למה אתם לא צריכים לדאוג לגבי נדל”ן מסחרי

נדל”ן מסחרי יכול בהחלט להיות הנעל הגדולה הבאה שנוריד. אבל גם אם כן, ההשלכות המערכתיות צפויות להיות קטנות. זה המסר שנשלח לא רק על ידי יו”ר הפד ג’יי פאוול ביום רביעי אלא גם על ידי מבקר העיר ניו יורק בראד לנדר.

למה זה חשוב: מיליארדי דולרים קשורים בנדל”ן מסחרי, וחלק גדול מהעושר הזה עלול בסופו של דבר להתאדות.

מה הם אומרים: פאוול המעיט בחששות שירידה בשווי הנדל”ן המסחרי עלולה להוות סיכון מערכתי לכלכלה כולה.

חלק מהבנקים החשופים יותר למגזר “יספגו הפסדים גדולים יותר”, אמר, אך בגדול הסיכון “מופץ היטב” והמערכת הבנקאית מסוגלת לספוג את ההפסדים.

לפי המספרים: במונחים של הכנסות מארנונה בעיר ניו יורק, לנדר מגביל ארבעה תרחישים.

תחזית הבסיס שלו מראה שההכנסות מארנונה בניו יורק יעלו בשלוש השנים הבאות, ויעלו מ-35 מיליארד דולר ב-2024 ל-37 מיליארד דולר ב-2027. אפילו תחזית “יום הדין”, לפיה נכס מסחרי יורד בערכו ב-40% במהלך שש שנים, הארנונה עדיין עולה ב-2027 ל-36 מיליארד דולר.

מדובר בחסר של 1.1 מיליארד דולר בהשוואה לתחזית הבסיסית, אבל גם החסר הזה מייצג רק 1.4% מהכנסות העירייה ממסים. “זה הרבה בטווח שבו הכנסות ממסים יכולות להשתנות בדרך כלל”, כותב לנדר.

בין השורות: מיסי רכוש לא מבוססים על הערכות שווי, הם מבוססים על רווח תפעולי. מכיוון שנדל”ן מסחרי פועל על חוזי שכירות ארוכים מאוד, הרווח התפעולי הזה נוטה להשתנות לאט מאוד, וכל שינוי נלווה בהכנסות ממסים הוא איטי באופן דומה.

היו חכמים: כשהעושר נמחק, הנזק לכלכלה הוא פונקציה ישירה של יכולת הבעלים לעמוד בצניחה הזו.

בעלי נדל”ן מסחרי הם בין האנשים העשירים ביותר באמריקה, והם יכולים להרשות לעצמם לראות את ההון העצמי שלהם נמחק.

השורה התחתונה: אם בבעלותך או הלוואת כסף כנגד הרבה נדל”ן מסחרי, במיוחד בניו יורק או סן פרנסיסקו, יש הרבה סיבות בשבילך להיות מודאג כרגע. אם זה לא מתאר אותך, עם זאת, אין סיבה שלא תישן בלילה.

Related Articles

Responses