אני סוכן נדל”ן: אלו יהיו המדינות הטובות ביותר לקניית נכס ב-5 השנים הבאות

כפי שכל צייד בתים יודע, היכן אתה קונה חשוב לא פחות ממה שאתה קונה. מציאת האלכימיה המושלמת של דיור בר השגה באזור שמציע שוק עבודה טוב, בתי ספר ציבוריים מעולים, מזג אוויר מתאים ואקלים פוליטי וחברתי המשקף את הערכים שלך יכולה להיראות כמו משימה בלתי אפשרית. זה נכון במיוחד בשוק הנדל”ן הנוכחי שלנו שמתגאה לא רק במחירים גבוהים אלא אף בריביות משכנתא גבוהות יותר.

אבל מה לגבי חמש שנים בהמשך הדרך? לפי הדו”ח החדש והעולמי של ארה”ב, אנו צפויים לנסיעה קשה הודות לתוצאות הלוואי של מגיפת COVID-19, שינויי אקלים ומחסור בדיור. כדי לעזור לך בחיפוש הדיור העתידי שלך, ריכזנו רשימה קצרה של מדינות שמוכנות לקנייה בחמש השנים הקרובות.

איידהו

לדברי ריאן פיצג’רלד, מתווך ובעלים של Raleigh Realty, איידהו היא אחת המדינות הצומחות ביותר הודות ליוקר המחיה הנמוך ולמחירי הנכסים שידוע כי הם מבססים לאורך זמן. למעשה, ערכי הבתים של איידהו עולים מהר יותר מכל מדינה אחרת – לאחר שכמעט הוכפל בחמש השנים האחרונות.

פיצג’רלד גם ציין כי “בואיז, בירת המדינה, מפורסמת בשכונות הבטוחות שלה ובמערכות בתי הספר הראויות לשבח שלה”. תוסיפו לזה שוק עבודה שצפוי לגדול ב-1.5% בשנה עד 2030 ותוכלו להבין מדוע זה מקום מוביל לשקול להקים שורשים.

יוטה

יוטה מכונה “מדרונות הסיליקון” הודות לתעשיית הטכנולוגיה המשגשגת שלה. אבל לפי פיצג’רלד, זה לא הפלוס היחיד שיש ליוטה להציע. מדינת הכוורת מתהדרת גם בכלכלה איתנה, חיי חוץ תוססים, שיעורי אבטלה נמוכים ושוק נדל”ן משגשג שהפגין הערכה עקבית לאורך זמן.

קולורדו

אם אתה קונה מודע לסביבה, נהה גרפנדה מחברת Elite Properties NY, הציעה את קולורדו הודות למחויבותה לקיימות, אנרגיה מתחדשת וחיים ירוקים. היא גם ציינה כי קולורדו ראתה גידול משמעותי בעבודה, במיוחד בתחומי הטכנולוגיה, התעופה והחלל ובריאות. “הכלכלה החזקה של המדינה מתורגמת לביקוש מוגבר לדיור”, אמרה גרפנדה, “כמו כן, ההערכה הפוטנציאלית של ערכי הנכס”. כמו יוטה ואיידהו, קולורדו מתהדרת בנוף מדהים ובשפע הזדמנויות לפעילויות לאורך כל השנה, אשר, ציינה גרפנדה, מושכות תיירים ותושבים, מה שבתורו מוסיף לרצויות של שוק הנדל”ן שלה.

צפון קרוליינה

לדברי גרפנדה, שוק הדיור בר השגה של צפון קרוליינה הופך אותו לבחירה אטרקטיבית עבור רוכשי בתים ראשונים, כמו גם עבור אלו המחפשים אורח חיים חסכוני. למעשה, המדינה מציעה יוקר מחיה נמוך יותר מאשר מדינות רבות באותו אזור של המדינה. תלוי באיזו עיר אתה נמצא, יוקר המחיה הוא בין 4%-11% מתחת לממוצע הארצי.

צפון קרוליינה הייתה ברשימה  של פיצג’רלד בזכות פארק משולש המחקר שהיה אבן שואבת לחברות תרופות וטכנולוגיה. “הנהירה זו עוררה שוק עבודה בריא, והדיור נותר סביר יחסית”, אמר.

פיצג’רלד גם חשב שצפון קרוליינה עומדת לפרוח בגלל השילוב של מגורים בעיר ומרחבים חיצוניים יפים. בעוד שגרפנדה הציגה את פעילויות התרבות והחוץ הרבות שלה כמושכות למשפחות וליחידים המחפשים “חווית מגורים מעוגלת היטב”.

טקסס

מדינת הכוכבים הבודדים ראתה בום בהתעניינות מאז המגיפה, ולפי מומחי הנדל”ן שלנו, זה לא מאט בקרוב. “במהלך השנים האחרונות, שמתי לב לזרימה ראויה לציון של חברות טכנולוגיה שנמשכות למדינה זו, כאשר אוסטין פועלת כמרכז טכנולוגי משמעותי”, אמר פיצג’רלד, “ההגירה הזו הביאה מקומות עבודה מרוויחים גבוהים והגדילה את הביקוש לדיור. יחד עם יוקר מחיה סביר וסצנה תרבותית מפעימה, טקסס מציגה הזדמנות מושכת”.

לגרפנדה הייתה גישה דומה, אך הוסיפה כי יוקר מחיה נמוך יותר יחד עם שוק דיור בר השגה מושך גם קונים ראשונים וגם משקיעים המעוניינים בשווקי שכירות אטרקטיביים. היא גם אמרה, “טקסס מתגאה באקלים פרו עסקי, עם מדיניות מס נוחה ופחות תקנות”. סוג זה של סביבה, הוסיפה גרפנדה, מטפח צמיחה כלכלית אשר בתורה משפיעה באופן חיובי על ערכי הנכס.

Related Articles

Responses