מחירי הדיור בפלורידה ובטקסס יהפכו ל’ברי השגה יותר’

לשאר ארה”ב יש “בעיה”, אמר גלן קלמן

הטיפול של הפדרל ריזרב בהפחתות הריבית ימלא תפקיד חיוני בסבירות שוק הדיור השנה, אך מומחה אחד אומר שמדינות מסוימות רואות סימנים “טובים”.

במהלך התוכנית “Cavuto: Coast to Coast”, ביום שני, דן מנכ”ל Redfin, גלן קלמן, במצב שוק הדיור ובמה נתוני האינפלציה שעלולים להיות “דביקים” יכולים להיות משמעות עבור קונים ומוכרים.

“אז ראינו את אותה תופעה שבה התעריפים התחילו נמוכים בחלק הראשון של 2023, עלו באביב ואז עלו יותר בקיץ”, אמר.

כלכלנים צופים כי שיעורי המשכנתאות יישארו גבוהים ב-2024 ויתחילו לרדת רק ברגע שהפד יתחיל להוריד את הריבית. גם אז, לא סביר שהשיעורים יחזרו לשפל שנראה במהלך המגיפה.

“אנשים דוחים את תוכניות רכישת הדירות שלהם במשך זמן רב, ולכן כנראה שעדיין יהיו לנו 4 מיליון מכירות בתים השנה, שזה בערך נמוך ככל שתוכל לרדת, אבל זה לא ירד נמוך יותר”, קלמן אמר.

למרות היסוס מסוים מצד קונים פוטנציאליים, קלמן הציע שאנשים שרוכשים בתים עכשיו “יקבלו מחיר טוב יותר מאנשים שקונים בעוד שנה או שנתיים מהיום כשהמחירים ירדו”.

“אנשים שקונים עכשיו הולכים למחזר מאוחר יותר, אבל עדיין יהיה להם בית פחות יקר מאנשים שהיו בצד. לכן, אני חושב שקונים במזומן שיכולים להרשות לעצמם להיכנס לשוק היום, ישמחו שעשו זאת”, אמר.

קלמן גם ציין את השינוי בשווקים כאשר קונים פוטנציאליים נסוגים ממדינות כמו פייבוריטיות מגיפה, טקסס ופלורידה.

המומחה טוען שברגע שהמחירים ירדו באותן מדינות, אנשים “יחזרו”.

“גם פלורידה וגם טקסס היו שתיים מהמדינות הראשונות שראו ירידות מחירים, ואפילו לא הייתי אומר שזה לא בריא. בדרך כלל, בתיקון, המחירים יורדים. וזה מה שמעלה את המכירות”, הסביר.

קלמן הוסיף כי “שאר ארצות הברית שבאמת יש להם בעיה שמחירי הבתים היו גבוהים בהתמדה”.

“העובדה שאנחנו מסוגלים לבנות יותר בתים במדינות כמו פלורידה וטקסס, שבהן יש סביבה רגולטורית טובה יותר לבנייה חדשה, זה סימן טוב. זה אומר שהבתים הולכים להיות זולים יותר ושאנשים הולכים לעשות זאת. תמשיך לנוע לשם”, אמר.

אבל כשאי הוודאות עוטפת את תעשיית הנדל”ן, קלמן ציין כי המוכרים והקונים “תמיד יהיו דביקים”.

“קונים בוחנים את ששת החודשים הבאים, המוכרים בוחנים מה הם יכלו להשיג במהלך ששת החודשים הקודמים”, הדגיש קלמן.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX Red Clover Ln Palm Coast, FL 32164

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 3 Bathrooms: 2 Total Size: 3,158 SQ FT Lot Area: 10,001 SQ FT ARV: $375k Repairs Level: Moderate Market Rent: $2,300/Month Flood Zone: No Roof: 6 Years Old AC: Central Unit Heat Source: Electric City Water and Sewer Charming Home in Palm Coast, FL. Block Home. 2 Car […]

Responses