#יזם השבוע טל לוי - פוסט ראשון - אז איפה מתחילים? נתחיל לפני שהכל התחיל  

RSS

Tal Levi
(@tal)
New Member
הצטרף/ה: לפני 2 חודשים
שרשורים: 3
27/07/2019 3:34 pm  

#יזם השבוע

פוסט ראשון

אז איפה מתחילים? נתחיל לפני שהכל התחיל

תמיד נמשכתי לבניינים. משהו סקסי בלראות אותם נבנים. במיוחד היפים בינהם. בהרבה עבודות קשה לראות התקדמות, אבל כשבונים בניין השוני היום יומי בולט לעין וזה כיף. די ברור שנעשית פה עבודה. הביקור בבית המשפט העליון גם השאיר עלי המון רושם. איזה יופי של בניין, אז כמובן שחשבתי על לימודי ארכיטקטורה אבל ברגע האמת החלטתי שאני לא מספיק "אומנותי" וסביר שייצאו לי רק ביניינים מלבניים משעממים אז ירדתי מהרעיון ונרשמתי ללימודים בתחום השני שאהבתי – ביולוגיה.

ביום הראשון ללימודים פגשתי שירה, מי שתהיה חברתי, בהמשך אישתי וגם השותפה לעסק. התיישבנו אחת ליד השני ביום הראשון ללימודים, בשיעור הראשון, ומאז לא ממש נפרדנו. חיים יחד, עובדים יחד, נכשלים ומצליחים יחד.

במהלך התואר השני קצת השתנה הכיוון. פתאום התחיל עניין דווקא בעסקים. שילוב של מספר דברים גרמו לזה: הבית בו גדלתי – אבי היה עצמאי ולהיות שכיר היה לא בא בחשבון משהו שגם אלי דיבר, השפעה מההורים של שירה וקראתי את "אבא עשיר אבא עני" שעשה לי סדר בראש להרבה דברים שידעתי, אבל לא בהכרח חיברתי. פתאום הכל התבהר. כשהבנתי שמי שעושה הכי הרבה כסף מהלימודים שלי הוא דווקא בעל הדירה אותה השכרתי החלטתי ללכת לכיוון הנדל"ן במקביל להמשך לימודיי הביוכימיה. עכשיו רק נשאר להבין איך מתחילים.

הדרך שלי הייתה להתחיל לעבוד כסוכן נדל"ן. באותם ימים למדתי בבאר שבע שהייתה שוק חם מאוד לדירות להשכרה לסטודנטים, וחשבתי שאם אוכל להגיע להתעסק עם הדירות הללו ועם המשקיעים שרוכשים דירות כעסק אני אוכל ללמוד מהם על התחום. אז זה בדיוק מה שעשיתי. התחלתי לעבוד באנגלו סכסון,  עם קצת מזל (פיטורין של הסוכן האחראי...) הצלחתי לדחוף את עצמי להיות הסוכן האחראי על הדירות להשקעה ושלב הלמידה התחיל. שמעתי מה הם מחפשים, על מה הם מסתכלים, איך הם מחשבים. בסיסי אבל חשוב. למדתי להתאים השקעות למשקיעים והגעתי לשלב שחלקם סמכו עלי ברמה של להתחייב לעסקאות על סמך המילה שלי. ידעתי שאני בכיוון הנכון.

השלב הבא היה לנסות בעצמנו. כסוכן הגיעה אלינו דירה שהמשקיעים לא ראו בה את הפוטנציאל שאני ראיתי והחלטתי ששווה ללכת על זה. שיכנעתי את שירה להצטרף אלי , גייסנו עוד כמה גרושים מאחיה ורכשנו את הדירה הראשונה שלנו. אנחנו רישמית משקיעים. הדירה הייתה ק א ט ס ט ר ו פ ה. הושכרה לפועלים סיניים במשך שנים, בלאגן, טינופת, ס"מ שיכבת שמן טיגון על התקרה של המטבח. נשבע שאני לא מגזים.  כסף לשיפוץ לא היה, אז נאלצנו לעשות את העבודה בעצמנו, עם קצת עזרה מחברים, והדירה הושכרה לסטודנטים. הצלחה ראשונה נותנת הרבה רוח גב. לא הרבה כסף, אבל הרבה רוח גב.

כשהסתיימו הלימודים החלטנו שניו יורק זה היעד הבא. לי היה מאז ומתמיד רצון לנסות משהו אחר ברמת החוויה, הרבה עם תואר שני בביוכימיה בארץ אין מה לעשות וגם ככה הכיוון היה עסקים, אז למה לא ללכת למדינת העסקים? שירה הייתה בעניין. התחתנו, יצאנו לירח דבש, ואף פעם לא חזרנו. רק לביקורים. בכל זאת ישראל זה הבית, המשפחה וחברים. אבל גרים בניו יורק. היום כבר זה אנחנו ושלושת האמריקאים הקטנים שלנו. הם גם אזרחי ישראל, אז אנחנו בסדר.

הגענו לניו יורק בפברואר 2007. שני ישראלים עם פליז ונעלי ספורט, בלי תוכנית אמיתית אבל רצון. רגע לפני הקריסה. זה היה המזל שלנו. שלא נתפנק. בין הובלת כלבים בשלג עם נעלי ספורט לעבודה בלי מעיל התואם לחורף אמריקאי ההתחלה לא הייתה קלה. הרבה דמעות נשפכו. אבל על הקיר בדירה היו תלויים דפים עם הדפסה גדולה שאמרה "ראסבינדינו" שלא נשכח שלא הגענו עד לפה בשביל לוותר. וזה עבד. יש הרבה סיפורים אבל נמשיך.

קצת פאסט פווארוואד. דרך מקום העבודה של שירה קיבלנו ניירות עבודה מסודרים ואפשר להתחיל. אני התחלתי לעבוד אצל יזמים, המשרד נקלע לבעיות בעקבות קריסת הנדל"ן, פוטרתי, והתחלתי לעבוד כסוכן להשכרות עם בחור שהכרתי. הרווחנו יופי של כסף, אבל לא זה מה שרצינו לעשות. רצינו להיות משקיעים, אז ניצלתי את הזמן והלכתי ללמוד מימון נדל"ן באוניברסיטת NYU בלילות.

ההזדמנות לעשות את קפיצת המדרגה הגיעה כשפגשנו את שלומי. עו"ד נדל"ן ומשקיע, בחור חכם, נדיב וטוב והחלטתי לעשות איתו עסק: אני אעבוד בשבילו, ללא שכר, אבל בעד אחוזים בעסקאות שאביא בתמורה שהוא ילמד אותי  כל מה שהוא יודע. וזה עבד יופי. הוא עמד במילה, ולמעשה עד היום, כאשר אני צריך עצה אני עדיין מתקשר לשאול לדעתו, ואני הרווחתי לו הרבה מאוד כסף. מבחינתי לא יכולתי לבקש יותר. קיבלתי את הדברים הכי חשוב: ידע, הרגלי עבודה וחבר. ההסדר עבד מעולה כ-4 שנים, אבל בשלב זה הייתי מוכן להמשיך הלאה.

בשנת 2014 הקמנו את Barrus Realty, כחברת השקעות וסוכנות נדל"ן. עיקר העיסוק היה בעיסקאות "פליפים", ועשינו רבות, רכישה של נכסים מניבים וניהול. היום מרכז הכובד של פעילות הוא בתחום הנכסים המניבים וניהול. בעיקר בצפון מדינת ניו יורק. אבל זה היום. מחר בטח יביא הזדמנויות חדשות.

אני חסיד גדול של ללמוד, לעשות דברים כמו שצריך ולעזור. אני מקווה לנצל את השבוע שלי לדברים הללו – מה למדתי, מה אני ממליץ ללמוד ואיפה אני יכול לעזור. אני לא יודע הכל, אבל מקווה שיודע מספיק, ואם אני לא יודע אני אעשה כמיטב יכולתי למצוא לכם תשובה מספקת. תרגישו חופשי לשאול ולהתקיל, ואני מקווה שתהנו.

שיהיה לנו שבוע טוב.

הגבצטט
Share:

The Real Estate Investor Forum, LLC is an educational company and is not acting as a real estate broker. Always seek the services of licensed third party appraisers and inspectors to verify the value and condition of any property you intend to purchase. Never send funds directly to a seller but instead, use the services of professional title and escrow companies.

Check in with The Real Estate Investor Forum before purchasing property to verify that affiliates and markets have not changed in quality or performance. The Real Estate Investor Forum does not provide legal, tax, accounting, or other professional advice. Nothing on this website email is intended to form a contract or binding legal commitment. ©2019 ForumNadlanUSA.com - All rights reserved

צור קשר

אנחנו לא בסביבה כרגע. אבל אתה יכול לשלוח לנו דוא"ל ואנו נחזור אליך, בהקדם האפשרי.

Sending

כניסה לאתר עם שם משתמש או מדיה חברתית

או    

Forgot your details?

יצירת חשבון

X
X

פועל

כניסה או רישום בבקשה