אלו יהיו החודשים הגרועים ביותר לרכישת בית ב-2024

שוק הדיור ראה את חלקו ההוגן של עליות ומורדות במהלך השנים האחרונות. בחירות, מגיפות וריביות מרקיעות שחקים בצד, יש דרכים לעבור לשנת 2024 עם מספיק ידע לגבי מתי הזמן הטוב ביותר לקנות בית.

לשם כך, שוחחנו עם שני סוכני נדל”ן מובילים עם ניסיון של עשרות שנים מאחורי החגורה, שאמרו שהם נשאלים לעתים קרובות על הזמן הטוב ביותר לקנות בית. למרות שתזמון שוק הדיור ידוע לשמצה קשה, בהחלט ישנם חודשים שנוטים להיות גרועים יותר עבור קונים מאחרים.

כשאנחנו מסתכלים קדימה לשנת 2024, הנה כמה מהחודשים שמומחים בתעשייה צופים שיהיו המאתגרים ביותר עבור רוכשי בתים בשנה הבאה.

שיעורי ריבית תנודתיים הופכים כל חודש להימור

אחד הגורמים הגדולים ביותר המשפיעים על שוק הדיור הוא תנודות בריביות המשכנתא. אלכס קאראס – מתווך ותיק שבסיסו בשיקגו – הזהיר כי שיעורי הריבית ככל הנראה יישארו תנודתיים ב-2024.

“עם שיעורי הריבית עדיין מאוד תנודתיים, סביר להניח שזו תהיה טעות לחכות לקניית בית ב-2024”, אמר קאראס.

“החודש הגרוע ביותר לקנות בית הוא החודש שאחרי החודש הנוכחי. זה אולי נשמע די מוזר, אבל כשהשערים משתנים ואף אחד לא באמת יודע לאן הפד ייקח אותם. אז מסיבה זו, אם אתה מרגיש בנוח לקנות בית בשער הנוכחי בחודש של 2024, זה החודש הנכון לקנות בית”.

העצות של קאראס מצביעות על כך שהניסיון לתזמן את השוק סביב שיעורי הריבית יהיה די חסר תועלת בשנת 2024. החודשים עם הריביות הגבוהות ביותר לא בהכרח יפעלו לפי כל דפוס צפוי. לכן, אם אתה מוצא תעריף שאתה מרגיש בנוח איתו, פעל מהר, כי הוא עלול לעלות בחודש הבא. עם כל כך הרבה אי ודאות, עדיף לקונים לעקוב מקרוב אחר התעריפים ולהיות מוכנים לקפוץ כשהזמן מתאים לתקציב שלהם.

מלאי נמוך במהלך עונת הבחירות

אתגר פוטנציאלי נוסף עבור קונים בשנת 2024 יהיה רמות מלאי נמוכות בהמשך השנה. מורין מקדרמוט – מתווכת מובילה בסותביס אינטרנשיונל בסנטה ברברה – צופה כי חוסר הוודאות של הבחירות לנשיאות 2024 עשוי להרתיע את המוכרים מלפרסם את בתיהם בסתיו.

“2024 עשויה להיות שנה מוזרה, אבל אם סוף 2023 הוא אינדיקציה כלשהי, רכישת בית ברבעון הרביעי של 2024 תהיה כנראה התקופה הגרועה ביותר”, אמרה מקדרמוט. “תהיה הרבה אי ודאות סביב הבחירות לנשיאות, וחוסר הוודאות הזה יכול להוביל אנשים לדחות את רישום ביתם. כקונה, הבחירות שלך כנראה יהיו מוגבלות מאוד בשוק שהתאפיין במלאי נמוך”.

אז, בעוד הסתיו נחשב לעתים קרובות זמן טוב לקנות עם תנאי מזג אוויר אידיאליים, בשנה הבאה הוא עשוי להביא בחירות קטנות עבור הקונים. הירידה במספר המוכרים המפרטים את הנכסים שלהם עשויה להפחית באופן משמעותי את הזדמנויות הקנייה עד נובמבר ודצמבר 2024. קונים נבונים עשויים לרצות לסיים את חיפוש הבית שלהם לפני שעונת הבחירות יוצאת לדרך.

ניווט בשוק נדל”ן הפכפך בשנת 2024

למרות שתזמון מושלם של השוק לעולם אינו מובטח, 2024 אכן נראית כשנה הפכפכה במיוחד לרכישת בית. אז מה הדרך הטובה ביותר קדימה עבור קונים באקלים הזה? למומחים שלנו יש כמה טיפים:

“אם אתה רוצה לקנות בית בשנה הקרובה, אנסה לשלם במזומן במידת האפשר. אם לא, הביאו מקדמה גדולה, שכן סביר להניח ששיעורי המשכנתא יהיו בלתי צפויים, אם 2023 היא אינדיקציה כלשהי”, יעצה מקדרמוט.

קאראס גם עודד את הקונים להישאר זריזים. “היה מוכן לפעול במהירות כשאתה מוצא את הבית הנכון בריבית שאתה יכול להרשות לעצמך”, אמר. “אספו את כל הניירת שלכם, קבלו אישור מראש למשכנתא ותתקדמו מהר כשההזדמנות הנכונה מגיעה, ללא קשר לחודש.”

עם הכנה חכמה ואסטרטגיה ניתנת להתאמה, קונים עדיין יכולים למצוא הצלחה גם בשוק הדיור המשתנה של 2024. מעקב צמוד אחר התעריפים, חיסכון של מקדמה גדולה ומוכן לפעול כשהבית המושלם יוצג יגיע רחוק. למרות שחודשים מסוימים עשויים להביא יותר אתגרים מאחרים, עם הכלים והלך הרוח הנכונים, אתה יכול להגשים את חלומות רכישת הבית שלך.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses