נדלן כמפעל- אני מנהלת פרויקטים

#יזםהשבוע שירי נובק #פוסט2

מה אני עושה קודם?

מוצאת נכס ואז מחפשת משקיעים?

מוצאת קבלן ואז מחפשת נכסים?

מוצאת נכס ואז מזמינה קבלנים להצעות מחיר?

***מה אתם עושים קודם?***

כשהתחלתי זה היה יותר מורכב, כי הייתי צריכה ללמוד את המספרים בשוק שלי. הייתי צריכה לראות את הצעת המחיר של הקבלן מפורטת לפרטי פרטים כדי להבין מה המחירים לכל משימה. עם הזמן אני יותר בטוחה להעריך לבד את העלויות שיהיו לי לכל שיפוץ והיום התהליך תלוי בי וברוב ניתוחי העסקאות אפילו “נופלות” לפני שאני מגיעה להתייעץ עם הקבלן או הסוכנת.

יום אחד הגיע לי אימייל עם עסקה , שמיד זיהיתי שיש שם רווח מאוד גבוה. רציתי אותה, התקשרתי להולסלר והבנתי שיש עוד מתעניינים על הבית- הבנתי מיד מה קורה, התקשרתי למתווכת ולקבלן אמרתי לה שצריך לעבוד מאוד מהר הפעם. פה הבנו כמה המרקט עובד מהר בעסקאות טובות- הקבלן היה יכול להגיע בבוקר המחרת וזה לא היה מספיק מהר! העסקה הייתה כבר בחוזה. המשכתי בפולו אפ עיקש, הבית יצא פעמיים מחוזה עד שהצלחתי לתפוס את החוזה- ולקחתי את הבית .

עסקה טובה היא מה שמתחילה את התהליך.

אני מצליחה לקחת עסקאות טובות בזכות הצוות שהקמתי , שיודע לעבוד מהר והתוכנית העסקית שהכנתי מראש שמקצרת לי את תהליך הניתוח.

בכל פרויקט שיפרתי את התוכנית העסקית, עד שהתקבלה תוכנית שכוללת אפשרויות מגוונות מאוד, ועכשיו יש בידי תוכנית מודולארית שמתאימה לי לשימושים שונים ולא רק לעסקה ספציפית.

לדוגמא יש לי מצגת של תוכנית שיפוץ לנכס לקבלן.

בפעם הראשונה שהכנתי אותה- לקח לי שעות.. בחרתי צבעים שעובדים ביחד, אריחים שהם שילוב של מחיר נמוך וצבעים שבחרתי לבית, מטבח, ידיות, הכול. זה היה ארוך, אבל משתלם כי מאז המצגת הזו ליוותה אותי בכל התוכניות שיפוץ שהיו .

בעיני, הנדלן הוא מפעל , עם מחלקות ותחנות. והמטרה, לייעל את פס הייצור – סיסטם.

מציאת הנכס, בדיקת הנאותות, מימון, שיפוץ הנכס, מכירת הנכס – כולם שלבים בתהליך ואני מחפשת כל הזמן את הדרך לשפר אותם.

כרגע צוואר הבקבוק של המפעל הוא בשיפוץ הנכס, לב המפעל.

מחר- על האתגרים על הקבלן

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses