ארץ הזדמנויות: זרים קונים במיליארדים בנדל”ן בטקסס

בטח שמעתם וראיתם דיווחים על פריחת שוק הנדל”ן בטקסס, אבל כנראה שלא ידעתם שהפריחה היא אצל קונים זרים. דו”ח חדש של Texas Realtors אומר שרוכשי דיור זרים רכשו נכסים בשווי של יותר מ-4 מיליארד דולר במדינת טקסס במהלך השנה האחרונה. זה מסתכם בכ-10,000 בתים, או כמעט 3% מכלל הבתים שנמכרו באותה תקופה. הדו”ח מצא גם שמחצית מהרוכשים הזרים הללו שילמו במזומן, עם מחיר רכישה ממוצע של 446,000 דולר, הרבה מעל מחיר הבית החציוני בטקסס.

באשר מהיכן מגיעים הקונים הזרים הללו, האחוז הגדול ביותר (כ-4 מתוך 10) מגיע ממקסיקו, לא מפתיע בגלל הקרבה השכנה. “בהתבסס על מיליארדי הרכישות, אתה יכול להסיק מזה רק את כמות הקרקע שנרכשה (על ידי זרים) בטקסס, כשאחת מהמדינות האלה בראש הרשימה היא סין”, אומר ברנדון וולטנס, עורך מנהל ב- Texas Scorecard.

ואכן, סין הייתה השנייה בין רוכשי הדיור הזרים בטקסס, עם כ-8 אחוזים. וולטנס אומר שזה אמור להרים כמה דגלים אדומים. “אנו יודעים מדיווחי החדשות האחרונים שסין וחברות בתוך סין הקומוניסטית קנו אלפי דונמים של אדמה בטקסס, חלקם ליד בסיסים צבאיים, ובמקרים אחרים מדובר באדמות חקלאיות”, הוא אומר ל-KTRH. “וזה באמת הופך לדאגה לביטחון לאומי”.

“אמריקאים לא יכולים לקנות קרקע בסין”, ממשיך וולטנס. “הם יכולים להתקשר בהסכמי שכירות ל-99 שנים, אבל בסופו של דבר הם לא מאפשרים לאמריקאים ללכת לשם ולרכוש קרקעות”.

הסנאט של טקסס העביר השנה הצעת חוק להגבלת רכישת קרקעות על ידי גורמים זרים עוינים כמו סין, רוסיה וצפון קוריאה, אך הצעת החוק מתה בבית טקסס. זה גרם לדחיפה של המושל גרג אבוט להחיות את המאמץ במושב מיוחד. “יש כמות הולכת וגדלה של אנשים שאומרים שאנחנו רוצים לראות את הנושא הזה מטופל”, אומר וולטנס. “אנחנו רוצים למנוע ממשלות זרות עוינות לקנות קרקעות כאן במדינת הכוכב הבודד”.

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses