רכישות הבתים מתחממת בצפון מזרח פלורידה

שוק הדיור בצפון מזרח פלורידה מתחמם מהר מהצפוי.

יותר בתים נמכרו בפברואר מאשר בחודש הקודם; המחיר החציוני היה גבוה יותר; ולקונים היו יותר בתים לבחירה, על פי נתונים שפורסמו ביום שני על ידי איגוד המתווכים בצפון מזרח פלורידה.

הנתונים מראים:

סך של 1,491 מכירות נסגרו בפברואר, 31.5% יותר מהחודש הקודם.

המחיר החציוני של בית פרטי עלה ב-2.8% ל-385,000 דולר.

בתים נמכרו מהר יותר. בתים נשארו בשוק במשך חציון של 35 ימים, שירד ב-31% מינואר ו-38.4% מהשנה הקודמת.

בתים נוספים היו זמינים. מספר הבתים צמודי קרקע למכירה הסתכם בפברואר ב-6,204, עלייה של 22.2% מינואר וגבוה ב-50.9% מהשנה הקודמת.

“כשזה מגיע לשוק הדיור בצפון מזרח פלורידה, סטטיסטיקת השוק של פברואר נראתה יותר כמו עונת הקנייה באביב מאשר לחורף”, אמרה קבוצת המתווכים בהודעה לעיתונות.

הנתונים הסטטיסטיים מצביעים על כך שהשוק מתאושש, אמר נשיא איגוד המתווכים, רורי דובין.

“צפון מזרח פלורידה נשאר יעד אטרקטיבי עבור משפחות, פנסיונרים, משקיעים והעברות חברות כמו גם נכסים מסחריים”, אמר דובין.

אדם ריגל, סמנכ”ל הכספים של JWB Real Estate Capital, אמר כי היצע הבתים החדשים שנבנו גדל בשנת 2023 ככל שהבונים הלאומיים חזרו לשוק. החברות הללו נסוגו לאחר שהשוק התמוטט ב-2008.

“זה באמת לקח כל כך הרבה זמן לבנאים האלה לבנות את כמות האספקה שהם עשו לפני 2008”, אמר ריגל לג’קסונוויל היום. “באופן ספציפי, בשנת 2023 הסתיימה המגיפה; היו לך חבורה של אישורים בנויים ודברים כאלה; והייתה הצטברות היצע שהתרחשה, והיא נדחקה לבסוף החוצה עד 2023.”

כעת הבונים הלאומיים הגדולים נסוגים שוב כשהם מעריכים אם ריביות גבוהות יותר ירתיע את הקונים, אמר ריגל.

נתוני איגוד המתווכים מראים כי בתים בצפון מזרח פלורידה צמחו מעט פחות ברי השגה עבור אנשים רבים בפברואר, בין השאר בגלל עליית המחירים. מדד סבירות הבית של האזור – מדד לשאלה האם המשפחה הטיפוסית יכולה להרשות לעצמה את הבית הטיפוסי – ירד בפברואר ב-2.9%.

בתים היו 9.3% פחות זולים מאשר שנה קודם לכן, אמרה קבוצת המתווכים.

ריגל אמר שהקונים נאלצו להפחית את רצונותיהם.

“מה שזה עשה הוא שנוצרה בעיית הישגיות שבה אנשים שרצו לקנות בית בחצי מיליון דולר, כעת הריבית גבוהה יותר, אז הם צריכים לקנות בית של 400,000 דולר”, אמר ריגל.

“מה שאנחנו גם שמים לב הוא שהרבה ממה שאנחנו עושים זה להתמקד ברוכשי הבתים הראשונים שלכם, בשכונות הזולות שלכם, בדיור בר השגה”, אמר. “אנחנו רואים את השוק הזה כבעל הביקוש הגבוה ביותר, או הכי הרבה אנשים בשוק הזה שמחפשים להחזיק בית ולעבור משכירות לבעלות על בית. אז הביקוש עדיין גבוה מאוד”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses