תושבי מדינות מסוימות חייבים בקרוב לרשום נדל”ן בפלורידה – או לעמוד בפני עונשים כבדים

לאזרחי קובה, סין, ונצואלה, רוסיה, סוריה, צפון קוריאה ואיראן יש עד סוף ינואר לרשום נדל”ן מסוים במשרד המסחר של פלורידה, על פי חוק שעבר מוקדם יותר השנה.

ההשלכות של אי רישום במדינה כוללות עונשים כבדים – 1,000 דולר ליום – ואפילו תפיסת רכוש.

החוק חל רק על אזרחים של “מדינות דאגה” שאין להם תושבות קבע או אזרחות בארה”ב. חברות וגופים ממשלתיים מהמדינות הרשומות נכללות.

“הגנה על התשתית של פלורידיאנים ופלורידה מפני סוכנים כמו המפלגה הקומוניסטית הסינית ויריבים זרים אחרים חשובה לביטחון המדינה שלנו”, אמר המושל רון דה-סנטיס בהצהרה בחודש שעבר כאשר הפורטל לרישום נכסים הושק.

“אני גאה שחתמתי על החקיקה החזקה ביותר במדינה כדי להשיב מלחמה נגד השפעה זרה”.

כל קרקע חקלאית חייבת להיות רשומה במדינה על פי החוק, גם אם האזרח או הגוף העסקי מ”מדינת הדאגה” הם בעלי מניות מיעוט בלבד. רכישות עתידיות של קרקע חקלאית אסורה כמעט לחלוטין בחוק החדש, עם חריגים מסוימים למטרות דיפלומטיות או באישור פדרלי.

נדל”ן אחר בבעלות “מנהל זר” מאחת המדינות הרשומות חייב להיות רשום במחלקת המסחר של פלורידה אם הוא נמצא בטווח של 10 מיילים מכל התקנה צבאית או “תשתית קריטית” במדינה.

באזור כמו דרום פלורידה, כמעט כל האזור המאוכלס נופל בגבולות אלה. שדות תעופה, נמלי ים, תשתית בקרת שיטפונות של חיל ההנדסה ובסיסים צבאיים כלולים בקריטריונים.

האשמות בסנטימנט ‘אנטי סיני’

ההגבלות המכבידות ביותר על בעלות על נדל”ן חלות על אזרחים סינים.

ההתנגדות לחוק הגורף עוררה הפגנות רחוב במיאמי. קבוצות נדל”ן מובילות נשבעו ללחוץ על ממשלת המדינה להחזיר את החוק לאחור, מחשש שזה יפגע בתעשיית הנדל”ן ובהשקעות זרות, במיוחד מסין. חוק בלומברג דיווח לאחרונה שלפחות שני פרויקטי בנייה גדולים נעצרו עקב החוק, מכיוון שהם קיבלו הון סיני למימון הפרויקטים.

עיתון התעמולה הרשמי של המפלגה הקומוניסטית הסינית “צ’יינה דיילי” אפיין את החוק כחלק מסנטימנט “אנטי-סיני” בפלורידה, תוך ציון חוק אחר על מערכת האוניברסיטאות בפלורידה, שרק נכנס לתוקף.

“אני אסיר תודה להנהגת המושל בנושא זה שהוא קריטי הן לביטחון הלאומי שלנו והן לביטחון של כלכלת פלורידה”, אמר שר המסחר של פלורידה ג’יי אלכס קלי בהצהרה.

החוק התקבל ברוב חזק הן בבית פלורידה והן בסנאט של פלורידה. קומץ דמוקרטים בשני הגופים הצביעו נגד הצעד.

אם אדם פרטי או חברה שרכשו נגעו במקרקעין לפני 31 ביולי, יש לרשום את הנכס הזה עד 31 בדצמבר. אבל זה נחשב לאיחור רק אם הוא לא נרשם עד 31 בינואר 2024.

אם תושבי המדינות הרשומות לא ירשמו נכסים במדינה עד המועד האחרון ל-31 בינואר, הם עלולים להיפגע עם 1,000 דולר ליום בשעבודי רכוש, על פי החוק. החוק אף מאפשר למדינת פלורידה לתפוס נכסים שלדעתה נמצאים בבעלותם בניגוד לחוק.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses