שוק הנדל”ן האמריקאי יהיה “מכוער מאוד” בשנה הבאה, מזהיר הווארד לוטניק

מנכ”ל חברת שירותים פיננסיים מובילה מזהיר על שוק נדל”ן “מכוער מאוד” בשנתיים הקרובות.

בשיחה עם מנחת FOX Business מריה ברטירומו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ, אמר מנכ”ל קנטור פיצג’רלד, הווארד לוטניק, שמעבר “דורי” נמצא באופק, והזהיר מפני מחדל מסיבי במכירות הלוואות.

“אני חושב ש-700 מיליארד דולר עלולים לעמוד במחדל… המלווים יצטרכו לעשות איתם דברים. הם הולכים למכור. זה הולך להיות שינוי דורי בנדל”ן עד סוף 2024 וכל 2025. מדברים על כך שנדל”ן הוא רק שינוי עצום, 700 מיליארד עד טריליון דולר ברירות מחדל מגיעות”, הדגיש לוטניק.

“אני חושב שזה הולך להיות שוק מאוד מאוד מכוער בבעלות על נדל”ן במהלך, אתה יודע, 18 חודשים, שנתיים הקרובים”, הוסיף.

הוא הסביר ששיעורים גבוהים יגרמו לכך שהלוואות מסחריות “יימחקו”.

“אני חושב שמה שהולך לקרות הוא מכירת הלוואות, שאף אחד לא מדבר עליהן, הולכות להפוך לעסק ענק. כי כאשר משכנתאות על מבנים מסחריים מגיעות לטריליון שמגיעות לפירעון בשנתיים וחצי הקרובות בשיעורים הגבוהים האלה, אתה לא הולך לקבל רווחים. כלומר, כאשר יש לך הלוואה של 120 מיליון דולר על בניין ומישהו אומר, ‘אני אתן לך 90 מיליון דולר בתעריף הרבה יותר גבוה’, אתה זורק את המפתחות בחזרה למלווים…  שיעורי הון הנדל”ן עומדים להיות בבעיה”, אמר.

המנכ”ל גם חשף את הערכתו הכנה לגבי השווקים, והזהיר כי אנשים “אופטימיים מדי” לגבי הפדרל ריזרב ועתיד העלאות הריבית.

“אני חושב שהריבית תישאר די יציבה. אני חושב שכל הדיבורים האלה על קיצוץ של 175 נקודות בסיס, זה פשוט יותר מדי. יותר מדי. אני חושב שזה יכול להיות 50 נקודות בסיס, אולי 75. אבל זהו זה. אז אני פשוט חושב שזה מוגזם. אנשים אופטימיים מדי לגבי התעריפים. אני חושב שנישאר כאן. אבל זה בסדר. העולם מוכן ליציבות”, אמר לוטניק.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses