מגורים קרובים לאמא הם שיקול מרכזי ברכישת בית עבור אמריקאים

20% מהמבוגרים בארה”ב אמרו שהם עברו לגור עם אמם

מיקומה של אמו של רוכש בית ממלא תפקיד מכריע בהחלטות הרכישה, על פי מחקר חדש של Realtor.com.

כמעט מחצית מהמבוגרים בארה”ב – כ-47% – עברו או מתכננים להעביר את עצמם או את אמם כדי שיוכלו להיות קרובים יותר זה לזה, על פי נתונים שפורסמו ביום שני.

כ-14% מהאנשים שנשאלו כבר עברו כדי להיות קרובים יותר לאמם או לדמות האם שלהם, ו-15% מתכננים לעשות זאת. כ-10% אומרים שאמא שלהם התקרבה אליהם ו-8% אמרו שאמא שלהם מתכננת לעבור, כך עולה מהנתונים.

מבוגרים מסוימים אפילו בחרו לחיות תחת קורת גג אחת. כ-20% מהנסקרים אמרו שהם עברו לגור עם אמם ועוד 13% אמרו שאמא שלהם עברה לגור איתם.

זה קורה בתקופה שבה עלויות הדיור נותרות גבוהות, מה שמרחיק קונים ומוכרים פוטנציאליים רבים.

האנה ג’ונס, מנתחת מחקר כלכלית בכירה ב-Realtor.com, הדגישה כיצד התקרבות למשפחה יכולה לסייע בהפחתת עלויות, “או בגלל שהאזור פחות יקר או בגלל שהמשפחה יכולה לעזור בטיפול בילדים, מה שמפחית את עלויות הטיפול בילדים”.

“מעבר לגור עם משפחה ואיגום משאבים יכולים גם לעזור למשפחה להרשות לעצמה יותר מקום או מיקום טוב יותר בשוק המאתגר של היום”, אמרה ג’ונס. “מכיוון שמחירי הבתים ושיעורי המשכנתא נשארים גבוהים, כל מעט עוזר בכל הנוגע לרכישת בית.

מוקדם יותר החודש, כלכלני Realtor.com אמרו כי בעוד שמחיר המחירון החציוני בפריסה ארצית לא עלה בהשוואה לשנה הקודמת, “המחיר הטיפוסי של הבית למטר מרובע המשיך לגדול, ובעקבות עליית התעריפים, העלות לרכישת בית שוב עלתה על גידול השכר”, לפי דו”ח נפרד שפורסם בשבוע שעבר.

למעשה, ממצאים חדשים מ-Clever Real Estate מראים של-44 מתוך 50 אזורי המטרו הגדולים בארה”ב אין מחירים נמוכים מספיק כדי להיחשב סבירים עבור משק הבית המרוויח החציוני.

בית נחשב “בר השגה” עבור המשפחה הטיפוסית אם הוא עולה לא יותר מ-28% מההכנסה השנתית של משק הבית. אבל עבור הרוב המכריע של הערים, זה לא מספיק כדי להיות מסוגל לקנות בית חציוני בהכנסה המקומית החציונית – אפילו כשמשלמים מקדמה של 20%, לפי המחקר.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses