מכירות בתים בהמתנה ירדו לשפל שיא, אפילו גרוע יותר מאשר במהלך המשבר הפיננסי

נקודות מפתח

מכירות בתים ממתינים באוקטובר ירדו לרמה הנמוכה ביותר מאז שהתאחדות המתווכים הלאומית החלה את המעקב ב-2001.

שיעורי המשכנתא באוקטובר עלו בחדות, כאשר הממוצע בהלוואה הקבועה ל-30 שנה זינק לזמן קצר מעל 8%.

התעריפים נסוגו מאז אך הם עדיין מעל 7%, וההיצע עדיין מצומצם.

מכירת בתים בהמתנה, מדד של חוזים חתומים על בתים קיימים, ירדה ב-1.5% באוקטובר מספטמבר.

הם הגיעו לרמה הנמוכה ביותר מאז שהתאחדות המתווכים הלאומית החלה לעקוב אחר המדד הזה ב-2001, כלומר הוא אפילו גרוע יותר מאשר הקריאות במהלך המשבר הפיננסי לפני יותר מעשור. המכירות ירדו ב-8.5% לעומת אוקטובר אשתקד.

מכיוון שהמדד מודד חוזים חתומים, הוא המדד העדכני ביותר לביקוש לדיור. זה משקף את הקונים שיצאו לקניות באוקטובר, אז ריבית המשכנתא הקבועה הפופולרית ל-30 שנה עלתה לזמן קצר גבוה מ-8%.

הריבית מאז נסוגה לסביבות 7.3%, לפי Mortgage News Daily. המתווכים ממשיכים לומר שלא רק תעריפים גבוהים, אלא עדיין היצע נמוך מאוד של בתים למכירה, גורם לירידה בפעילות.

“ירידות רצופות של השבועות האחרונים בריביות המשכנתא יסייעו להכשיר יותר רוכשי בתים, אבל מלאי מוגבל לדיור מונע באופן משמעותי את סיפוק הביקוש לדיור”, אמר לורנס יון, הכלכלן הראשי של ה-NAR, בהודעה. “הצעות מרובות, כמובן, מניבות זוכה אחת בלבד, והשאר נותרו להמשך החיפוש”.

המכירות הממתינות ירדו בכל האזורים מחודש לחודש למעט בצפון מזרח. הם נפלו בצורה התלולה ביותר במערב, שם הבתים היקרים ביותר. המכירות ירדו בכל מקום בהשוואה לפני שנה.

היצע הדוק והביקוש עדיין חזק המשיכו את הלחץ על מחירי הבתים, שלא רק ממשיכים להגיע לשיאים חדשים אלא נראה שהם מאיצים בעליות שלהם.

המתווכים ציינו כי המכירות הבתים במחיר של מעל 750,000 דולר עלו רק בגלל שיש יותר היצע בקצה הגבוה של השוק.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses