שינויים בעמלות הנדל”ן עשויים להתחיל בקיץ הקרוב

אוהיו – הסדר חדש בין איגוד המתווכים הלאומי והממשל הפדרלי עשוי לשנות את הנוף בכל הנוגע לעמלה שמקבלים סוכני נדל”ן במהלך תהליך רכישת הבית.

מה שאתה צריך לדעת

ה-NAR הביא הסכם לבתי המשפט הפדרליים לאחר תביעה משפטית בסתיו שעבר

ההסכם עשוי להשפיע על שיעורי העמלות

אם הממשלה תסכים להסדר, ההסכם ייכנס לתוקף באמצע יולי

נכון לעכשיו, המוכר בדרך כלל אחראי לתשלום העמלה של 3% הן לסוכני הקונה והן לסוכני המוכר.

איגוד המתווכים הלאומי (NAR) הסכים לא לכלול עוד הצעות פיצוי לסוכן של הקונה בכל אחד ממאגרי המידע הקשורים אליהם, כמו שירות הרישום המרובה (MLS). התקווה היא שזה ייתן מענה לדאגה של בעלי בתים לשלם עמלות סוכן מנופחות באופן מלאכותי בעת מכירת ביתם.

ההסכם כולל גם דרישה לסוכנים להתקשר בהסכם בכתב עם רוכש הבתים כדי להבטיח שרוכשי הבתים ידעו מה הסוכן שלהם יגבה מהם. פרופסור אחד לנדל”ן מאוניברסיטת אוהיו סטייט אמר שאמנם זה עשוי להגביר את התחרות, אבל זה עלול לייקר את קניית הבית.

“עם ההסדר החדש, נניח שאתה הקונה, נניח שאתה משלם 4% והעמלה עוברת לסוכן שלך”, אמר יצחק בן דוד, המשמש כפרופסור למימון באוניברסיטת אוהיו סטייט. “אז במקום לבוא עם 20,000$, תצטרכו להביא 24,000$, זה כנראה יפעיל לחץ על בתים קטנים יחסית במחירים שלהם לרדת וזה עלול להרתיע קונים פוטנציאליים”.

אם בית המשפט יחתום על ההסכם שהביא איגוד המתווכים הלאומי, השינויים הללו ייכנסו לתוקף באמצע יולי. אם אתם מתכננים לקנות בית השנה, בן דוד מציע לחפש סוכנים שונים ולשאול שאלות.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses