בית המשפט חוסם את חוק פלורידה האוסר על אזרחים סינים להחזיק ברכוש

מחוקקים במספר מדינות בהנהגת רפובליקנים, כולל טקסס, לואיזיאנה ואלבמה, שוקלים הגבלות דומות על אזרחים סינים בעלי רכוש.

בית משפט לערעורים בארה”ב מנע מפלורידה לאכוף איסור על אזרחים סינים להחזיק בתים או קרקע במדינה נגד שני אזרחים סינים שהיו בתהליך רכישת נכס כאשר החוק אומץ.

פאנל בית המשפט לערעורים ה-11 באטלנטה אמר ביום חמישי שהאנשים עשויים לגבור על טענות שהאיסור של פלורידה מפר חוק פדרלי המסדיר רכישות נדל”ן על ידי אזרחים זרים.

באוגוסט שופט פדרלי בפלורידה סירב לחסום את החוק, מה שגרם לערעור מצד התובעים. המעגל ה-11 חסם את אכיפת החוק נגד שני התובעים עד לתוצאות התיק.

מחוקקים במספר מדינות בהנהגת רפובליקנים, כולל טקסס, לואיזיאנה ואלבמה, שוקלים הגבלות דומות על אזרחים סינים בעלי רכוש. משרד החוץ של סין אמר בשנה שעברה כי חוקים מסוג זה “מפירים את כללי כלכלת השוק וכללי הסחר הבינלאומי”.

משרדה של התובעת הכללית של פלורידה, אשלי מודי, רפובליקנית, לא הגיב מיד לבקשת תגובה.

האיסור של פלורידה מפר את החוקה האמריקנית בכך שהוא מכוון במיוחד לאזרחים סינים, אמרה בת’אני לי, המנהלת המשפטית של הקרן האמריקנית להגנה משפטית אסיאתית, אחת הקבוצות המייצגות את התובעים.

“הפסיקה של היום צריכה לשמש אזהרה למדינות אחרות ששוקלות להעביר הצעות חוק גזעניות דומות, ספוגות היסטוריה כאשר האסיאתים לא היו כשירים לאזרחות ונאמר להם שהם לא שייכים”, אמרה לי בהצהרה.

החוק של פלורידה אוסר על אנשים ש”מתגוררים” בסין ואינם אזרחי ארה”ב או בעלי גרין קארד לרכוש בניינים או קרקע במדינה.

היא גם מונעת מרוב אזרחי קובה, ונצואלה, סוריה, איראן, רוסיה וצפון קוריאה להחזיק בנכס ליד מתקנים ותשתיות צבאיות כגון תחנות כוח ושדות תעופה.

לחוק יש פריצה קטנה, המאפשר לבעלי אשרות שאינן תיירותיות מאותן מדינות להחזיק בנכס בודד שנמצא לפחות חמישה קילומטרים מתשתית קריטית.

המושל הרפובליקני רון דה-סנטיס אמר כשחתם על החוק במאי האחרון שהוא יעזור להגן על האמריקאים מהשפעת המפלגה הקומוניסטית הסינית.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses