ערך הדיור בארה”ב עלה, והרוויח יותר מ-2.6 טריליון דולר בשנה האחרונה

בניית בתים חדשים היוותה הזרז לצמיחת שוק הדיור

הערך הכולל של שוק הדיור בארה”ב גבוה ב-49% מאשר לפני תחילת המגיפה בפברואר 2020.

בין המטרופולינים, ניו יורק, לוס אנג’לס, סן פרנסיסקו, בוסטון ומיאמי הם שוקי הדיור היקרים ביותר.

פלורידה מתהדרת כעת בנדל”ן השני בעלות הערך במדינה, ועולה על ניו יורק. קליפורניה שומרת על המקום הראשון.

שוק הדיור בארה”ב התאושש בצורה מרשימה ב-2023 לאחר מיתון קצר מועד בסוף השנה שעברה. הערך הכולל של שוק הדיור בארה”ב זינק ביותר מ-2.6 טריליון דולר בשנה האחרונה, כך עולה מניתוח חדש של Zillow®.

הערך הכולל של שוק הדיור בארה”ב – סכום השווי המוערך של זילו לכל בית בארה”ב – הוא כעת מעט פחות מ-52 טריליון דולר, שהם 1.1 טריליון דולר גבוה מהשיא הקודם שהגיע ליוני האחרון. בעוד שניתן לייחס חלק קטן מהצמיחה הזו לעלייה של 0.7% בערך הממוצע של בית בארה”ב בתקופה זו, המעצמה מאחורי הזינוק הזה הייתה בנייה חדשה.

“זרימה קבועה של בתים חדשים יצאה לשוק באביב ובקיץ הקרובה, עוזרת לצמצם את הגירעון העמוק במלאי ולהגביר את הערך הכולל של השוק”, אמר אורף דיבונגוי, כלכלן בכיר Zillow. “למרות נוכחותם של שיעורי משכנתא גבוהים יותר, שהרתיעו חלק מהקונים בתים ושמרו על בעלי בתים קיימים רבים בצד, נותרו מספיק קונים כדי להמשיך את השוק. בונים זיהו את הביקוש שלא נענה והגיבו בהתחלת פרויקטים נוספים. מכירות בתים חדשים עלו השנה. בעוד שמכירות הבתים הקיימים נפלו, וצריכות להוות חלק גדול יותר מעוגת מכירות הבתים כל עוד התעריפים נשארים גבוהים”.

ארבעת אזורי המטרו היקרים ביותר נותרו ללא שינוי בחמש השנים האחרונות: ניו יורק, לוס אנג’לס, סן פרנסיסקו ובוסטון. משתתפת חדשה, מיאמי, זכתה למקום החמישי, וקפצה את כל הדרך מהמקום התשיעי במאי 2021 ועד לקצה את וושינגטון די.סי.

מתוך ששת השווקים שבהם הדיור צבר את הערך הרב ביותר מאז תחילת המגיפה, ארבעה הם בפלורידה: טמפה (+88.9%), מיאמי (+86.6%), ג’קסונוויל (+82.4%) ואורלנדו (+72.3% ). אין זה מפתיע, אם כן, שפלורידה עלתה על ניו יורק כמדינה עם שוק הדיור השני בעל הערך הגבוה ביותר. גידול אוכלוסייה גדול הוא אחת הסיבות לנתוני בנייה חדשים חזקים בפלורידה, והתחרות המוגברת על בתים קיימים סייעה גם להעלות את ערכי הבתים.

קליפורניה נותרה ענקית עם יותר מ-10 טריליון דולר של ערך בשוק הדיור שלה; כמעט 20% מהכלל הארצי. פלורידה, ניו יורק, טקסס וניו ג’רזי מסיימות את החמישייה הראשונה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses