אינפלציה, נדל”ן מסחרי בין חששות היציבות הפיננסית המובילים

הסיכוי לאינפלציה מתמשכת לשמור על שיעורי הריבית גבוהים והפסדים פוטנציאליים בשוק הנדל”ן המסחרי הם בין הדאגות העיקריות של המשיבים לסקר של הפדרל ריזרב על יציבות פיננסית, אמר הבנק המרכזי של ארה”ב ביום שישי.

הגרסה האחרונה של הדו”ח החצי-שנתי של הבנק המרכזי מצאה כי שלושה רבעים מהמשיבים בסקר ציינו את שני הנושאים הללו כסיכונים בולטים בטווח הקרוב. חששות לגבי יציבות הבנקים בעקבות כישלון של שלוש חברות גדולות באביב הזה צוינו בערך במחצית, בדומה לרמות שנראו בגרסת הדו”ח של מאי.

החולשה הכלכלית בסין גדלה בסקר החצי-שנתי של הפד, שצוין על ידי 44% מהנסקרים כסיכון העליון, בהשוואה ל-12% בלבד במאי. אבל המלחמה בין רוסיה לאוקראינה ירדה לנקודה ה-11 המצוינת ביותר על ידי המשיבים, לאחר שהיא צוינה כדאגת היציבות הפיננסית המובילה לפני שנה.

הפד ציין כי סקר הסיכונים שלו נסגר בתחילת אוקטובר, לפני שפרצה מלחמה בישראל.

בסך הכל, הפד זיהה מספר נקודות תורפה במערכת הפיננסית, כולל הערכות נכסים גבוהות היסטורית, כולל במניות ובנדל”ן. באופן ספציפי, הפד מצא כי הערכות הנדל”ן המסחריות נותרו גבוהות, גם כשהמחירים ירדו על רקע משרות פנויות גבוהות במשרדים.

הפד הזהיר שאם הכלכלה תאט באופן בלתי צפוי, רמות מינוף גבוהות בדרך כלל עלולות לאמץ או אפילו להטביע כמה עסקים. הוא ציין במיוחד כי תיקון הערכות נכסי משרדים לצד מיתון קל עלול להוביל ל”הפסדים משמעותיים עבור מגוון מוסדות פיננסיים עם חשיפות ניכרות, כולל כמה בנקים אזוריים וקהילתיים וחברות ביטוח”.

למרות שהמערכת הבנקאית הכוללת נותרה איתנה, הפד אמר כי חלק מהבנקים עדיין מתמודדים עם ירידות “נכבדות” בערך ההוגן של חלק מהנכסים, מכיוון שהריבית עלתה במהירות. רמות גדולות של הפסדים לא ממומשים היו תרומה מרכזית ללחצים שעמם התמודדו בנקים, כולל בנק עמק הסיליקון, שנכשלו באביב.

הפד אמר שבסך הכל יש לבנקים רמות גבוהות של נזילות, ויציאות הפיקדונות והתנודתיות פחתו מאז האביב. עם זאת, חברות מסוימות עדיין מתמודדות עם לחצים מימון, שכן חלק מהמפקידים עזבו והבנקים נאלצו לשלם יותר כדי לשמר מפקידים או לרכוש מימון אחר.

 הפד גם מצא שמחירי הבתים עלו מרמות גבוהות שכבר נראו בחודש מאי, אם כי ציין כי תנאי האשראי ללווים “קשיחים במידה ניכרת” ממה שנראה לקראת משבר משכנתאות הסאב-פריים של 2007-2009.

למעשה, בנקים דיווחו לפד כי תקני ההלוואות נמצאים כעת בקצה ההדוק של הנורמות ההיסטוריות עבור כל קטגוריות ההלוואות.

הדוח מצא כי נטל החוב של משקי הבית והעסקים נותר מתון, למרות העלייה בריבית. עם זאת, הוא הזהיר כי לווים עם ציוני אשראי נמוכים החלו להראות כמה סימנים של מתח בסוגים שונים של חובות צרכניים, כגון כרטיסי אשראי והלוואות רכב.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

כיצד ניתן לקבל אשראי ללא דירוג אשראי?

בניית אשראי מאפס שאלה: הגענו לכאן לאחרונה, ואנחנו לא מצליחים לקבל שום אשראי בגלל שאין לנו הסטוריית אשראי… מה עושים? מסביר איל טרופן NMLS # 874253, יועץ וסוכן משכנתאות מורשה Residential במדינות וושינגטון, אורגון, קליפורניה, וטקסס, ומומחה להלוואות עסקיות בעשרות מדינות נוספות: עבור אנשים רבים, בנית אשראי מאפס היא כמו הפרדוקס של הביצה והתרנגולת: כדי…

Responses