דונלד טראמפ נקנס ב-355 מיליון דולר על הערכת יתר של הנדל”ן שלו ונכסים אחרים

שופט בניו יורק קבע ביום שישי כי דונלד טראמפ, איל הנדל”ן הראשון במדינה שהפך לנשיא ארה”ב, יצטרך לשלם קנס של 355 מיליון דולר על הערכת יתר של אימפריית הנדל”ן שלו ונכסים אחרים.

הנשיא לשעבר נמצא אחראי להוצאת דוחות כספיים כוזבים, זיוף רישומים עסקיים וקנוניה. הוא ייאסר מלהוביל חברה בניו יורק למשך שלוש שנים. בניו אריק טראמפ ודונלד טראמפ ג’וניור נקנסו ב-4 מיליון דולר כל אחד ואינם יכולים לנהל ארגון במדינה במשך שנתיים.

“הם מואשמים רק בניפוח ערכי נכסים כדי להרוויח יותר כסף”, כתב השופט ארתור אנגורון בהחלטתו. “המסמכים מוכיחים זאת שוב ושוב”.

המועמד הרפובליקני לבחירות לנשיאות השנה יערער על פסק הדין, אבל הזמן לא בצד שלו. יש לו 30 יום לספק את המזומן או להבטיח ערבות. הוא גם עומד בפני ארבעה משפטים פליליים השנה.

“הגענו לנקודה שבה האמונות הפוליטיות שלך בשילוב עם המקום שבו נדון התיק שלך הם הקובעים העיקריים של התוצאה; לא עובדות המקרה!” דונלד טראמפ הבן צייץ ביום שישי אחר הצהריים. “זה באמת עצוב מה שקרה למדינה שלנו, ואני מקווה שאחרים יראו את זה לפני שיהיה מאוחר מדי לתקן את המסלול!”

השווי הנקי של הרפובליקני מוערך בכ-3 מיליארד דולר, לפי הוול סטריט ג’ורנל. אבל רובו קשור בנדל”ן, עסקאות רישוי ובתי מלון ואתרי נופש.

“הוא יצטרך למכור את הנכסים שלו”, אמר מומחה נדל”ן בולט ל-Realtor.com®. הוא ביקש להישאר בעילום שם.

עם זאת, “הערכות השווי שהוא הציב על הנדל”ן שלו אינן קרובות למה שהשוק יתמוך”, המשיך המומחה. “הערך האמיתי של הנכסים שלו עלול לאכזב אותו מאוד.”

הרפובליקני הואשם בהערכת יתר של שווי הנדל”ן שלו ונכסים אחרים שלו. אלה כללו את מגדל טראמפ במנהטן, שם הכריז על התמודדותו הראשונה לנשיאות ב-2015, כמו גם ביתו בפאלם ביץ’, פלורידה, במאר-א-לאגו.

התובעת הכללית של ניו יורק, לטיטיה ג’יימס, האשימה גם את הנשיא לשעבר בהצגה כוזבת של גודל הפנטהאוז שלו במגדל טראמפ, שילש את השטח, כדי להעלות את השווי שלו ביותר מ-200 מיליון דולר. ג’יימס הוא דמוקרט.

טראמפ גם טען שמאר-א-לאגו שווה בין מיליארד דולר ל-5 מיליארד דולר. אך השופט ציין כי שטר הנכס, עליו חתם טראמפ, אסר על הערכתו כבית מגורים פרטי.

זה היה גם “המעון הפרטי היקר ביותר שנרשם במדינה בכ-400%”, כתב אנגורון.

זאת כדי להבטיח הלוואות וביטוחים בתנאים נוחים והטבות מס שסייעו לו לרכוש עוד נדל”ן.

“על מנת ללוות יותר ובתעריפים נמוכים יותר, הנאשמים הגישו לרואי החשבון נתונים כספיים כוזבים בעליל, והביאו לדוחות כספיים כוזבים”, כתב השופט.

השופט קבע גם כי כהונתו של פקח עצמאי שמונה לארגון טראמפ תוארך בשלוש שנים. המוניטור יהיה בכוננות עבור הונאה אפשרית ועסקאות חשודות.

“ארגון טראמפ הוא מונרכיה”, אמר מומחה הנדל”ן. “כל החלטה עוברת דרך טראמפ, אז זה הולך להיות קשה במיוחד עם מוניטור ממש שם”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

470 Units, Astoria Park, Indianapolis

  תמצית ההשקעה: Nadlan Invest גאים להציג את הזדמנות ההשקעה בפרויקט Astoria Park, מתחם מסוג מולטי-פמלי המונה 470 דירות בסגנון גן הממוקם ברחוב  Beluga Lane3640  באינדיאנפוליס, אינדיאנה. הנכס, המורכב מ-39 בניינים, ממוקם בצד המערבי של אינדיאנפוליס בסמוך לכביש I-65, כביש I-465 ופארק Eagle Creek הלאומי בו שטח של 15,756 דונם המושך אלפי מבקרים בכל שנה. […]

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses