יש כאב רב יותר עבור נדל”ן למגורים ומסחר, בגלל שהאשראי הדוחק ודאגות העבודה מאיימות על שוקי הנדל”ן

לנדל”ן למגורים ולמסחר גורם ליותר כאב ראש כשהתנאים הפיננסיים מתהדקים, אמרו בוולס פארגו.

דיור נפגע על ידי שיעורי משכנתא גבוהים, שהכבידו על הביקוש וההיצע כאחד.

הנדל”ן המסחרי מתקשה מכיוון שהטרנדים לעבודה מהבית נשארים פופולריים, אמר הבנק.

צפוי עוד כאב ראש לשוק הנדל”ן למגורים ולמסחר, הודות לקוקטייל של כוחות דוביים שפוגעים בשני המגזרים, לפי וולס פארגו.

“הדירוג שלנו על מגזר הנדל”ן נותר לא חיובי. רוחות רבות התחברו והפכו את ההשקעה בנדל”ן למגורים ולמסחר ללא אטרקטיבית בהתבסס על הניתוח הנוכחי שלנו”, אמר אסטרטג השוק העולמי הבכיר סקוט רן בהערה ביום רביעי. “אנו מצפים שסביר להניח שהידרדרות נוספת של היסודות הבסיסיים.”

קצת יותר ממחצית השנה, התנאים הפיננסיים התהדקו לאחר שלל משברים בבנקים, הריבית היא ברמה הגבוהה ביותר מאז 2007, והפד אומר שאולי עדיין לא ייעשה הידוק המדיניות המוניטרית כדי להילחם באינפלציה.

הריבית על המשכנתא ל-30 שנה קרובה לשיאים של 20 שנה, מה שהכביד מאוד הן על ההיצע והן על הביקוש לבתים. תעריפים גבוהים יותר, בינתיים, גם הגדילו את עלות המשכנתאות המסחריות וייקרו את המימון מחדש של הר החובות המגיעים לפירעון במגזר.

אבל זה לא הכל, אמר רן.

הבנקים נסוגים מהלוואות לאחר הכישלון של בנק עמק הסיליקון ואחרים באביב, מה שהחמיר את זמינות האשראי עבור לווים מסחריים. אחוז המשכנתאות המסחריות שהיו בפיגור במשך 30-89 ימים עלה ל-1.6% בדצמבר, יותר מכפול מהשיעור של 0.6% באפריל 2021. בינתיים, שיעור הפירעונות של ניירות ערך מגובים במשכנתאות מסחריות בגיבוי משרד זינק לשיא של חמש שנים, אמר רן.

בנדל”ן למגורים, תעריפים גבוהים יותר הביאו לצמצום המלאי, שכן בעלי בתים רבים נאחזים בריביות הנמוכות שבהן מימנו את בתיהם לפני שנים. ההיצע הנמוך יותר של בתים העלה את המחירים גם כשהביקוש יורד בגלל עלויות אשראי יקרות.

המחיר החציוני עבור בית קיים בארה”ב זינק ל-413,800 דולר בחודש שעבר, על פי נתוני איגוד המתווכים הלאומי. זוהי עלייה של 51% מהמחיר החציוני בדצמבר 2019, מה שמהווה רוח נגד גדולה לשוק הדיור למגורים.

“אנו מאמינים שהחזקות האשראי ודאגות העבודה צריכות להשפיע על הביקוש. מסיבות רבות אלו, אנו זהירים בשווקי המגורים”, אמר רן.

בינתיים, בתחום הנדל”ן המסחרי, הביקוש למשרדים עדיין ירד בהרבה מכיוון שהטרנדים לעבודה מהבית נשארים פופולריים. משרדים פנויים הגיעו לשיא כל הזמנים של 13.1, כך עולה מנתוני NAR. מדד All Equity Real Estate Investment Trust ירד גם הוא ב-13% מהרמות בתחילת השנה, סימן לכך ששווי הנכסים חוטפים מכה.

“אנו מצפים שהנדל”ן המסחרי יניב ביצועים נמוכים יחסית בטווח הקרוב לבינוני”, אמר רן על המגזר.

מומחים הזהירו מפני צרות בתחום הנדל”ן כאשר לחצים מאקרו גוברים. סביר להניח שהמחיר הסביר לדיור לא ישתפר עד ששיעורי המשכנתאות יורדים בצורה משמעותית יותר, אם כי זה לא צפוי לקרות בקרוב. בינתיים, מחירי הנדל”ן המסחריים נמצאים בסכנת ירידה דרמטית, כאשר האסטרטגים של מורגן סטנלי צופים ירידה של 40% מהשיא לשפל.

Related Articles

כיצד ניתן לקבל אשראי ללא דירוג אשראי?

בניית אשראי מאפס שאלה: הגענו לכאן לאחרונה, ואנחנו לא מצליחים לקבל שום אשראי בגלל שאין לנו הסטוריית אשראי… מה עושים? מסביר איל טרופן NMLS # 874253, יועץ וסוכן משכנתאות מורשה Residential במדינות וושינגטון, אורגון, קליפורניה, וטקסס, ומומחה להלוואות עסקיות בעשרות מדינות נוספות: עבור אנשים רבים, בנית אשראי מאפס היא כמו הפרדוקס של הביצה והתרנגולת: כדי…

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses