קונים בית? הנה איך לקבל ריבית משכנתא של 4%.

להפוך לבעל בית הייתה דרך קשה מאוד עבור אמריקאים רבים. עם 10 העלאות ריבית רצופות, שתורגמו לשיעורי משכנתא גבוהים יותר, רוכשי בתים רבים נאלצו להישאר בצד. אבל סוג מסוים של משכנתא יכול לעזור להם להוריד את הריבית.

על פי Realtor.com, יותר מ-80% מהקונים בתים המעוניינים לקנות ולמכור בית מרגישים כלואים על ידי ריבית המשכנתא הנוכחית שלהם. בתורו, קונים רואים פחות בתים זמינים בשוק. Realtor.com פירטה בדו”ח אחרון כי היא מצפה לראות מגמה זו נמשכת שכן שיעורי המשכנתאות צפויים להישאר גבוהים למשך זמן מה.

ונכון ל-18 ביולי, הריבית הנוכחית הממוצעת של משכנתא קבועה ל-30 שנה היא 7.23%, ירידה של 14 נקודות בסיס מלפני שבוע. כאשר הפדרל ריזרב צפוי להעלות את הריבית שוב בוועדת השוק הפתוח הפדרלית הבאה (FOMC) ב-25-26 ביולי, סביר להניח שגם שיעורי המשכנתאות יעלו.

זו הסיבה שמספר מומחים אומרים כי על ידי פנייה למשכנתאות הניתנות להנחתה, קונים רבים יכולים להרשות לעצמם בית.

כפי שהסבירו Rocket Mortgage, משכנתא ניתנת להנחתה מאפשרת לקונה לרכוש בית על ידי השתלטות על הלוואת המשכנתא של המוכר.

“אחת הסיבות שרוכשים מחליטים לקנות בית עם משכנתא אפשרית היא לנצל את המימון בריבית נמוכה יותר אם הריבית עלתה מאז שהמוכר רכש את הבית במקור”, לפי Rocket Mortgage.

כדי לשים זאת בהקשר, ל-91.8% מבעלי הבתים המשוכנים בארה”ב יש שיעור נמוך מ-6%, ירידה משיא של 92.9% ברבעון השני של 2022. בנוסף, ל-82.4% יש שיעור נמוך מ-5%, 62% שיעור מתחת ל-4% ו-23.5% ריבית מתחת ל-3%, לפי Redfin.

לצד החיובי הזה יש מגבלות עבור קונים לעתיד המעוניינים במשכנתא הניתנת להנחה. ראשית, כפי שציינו ברדפין, “מוכרים פוטנציאליים רבים נשארים במקום במקום לרשום את ביתם כדי להימנע מלקיחת שיעור משכנתא גבוה בהרבה כאשר הם רוכשים את הבית הבא שלהם.”

עם זאת, לא כל ההלוואות לבית ניתנות להנחה – ולמרבה הצער, רוב המשכנתאות הקונבנציונליות אינן ניתנות להנחה, לפי Rocket Mortgage.

הלוואות המבוטחות על ידי מינהל הדיור הפדרלי (FHA) או מגובות על ידי המחלקה לענייני יוצאי צבא (VA) או משרד החקלאות של ארצות הברית (USDA) ניתנות להנחה כל עוד דרישות ספציפיות מתקיימות. אבל שוב, כמו בשלוש השנים האחרונות, הלוואות בגיבוי ממשלתי היוו רק 18% עד 26% מהבקשות להלוואות למגורים, לפי CNBC, מה שהופך את המלאי של סוגי משכנתאות אלה לנמוך מאוד.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses