אני סוכן נדל”ן: הנה הסיבה שכל הלקוחות שלי חוזרים לפרברים

בשנים האחרונות ניכרת מגמה של מעבר אנשים מאזורי מטרו גדולים יותר לפרברים, אזורים פחות צפופים ואפילו אזורים כפריים. על פי דו”ח ממרכז המחקר Pew, “כאחד מכל חמישה מבוגרים בארה”ב מביעים כיום העדפה לגור בעיר, ירידה לעומת כרבע בשנת 2018. חלקם של האמריקאים שירצו לגור בפרברים גדל מ- 42% עד 46% בתקופה זו, בעוד ההעדפה לאזורים כפריים כמעט ללא שינוי”.

כמובן, ישנם גורמים רבים, עליהם נדון בהמשך, אך חשוב לציין שסוכני נדל”ן רבים ראו את ההשפעות האמיתיות של השינוי הזה ומספקים תובנות מועילות לגבי תופעה זו. המשך לקרוא כדי לראות מה אומרים אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן.

המגיפה ששינתה הכל

למרות שנראה שהשינוי בהעדפות המגורים החל כבר בשנת 2018, אנו רוצים לציין אולי את אחת ההשפעות העיקריות האחרונות על מגמות ההגירה שמובילות אנשים הרחק מערים: מגיפת COVID-19.

למעשה, מגיפת COVID-19 מילאה תפקיד עצום בהאצת המגמה הזו. עם עליית העבודה מרחוק, אנשים ומשפחות רבות כבר לא מצאו צורך לגור בקרבת מקום העבודה שלהם. העלייה החדה של עבודה מרחוק גרמה לכך שאנשים לא היו קשורים יותר למקומות בגלל תעסוקה.

צ’לסי ורנר היא יועצת נדל”ן גלובלית ב-ONE Sotheby’s. יש לה תפיסה קצת שונה לגבי האופן שבו COVID השפיע על העדפותיהם של אנשים לפרברים, “אני תמיד אומרת שאני לא חושבת ש-COVID שינה את התוכניות של אנשים לעבור לפרברים לרוב, אבל זה בהחלט האיץ את לוחות הזמנים של הרבה אנשים. הרבה מהלקוחות שלי תכננו לעזוב את העיר בשלב מסוים, ועכשיו, עם תרבות משרדית גמישה יותר, הם הצליחו לעשות זאת מהר יותר ממה שציפו מלכתחילה”.

עליית העבודה מרחוק משפיעה על העדפות המיקום

סקר של Upwork גילה כי כבר בשנת 2020, עובדים מרוחקים השתמשו בהזדמנות זו כדי לעבור לדיור בר השגה. הדו”ח מציין, “יש רציונל ברור מדוע היכולת לעבוד מרחוק תוביל אנשים לחפש את יוקר המחיה הנמוך ולעזוב מקומות יוקר המחיה וכי “המקומות היקרים ביותר ראו את הירידה הגדולה ביותר בביקוש, בעוד שיוקר המחיה הנמוך יותר ראה ביקוש חזק יותר.”

בריאן דורהאם הוא סגן נשיא לניהול סיכונים ומתווך ניהול ב-Realty Group LLC וב-Realty Group Premier. הוא אומר, “מבלי לדאוג לזמני נסיעה ארוכים, הם (עובדים מרוחקים) רצו למצוא בתים המציעים חצרות גדולות יותר למשפחה וחיות מחמד או תוכניות קומה גדולות יותר המציעות שטח שיוכלו להשתמש בהן כמשרד ביתי.”

ערים גדולות מתחילות להיות יקרות

האמריקאים עוזבים את הערים הגדולות בהמוניהם. לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מדווחת כי מקומות כמו ניו יורק, קליפורניה, אילינוי ופנסילבניה מאבדים בהתמדה תושבים. רק בשנה שעברה, ניו יורק לבדה איבדה 80,000 תושבים בזמן שמחירי השכירות ממשיכים להרקיע שחקים. סאני זאצ’י, מתווך נדל”ן מורשה באלפא נכסים, אמר לפוקס ניוז, “המחירים בהחלט עלו. בשנתיים האחרונות הייתי אומר שהם עלו ב-30% עד 35%”. בעוד סוכנים רבים דיווחו כי עליות מחירי השכירות עבור דירות בניו יורק זינקו בדו ספרתי בהשוואה לשנה שקדמה לה.

איכות החיים חשובה

סוכני נדל”ן אחרים מציינים שלקוחותיהם נמשכים לאורח חיים שקט יותר ופחות קדחתני, מה שגרם לרבים לשקול מחדש את החיים בפרברים ובכפרים. ליאם גרטון הוא סוכן נדל”ן בבריטניה ומציין מגמות דומות מעבר לים, “כסוכן נדל”ן בהתאמה אישית, ראינו מגמה בתוך בסיס הלקוחות שלנו: מספר הולך וגדל של אנשים בוחרים לחזור לפרברים.” ליאם גם אומר, “בנוסף, הפרברים מספקים לעתים קרובות מקום מגורים עם שיעור פשיעה נמוך יותר ובתי ספר טובים יותר, מה שהופך אותם לאטרקטיביים למשפחות המחפשות סביבה בטוחה עבור ילדיהם. לבסוף, המשיכה של תחושת קהילה חזקה יותר וגישה לשירותים מקומיים, כמו פארקים ומתקני פנאי, מושכת אנשים ממרכזי ערים צפופים”.

השורה התחתונה

השילוב של עלויות דיור עירוניות גבוהות, עליית העבודה מרחוק ורצון לאיכות חיים טובה יותר הם המניעים העיקריים מאחורי ההגירה לפרברים ולאזורים הפחות צפופים. ככל שהמגמות הללו יימשכו, סביר להניח שנראה שינויים נוספים בהעדפות המגורים, אם כי תנועת “החזרה למשרד”, עשויה להחזיר אנשים לערים במוקדם מאשר במאוחר.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses