקצה – פעולה שאולי נראית לא מזיקה אבל יכולה לעצור את ההתקדמות שלך בפתאומיות ולעלות לך במשחק.

ההסעיפים העמומיים האלה אולי נשמעים מפחידים, אבל אל תפחדו. כמו כל מאמן מנוסה, אתה יכול להכין את האסטרטגיה שלך.

קרא והבין כל סעיף בחוזה השכירות שלך. צור קשר עם עורך דין נדל”ן מיומן או מתווך נדל”ן מסחרי מנוסה שיעזור לך להתגבר על האתגרים הללו. תזהו את שחקני ההגנה האלה לפני שהם מוציאים אותך.

אחרי הכל, ההגנה הטובה ביותר היא התקפה טובה.

Related Articles

Responses