מחקר: בתי ג’קסונוויל מוערכים יתר על המידה בכמעט 40%

מתווך מקומי אומר שבעלי בתים לא צריכים לדאוג

היצע מוגבל וביקוש חזק תורמים לעליית מחירים גדולה עבור בתים בפלורידה.

דוח חדש מאוניברסיטת פלורידה אטלנטיק ואוניברסיטת פלורידה הבינלאומית מראה שמחירי הבתים באזור ג’קסונוויל מוערכים יתר על המידה בכמעט 40%.

איגוד המתווכים בצפון מזרח פלורידה (NEFAR) אומר שנכון להיום, מחירי הבתים באזור ג’קסונוויל הגיעו למחיר חציוני של 395,000 דולר, והמחירים החציוניים הגבוהים ביותר הם 585,000 דולר במחוז סנט ג’ונס.

גם המחירים לא צפויים לרדת בקרוב. חוקרים אומרים שמחזור שוק הדיור הנוכחי יאופיין בתקופה ממושכת של דיור בלתי ניתן להשגה.

מארק רוזנר מ- NEFAR אומר שהחדשות הטובות לבעלי בתים הן שקריסה בשוק אינה סבירה. הוא גם לא חושב שאנשים צריכים לדאוג שהבתים שלהם יהיו מוערכים יתר על המידה.

“ראינו עליית מחירים אדירה לאורך שנות ה-COVID”, אמר רוזנר. “אני באמת לא רואה שום הורדה במחיר באופק, על סמך הגורמים הכלכליים של היצע וביקוש”.

חוקרים מאוניברסיטת פלורידה אטלנטיק ואוניברסיטת פלורידה הבינלאומית טוענים כי בפלורידה יש תשעה מתוך 15 אזורי המטרו המוערכים ביותר והעולים בהתמדה במדינה.

טמפה נמצאת בראש הרשימה עבור המטרו של פלורידה ואחריה נורת’ פורט, קייפ קורל, לייקלנד, פאלם ביי, ג’קסונוויל, אורלנדו ודלתונה.

טמפה, 42.56 אחוז

נמל צפון, 41.93 אחוז

קייפ קורל, 41.66 אחוז

לייקלנד, 40.26 אחוז

פאלם ביי, 39.89 אחוז

מיאמי, 38.89 אחוז

ג’קסונוויל, 38.37 אחוז

אורלנדו, 38.18 אחוז

דלתונה, 38 אחוז

בג’קסונוויל, הקונים משלמים כמעט 40% יותר מהמחיר ההיסטורי.

רוזנר אומר שהביקוש לדיור עולה ככל שיותר אנשים עוברים לפלורידה ויותר אנשים קונים בתים בפעם הראשונה.

“בני דור המליניאל יוצרים כעת את משקי הבית שלהם וזו דמוגרפיה גדולה מאוד שנמצאת בזמן קניית הבתים בחייהם בנקודת זמן זו, אז אנחנו לא צופים שהביקוש יפחת הרבה יותר ממה שכבר יש לו”, אמר רוזנר. “אני לא רואה שהמלאי גדל בצורה משמעותית. אז כל עוד המלאי נשאר סביר, והביקוש נשאר סביר, התמחור צריך להישאר יציב”.

רוזנר רואה בעלות סבירות בעיה גדולה יותר מאשר בתים שנחשבים מוערכים יתר על המידה, במיוחד עם תעריפי ביטוח בשיא של כל הזמנים.

“התשובות לכך הן רפורמה בביטוח, ירידת שיעורי הריבית והבונים שיחפשו לבנות בתים סבירים יותר”.

רוזנר אומר שרוכשי בתים ובעלי בתים צריכים להתאזר בסבלנות מכיוון שהוא מצפה שפרמיות ביטוח הבית יחזרו עם חקיקה חדשה שתגן על הצרכנים, ובתקווה שתהפוך את הדברים למשתלמים יותר בעתיד.

מחירי הבתים באזור ג’קסונוויל אמורים להישאר סביב 400,000 דולר לעתיד הנראה לעין, על פי נתוני NEFAR.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses