הדבר הכי הכי חשוב שלמדתי בדרך היזמית הוא להגיד תודה.

#יזםהשבוע ניתאי בנימינוב #פוסט6
 
תודה
 
הדבר הכי הכי חשוב שלמדתי בדרך היזמית הוא להגיד תודה. להודות על כל דבר שיש לי – ואין לי – ועל כל אירוע וחוויה שעברתי בחיים. יש דברים בחיים שלא הבנתי כמה הם מדהימים עד שלא התחלתי להודות עליהם.
יש דברים ואירועים בחיים שהיינו שמחים שלא היו קורים, וגם עליהם כדאי להודות; אני יודע שזה עשוי להשמע מוזר, אבל להכיר תודה על דברים מצערים או לא נעימים, עוזר לנו להשלים איתם ולגייס אותם לטובתנו, לטובת הצמיחה שלנו.
יש דברים ואירועים שהייתי רוצה שיגיעו אלי לחיים וגם עליהם אני אומר תודה, למרות שאינם במציאות שלי כרגע; אני יודע שגם זה עשוי להשמע מוזר, אבל להכיר תודה על העניינים האלה, עשוי לעזור לנו להתכונן להגעה שלהם ולהכיל אותם כשיגיעו, להפנים עם זה שהם יגיעו אלינו, ולא רק בחלומות.
כשאנחנו אומרים תודה על משהו ומרגישים בגוף את הכרת התודה עליו – ממש חווים בחושים את ההודיה – עוברת צמרמורת בגוף.
הכלי הזה של להודות על דברים בלב שלם ובעוצמה גדולה באופן קבוע עזר לי בכמה דברים קריטיים:
  • להתגבר על פחדים שהיו לי
  • לקבל במתנה מחדש דברים שכבר היו לי בחיים ולא ייחסתי להם את הכבוד או המקום הראויים; להבין כמה טוב כבר יש לי עכשיו, ולא שמתי לב
  • לקבל אנרגיה חדשה כדי לעשות דברים שהזנחתי או דחיתי
  • לפנות מקום לדברים חדשים בחיים;
 
הדבר הזה מאוד חשוב לכם, יזמים. אתם חווים הרבה אירועים ומחשבות מורכבים במהלך היום-יום שלכם, והכרת תודה ממש מאפסת את הראש. היא מחזירה אתכם לפרופורציות. היא מאפשרת לכם להכיל דברים שעד לפני כמה רגעים היו נראים קשים או בעייתיים יותר ממה שהם.
השבוע ניסיתי להציג כאן את זווית הראיה שלי על עולם היזמות ולחלוק טעימה מהניסיון שלי בעולמות העסקים, ובנדלן בפרט. הנקודה העיקרית היתה להציג לכם איך נדלן ועסקים הם כלים לצמיחה. הם התירוץ שלנו להתפתח כבני אדם. נדלן ועסקים זה לא רק כסף, עסקאות, ובניינים. כסף ובניינים זה תוצאה. זה תוצר לוואי של התנהלות עסקית נכונה. התנהלות עסקית נכונה ובריאה היא תוצאה של התפתחות אישית, תודעתית. אחריות, התמדה, תחושת ביטחון פנימי, היכולת לעמוד בפרונט ולהוביל, להכיר תודה – שעליהם דיברתי השבוע בכל פוסט ופוסט – הם כלים שעוזרים לנו להתפתח ולצמוח.
יש עוד הרבה הרבה מה לספר ולשתף, ואני מנסה לעשות את זה באותנטיות ובעקביות בערוצי הסושיאל שלי. כמובן שיש לי עוד הרבה מאוד ללמוד ולעבור ולכן אני נהנה לשתף את הדרך שלי. אני נהנה לעשות את זה כי זה סוגר לאנשים חורים בעלילה. זה מראה לאנשים תהליך, ולא רק תוצאות. יש משהו שקרי קצת בלהציג להם רק תוצאות – זה לא מציג את המאמץ שהיה דרוש כדי להגיע לאותן תוצאות, ובכך לא הבאתם להם ערך אמיתי. כשאתם מציגים את הדרך אתם מראים לאנשים את ה״איך״ שיביא אותם ל״למה״ שלהם.
תודה שהייתם שותפים לדרך שלי בשבוע האחרון ואתם מוזמנים להמשיך לעקוב. אתם גם מוזמנים בחום לדבר איתי.
תודה רבה ל Avi Ben Mordechay ול Lior Lustig על ההזדמנות הלא מובנת מאליה ועל האירוח החם.
תודה אוהבת מאוד לשותפה היקרה Yaara Shalem Nassi שצועדת איתי בכל העסקאות, ולשותפים המדהימים שתמיד נמצאים שם, Noa Lerch Lavie Lilach Regev Oren Sin David Matrikin . וכמו שציינתי ב #פוסט3 על התמדה – ממש לא תמיד קל או רווחי, אבל אנחנו צומחים יחד, משתפרים וזה מרגש.
 
תודה
 
( בתמונה – אומר תודה על יום צילום של 14 שעות )

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

Responses